10 Zaskakujących atrakcji w wakacje dla dzieci w Gdańsku

Wakacje, to najbardziej wyczekiwany okres w życiu każdego dziecka.

Rodzinnie spędzony czas, masa atrakcji, to tylko nieliczne powody, dla których planujemy wakacyjny wieczór. Aby jednak mieć pewność, że nie będzie to stracony czas, warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu, na przykład wybrać miejsce, w którym chcemy odpocząć oraz zapoznać się z atrakcjami, które znajdują się w okolicy.

Aby ułatwić wybór, przygotowaliśmy specjalną listę najlepszych, najciekawszych i najbardziej przyjaznych dla dzieci atrakcji w Gdańsku.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk i grillowania.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Jest tam również gadający ptak Pipi.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

kozy

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak i innych zwierząt
 • jazda na kucyku
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka

emu

CENNIK:

  • bilet normalny – 15 zł
  • bilet ulgowy dla dzieci – 10 zł
  • dzieci do lat 3 – wstęp wolny
  • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł
  • dodatkowo spacer z alpakami do 60 minut – 100 zł
  • dodatkowo organizacja urodzin/ogniska – cena ustalana indywidualnie

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaki jedzą

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Mini Zoo jest otwarte od czwartku do niedzieli 10:00 do 16:00

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Plaża Jelitkowo

Plaża Jelitkowo, to najpopularniejsze kąpieli skoro w regionie. Prócz szerokiej piaszczystej plaży, znajdują się tu liczne atrakcje dla dzieci, a w pobliżu zlokalizowany jest port jachtowy, gdzie podziwiać można cumujące statki.

3. Ogród zoologiczny

W dzielnicy Oliwa, znajduje się największy w Polsce ogród zoologiczny. Zamieszkują go zwierzęta z całego świata. Prócz wybiegów dla zwierząt oraz pokazów karmienia, znajdują się tu inne, równie ciekawe atrakcje dla dzieci, na przykład plac zabaw. To doskonała propozycja na całodniową wycieczkę.

4. JumpCity

Twoje dziecko rozpiera energia? Koniecznie wybierzcie się do JumpCity. To ogromny plac zabaw, składający się z trampolin, dostosowanych do różnego wieku. Na odwiedzających czeka to masa atrakcji i wspaniała zabawa.

5. Galeria Starych Zabawek

Choć nie ma dużej powierzchni, Galeria Starych Zabawek przyciąga dzieci jak i dorosłych. W bogatej kolekcji znajdują się zabawki, z różnych lat, a najstarsze, sięgają jeszcze czasu młodości naszych dziadków.

Zgromadzone eksponaty pochodzą z Polski, a ich doskonałe wykonanie sprawia, że laleczki jeszcze przez wiele lat, będą tworzyły wyjątkową kolekcję.

6. Teatru Miniatura

Chcesz zabrać dziecko do wyjątkowego miejsca, wybierzcie się do Teatru Miniatura. Wystawiane są tu spektakle, dostosowane do wieku małych widzów. Doskonała gra aktorska oraz ciekawe sztuki sprawia, że dziecko pokocha teatr.

7. Rejs statkiem wycieczkowym

Rejs statkiem wycieczkowym, to atrakcja która przyciąga setki turystów dziennie. Można wsiąść na pokład i wyruszyć w podróż do Sopotu lub na Hel, podziwiając przepiękne krajobrazy. Podczas rejsu, kapitan przybliży informacje, na temat ciekawych miejsc w Trójmieście.

8. Rower wodny

Rowerkiem wodnym po Gdańsku! Tuż przy deptaku, można skorzystać z wyjątkowej atrakcji, która są zabawne rowerki wodne. Występują w kształcie auta lub postaci z bajek. Pływając, można podziwiać między innymi słynnego Żurawia.

9. Manufaktura Słodyczy Ciu Ciu

Kochacie słodycze? Koniecznie wybierzcie się do Manufaktura Słodyczy Ciu Ciu. To właśnie tu, podziwiać można wyjątkowe, słodkie produkty ręcznie robione. Główną atrakcją jest możliwość samodzielnego wykonania cukierków lub lizaków, które można zabrać ze sobą.

Po takiej wizycie, z pewnością będziecie zadowoleni.

10. Park Oliwski

Park Oliwski, to już ostatnia propozycja na atrakcje turystyczną dla całej rodziny. Można pospacerować pięknymi alejkami, posiedzieć na ławce, wśród śpiewu ptaków albo zorganizować piknik, pośród wyjątkowej roślinności.

Gdańsk posiada tak wiele różnych od siebie atrakcji, że wyjazd z rodziną nie będzie należał do nudnych. Można tu spędzić miło czas na świeżym powietrzu, lub zobaczyć najsłynniejsze i najciekawsze miejsca, które dostarczą wrażeń całej rodzinie.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *