Polska

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Chmielnie i okolicy

Park Kamienny w Chmielnie
źródło: Gingko~plwiki / Wikipedia

Chmielno, jako Perełka Pomorza, to raj nie tylko dla turystów dorosłych, ale również dla najmłodszych entuzjastów aktywnego wypoczynku. Co takiego zainteresuje najmłodszych?

1. Wichrowe Wzgórze. Jest to specjalnie dla dzieci przygotowany obiekt, w którym milusińscy znajdą mnóstwo atrakcji. Do najważniejszych z nich należy na pewno plaża nad jeziorem wraz ze sprzętem wodnym do wypożyczenia, zewnętrzny plac zabaw, brodzik w basenie wraz z jaccuzi, duży ogród do gier i zabaw sportowych oraz ścieżki rowerowe z atrakcjami czy polowe seanse filmowe w sezonie letnim. Jest to na pewno ośrodek, który przyniesie dzieciakom mnóstwo radości.

2. Muzeum Ceramiki, to miejsce gdzie nasze dzieci z radością złapią za pędzelek i chętnie wymalują jakiś swój własny wzór na wyrobach ceramicznych. Dodatkową atrakcja są historie opowiadane przez potomków rodziny Neclów, bo któż jak nie oni, zna lepiej metody tradycyjne wyrobów ceramicznych?

3. Chmielno to jeziora. Chmielno nazywane jest polskim Saint Tropez. A jeśli jeziora, to plaże, możliwość kąpieli i innych wodnych szaleństw. Które dziecko tego nie lubi.

4. Każda z atrakcji przeznaczonych dla dorosłych turystów, zawiera w sobie również coś dla najmłodszych. Zwłaszcza podczas imprez jak Mistrzostwa Polski w zażywaniu Tabaki. Setki atrakcji dla dzieci, baseny z kulkami, trampoliny, mnóstwo budek z lodami i o wiele więcej uciech.

5. Park kamienny w Chmielnie, to promenada nad jeziorem Kłodno. Stanowi on genialny punkt widokowy na Kaszubski Park Krajobrazowy. Do budowy parku, zużyto kamienie z pól, głazy narzutowe i kostkę.

6. Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby. Dzieci znajda tutaj masę atrakcji, zabaw oraz kreatywne zajęcia warsztatowe. Na najmłodszych czekają tu rybackie gry, ruchome kalambury, rebusy i konkursy. W sali multimedialnej prowadzone są zajęcia z zakresu przyrody a także seanse 3D filmów przyrodniczych.

Chmielno i okolice to świetne miejsce do aktywnego wypoczynku zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i każdy będzie wspominał to wspaniałe miejsce z tęsknotą w głosie.