Polska

10 Zaskakujących atrakcji w wakacje dla dzieci w Gdańsku

fot. Andrzej Otrębski / Wikipedia

Wakacje, to najbardziej wyczekiwany okres w życiu każdego dziecka.

Rodzinnie spędzony czas, masa atrakcji, to tylko nieliczne powody, dla których planujemy wakacyjny wieczór. Aby jednak mieć pewność, że nie będzie to stracony czas, warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu, na przykład wybrać miejsce, w którym chcemy odpocząć oraz zapoznać się z atrakcjami, które znajdują się w okolicy.

Aby ułatwić wybór, przygotowaliśmy specjalną listę najlepszych, najciekawszych i najbardziej przyjaznych dla dzieci atrakcji w Gdańsku.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Zwierzaki Nad Potokiem znajdują się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

kozy

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

  • Interakcja z różnorodnymi zwierzętami takimi jak alpaki, kucyki, majestatyczne strusie, urocze krówki, daniele, emu, lamy oraz inne stworzenia.
  • Możliwość doświadczenia jazdy na kucyku w soboty i niedziele w godzinach od 11 do 15.
  • Obserwacja egzotycznych gatunków ptaków, w tym kolorowych papug i eleganckich pawich.
  • Możliwość wzięcia na ręce króliczka lub świnki morskiej po prostu prosząc o to personel.
  • Zachwycanie się codziennym życiem zwierząt takich jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Dostęp do klasycznego ciągnika, na którym najmłodsi mogą usiąść.
  • Zabawki dla dzieci do użytku, w tym koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Przestronny, otwarty teren, który umożliwia organizację pikników.
  • Leżaczki dostępne do wypoczynku.

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Plaża Jelitkowo

Plaża Jelitkowo, to najpopularniejsze kąpieli skoro w regionie. Prócz szerokiej piaszczystej plaży, znajdują się tu liczne atrakcje dla dzieci, a w pobliżu zlokalizowany jest port jachtowy, gdzie podziwiać można cumujące statki.

3. Ogród zoologiczny

zoo Gdańsk Oliwa

W dzielnicy Oliwa, znajduje się największy w Polsce ogród zoologiczny. Zamieszkują go zwierzęta z całego świata. Prócz wybiegów dla zwierząt oraz pokazów karmienia, znajdują się tu inne, równie ciekawe atrakcje dla dzieci, na przykład plac zabaw. To doskonała propozycja na całodniową wycieczkę.

4. JumpCity

Twoje dziecko rozpiera energia? Koniecznie wybierzcie się do JumpCity. To ogromny plac zabaw, składający się z trampolin, dostosowanych do różnego wieku. Na odwiedzających czeka to masa atrakcji i wspaniała zabawa.

5. Galeria Starych Zabawek

Choć nie ma dużej powierzchni, Galeria Starych Zabawek przyciąga dzieci jak i dorosłych. W bogatej kolekcji znajdują się zabawki, z różnych lat, a najstarsze, sięgają jeszcze czasu młodości naszych dziadków.

Zgromadzone eksponaty pochodzą z Polski, a ich doskonałe wykonanie sprawia, że laleczki jeszcze przez wiele lat, będą tworzyły wyjątkową kolekcję.

6. Teatru Miniatura

Chcesz zabrać dziecko do wyjątkowego miejsca, wybierzcie się do Teatru Miniatura. Wystawiane są tu spektakle, dostosowane do wieku małych widzów. Doskonała gra aktorska oraz ciekawe sztuki sprawia, że dziecko pokocha teatr.

7. Rejs statkiem wycieczkowym

Rejs statkiem wycieczkowym, to atrakcja która przyciąga setki turystów dziennie. Można wsiąść na pokład i wyruszyć w podróż do Sopotu lub na Hel, podziwiając przepiękne krajobrazy. Podczas rejsu, kapitan przybliży informacje, na temat ciekawych miejsc w Trójmieście.

8. Rower wodny

Rowerkiem wodnym po Gdańsku! Tuż przy deptaku, można skorzystać z wyjątkowej atrakcji, która są zabawne rowerki wodne. Występują w kształcie auta lub postaci z bajek. Pływając, można podziwiać między innymi słynnego Żurawia.

9. Manufaktura Słodyczy Ciu Ciu

Kochacie słodycze? Koniecznie wybierzcie się do Manufaktura Słodyczy Ciu Ciu. To właśnie tu, podziwiać można wyjątkowe, słodkie produkty ręcznie robione. Główną atrakcją jest możliwość samodzielnego wykonania cukierków lub lizaków, które można zabrać ze sobą.

Po takiej wizycie, z pewnością będziecie zadowoleni.

10. Park Oliwski

Park Oliwski, to już ostatnia propozycja na atrakcje turystyczną dla całej rodziny. Można pospacerować pięknymi alejkami, posiedzieć na ławce, wśród śpiewu ptaków albo zorganizować piknik, pośród wyjątkowej roślinności.

Gdańsk posiada tak wiele różnych od siebie atrakcji, że wyjazd z rodziną nie będzie należał do nudnych. Można tu spędzić miło czas na świeżym powietrzu, lub zobaczyć najsłynniejsze i najciekawsze miejsca, które dostarczą wrażeń całej rodzinie.