Ciekawostki

10 Najlepszych Burgerowni na Śląsku 🍔

burgery śląsk

Burgery w Polsce zyskują coraz większą popularność. Jest jednym z najczęściej wybieranych dań. Warto dodać, iż zapotrzebowanie na lokale, które serwują tego typu fast food jest ogromne. Pytanie tylko gdzie można zjeść najlepsze burgery. Otóż każdy region ma miejsca, gdzie są najlepsze. Jeśli chodzi o Śląsk to tutaj akurat takich miejsc jest naprawdę dużo.

Najlepsze miejsca serwujące burgery na Śląsku

Do najczęściej odwiedzanych miejsc, które serwują fast foody można zaliczyć:

1. El Padre Burgers

Bar ten znajduje się w Zabrzu. Warto zajść do tego miejsca, jeśli ktoś chciałby spróbować burgerów z kiełkami oraz konfiturą z cebuli.

2. Bar Burgery KukuByku

Bar ten znajduje się w Rudzie Śląskiej. Jest to idealne miejsce dla fanów mielonej wołowiny.

3. Restauracja Burgi

Znajduje się ona w Katowicach. Burgery są dopracowane od początku do końca. Mięso i bułki wykonywane są samodzielnie. Co sprawia, że jeszcze lepiej smakuje.

4. Restauracja Grillpoint

Znajduje się ona w Katowicach. W tym miejscu można zjeść smaczne burgery z mieloną wołowiną, rukolą, pesto i suszonymi pomidorami. Kto uwielbia eksperymentować to miejsce jest dla niego idealne.

5. Mad Mick

Restauracja działa w Katowicach. To jedna z pierwszych burgerowni na Śląsku. Warto spróbować ich wypieku, jakim jest bułka maślana do burgera. Do tej pory jeszcze nic takiego nie było.

6. Bar Zelter

Znajduje się on w Bytomiu. Oferują pyszne burgery o smakach zależnych od sezonu, z maślaną bułką. To najlepsza burgerownia w tym mieście.

7. Bar Struś Burger

Znajduje się on w Rudzie Śląskiej. To idealne miejsce dla osób, które lubią poznawać nowe smaki. To miejsce zdecydowanie zaskakuje, gdyż podaje mięso ze strusia do burgerów.

8. Korova Burger

Bar znajduje się w Gliwicach. Mają w swojej karcie różne sezonowe pozycje burgerów .Słyną z tego, iż burgery są wysokie, bułki małe i trzeba je podtrzymywać wykałaczką.

9. Burgery Krowa Na Wypasie

Miejsce to znajduje się w Sosnowcu. Oferują burgery z wołowiną. Tradycyjne ale dobre.

10. Red Habanero

Miejsce znajduje się w Rudzie Śląskiej.