Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Pobierowie i Okolicach Dla Dzieci ⛱️

Pobierowo plaża
źródło: Lzur / Wikipedia

Pobierowo jest jedną z najbardziej atrakcyjnych nadmorskich wsi wypoczynkowych, z pięknym kąpieliskiem. Wieś zlokalizowana jest północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim. We wsi mieszka nieco ponad 1000 mieszkańców, a pomimo tego turyści cieszyć się mogą z bardzo rozbudowanej bazy turystycznej, sprzyjającej wypoczynkowi dla osób w każdym wieku. W południowej części Pobierowa znajduje się siedziba nadleśnictwa, co czyni wieś idealnym miejscem do wypoczynku dla osób, które chcą pobyć nieco bliżej natury. W Pobierowie czas spędzać można na bardzo różne sposoby. Co zatem najlepiej sprawdzi się, gdy będziemy na nadmorskich wakacjach z dziećmi? Oto 10 najciekawszych atrakcji w Pobierowie i jego okolicach.

1. Park Linowy

Park Linowy Pobierowo znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej, głównej ulicy Pobierowa, wokół której toczy się niemal całe życie tej nadmorskiej wsi. Co ważne, w tym miejscu znajduje się mnóstwo atrakcji dostosowanych do różnych grup wiekowych, dzięki czemu świetną zabawą cieszyć się mogą ludzie w każdym wieku. Wspinaczka możliwa jest tu tylko po krótkim szkoleniu, niezbędne będzie również zapoznanie się w obowiązującym na terenie parku regulaminie. Wszystkie trasy podzielone zostały na:
– trasy łatwe,
– trasy średnie,
– trasy trudne.

2. Magiczny Domek

Magiczny Domek w Pobierowie to dom, w którym wszystko jest wywrócone do góry nogami, co całkowicie przeczy prawom grawitacji. Wszystkie meble stoją na suficie, co stanowi ciekawą atrakcję i niezłą zabawę dla najmłodszych. Jednak nie ma się czego bać – choć zwiedzający chodzą po stropie nie ma obaw, że coś przypadkiem spadnie im na głowę.

3. Taxxi Melex

Taxxi Melex to nadmorski odpowiednik popularnych autobusów, którymi poruszać się można po ulicach Londynu. Dzięki pojazdom można szybko i bardzo wygodnie zwiedzić zarówno Pobierowo jak i jego bliższe czy dalsze okolice. Ponadto wychodząc na przeciw potrzebom turystów, we wnętrzu pojazdu istnieje możliwość zorganizowania niewielkiej imprezy okolicznościowej (najczęściej są to niezapomniane wieczory panieńskie czy kawalerskie).

4. Akademia Słońca

Akademia Słońca w Pobierowie, czyli Letnia Uczelnia Aktywnego Wypoczynku. Jest to cykliczna impreza, której celem jest propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród lokalnych plażowiczów. Uczestnictwo w tej wyjątkowej uczelni jest całkowicie dobrowolne i z korzystać niego mogą osoby w każdym wieku. Chętni otrzymują nawet swój specjalny indeks, w którym notowane są zaliczenia z poszczególnych aktywności. W wielkim finale najbardziej aktywni otrzymują certyfikat ukończenia Akademii Słońca i ciekawe upominki. Wszystko oczywiście odbywa się w atmosferze zabawy i dbałości o własne zdrowie, poprzez aktywność fizyczną.

5. Letniskowy Szlak

Letniskowy Szlak Pobierowa liczy sobie około 5, 5 km. To idealny sposób na spędzenie czasu dla miłośników spacerów i rowerowych wycieczek. Początek szlaku zlokalizowany jest nieopodal dworca PKS, kończy się natomiast przy ulicy Zgody. Trasa jest bardzo dobrze oznakowana, dlatego też każdy, kto jest w Pobierowie po raz pierwszy będzie w stanie przebyć ją bez najmniejszych problemów. Na miejscu skorzystać można również z wypożyczalni sprzętu.

6. Ulica Grunwaldzka

Ulica Grunwaldzka w Pobierowie to główna ulica wsi, wokół której w szczególności w sezonie letnim skoncentrowane jest życie towarzyskie jak i wszelkiego rodzaju rozrywki charakteryzujące to miejsce. Ulica Grunwaldzka stanowi również pasaż i deptak, prowadzący wprost nad morze.

7. Oceanarium

Oceanarium w Pobierowie mieszczące się przy ulicy Grunwaldzkiej to miejsce niezwykle ciekawe zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To nie tylko świetna rozrywka, ale również i edukacja – w oceanarium można obserwować mnóstwo różnorodnych gatunków ryb pochodzących z całego świata. Oceanarium zwiedzającym dostępne jest codziennie w godzinach 10-18.

8. Ciuchcia Retro

Ciuchcia Retro w Pogorzelicy (około 16 km od Pobierowa) to jedyna taka w całej Europie, ciuchcia jeżdżąca po nowych, wąskich torach. Ciuchcia na całej trasie swojego przejazdu ma kilka bardzo ciekawych przystanków, przenoszących uczestników wycieczki w magiczny świat przeszłości. Ciuchcia Retro uruchamiana jest jedynie w czasie sezonu, po jego zakończeniu znajduje się w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

9. Przystań Rybacka

Przystań Rybacka Niechorze (około 13 km od Pobierowa) znajduje się niedaleko ulicy Pocztowej. Przystań Rybacka położona jest na plaży. Składa się z dwóch rybackich pomostów, wyciągów oraz niezbędnych w tej pracy gospodarczych pomieszczeń. Jest to przystań ciesząca się bardzo dużą popularnością, bowiem niezależnie od warunków pogodowych można kupić tu świeże ryby.

10. Minigolf

Minigolf w Trzęsaczu (około 6 km od Pobierowa) to doskonała zabawa dla całej rodziny. Jest to pierwszy w Polsce minigolf filcowy, zlokalizowany tuż przy często uczęszczanym trakcje pieszo-rowerowym, więc mnóstwo osób robi sobie przerwę w spacerze czy wycieczce i wstępuje na partię Minigolfa świetnie się przy tym bawiąc. Dzięki możliwości wyboru zróżnicowanego pod względem trudności toru gry, każdy będzie mógł czerpać z niech mnóstwo radości.

Czytaj dalej: Atrakcje w Pobierowie