Ciekawostki

Cavalier King Charles Spaniel – 10 ciekawostek i informacji

Cavalier King Charles Spaniel

Małe psy rodzinne zawsze były jednymi z najczęściej wybieranymi przez człowieka. Nie potrzebują one dużego ogrodu i można je trzymać a małym mieszkaniu. Dodatkowo kiedy mały mamy dzieci takie psy na pewno nie zrobią im nic złego. Przykładem może być Cavalier king charles spaniel. Poniżej 10 ciekawostek o tej rasie:

1. Ta rasa psa jest bardzo ufna oraz bezbronna. Na pewno nie zrobi żadnej krzywdy człowiekowi ani małemu dziecku. Należy jednak uważać, aby żaden inny pies nie zrobił mu krzywdy.

2. Ten pies jest bardzo wrażliwy nie lubi zostawać sam. Należy więc mu poświęcić dużo czasu, a jeżeli nie mamy go wystarczająco dużo, warto zakupić mu towarzysza, którym nie musi być wcale inny pies. Spaniel doskonale się też dogada z królikiem lub kotem.

3. Pies jest z natury leniwy. Potrafi wylegiwać się cały dzień na kanapie i wcale nie trzeba z nim spędzać wielu godzin w parku.

4. Spaniel nie jest hałaśliwym rodzajem psa. Mało szczeka tak więc może być idealnym wyborem w przypadku małego mieszkania w bloku.

5. Spaniele mają od dawna wrodzony instynkty myśliwski. Choć z czasem on zanikł to nadal potrafią one zapolować na małe ptactwo.

6. Spaniele wykorzystywane się przez człowieka przy terapiach z małymi dziećmi lub ciężko chorymi ludźmi.

7. Spaniele to duże łakomczuchy. Podczas tresowania najlepszym sposobem na naukę nowej sztuczki jest więc nagroda w postaci jego ulubionego przysmaku za który zrobi wszystko.

8. Spaniele z powodu swojego leniwego trybu życia mają dużą tendencję do tycia. Podczas hodowli należy więc uważać, aby ich nie przekarmiać.

9. Czesanie psa powinno odbywać się co najmniej raz w tygodniu. Szczególnie należy uważać na włosy pod pachami oraz za uszami, które wymagają szczególnej pielęgnacji.

10. Ta rasa psa były bardzo popularna w XVI wieku w Anglii, gdzie były one ulubionymi towarzyszami damskiej części rodzin szlacheckich podczas podróży, gdzie ogrzewały damom nogi oraz dłonie.