Ciekawostki

10 ciekawostek o aplikacji Zoom

aplikacja zoom

Zoom to wcześniej mało znana ogółowi aplikacja, która w dobie epidemii koronawirusa zyskała mocno na popularności i zaczęła być promowana we wszystkich mediach.

Czym jednak jest ten komunikator? Poniżej zaprezentowano 10 ciekawostek na temat nowej dla wielu użytkowników aplikacji.

1. Początki i pierwotne przeznaczenie

Zoom to spółka uruchomiona w San Jose w stanie Kalifornia w roku 2011. stworzona przez nich aplikacja Zoom służyła jeszcze do niedawna przede wszystkim do wideokonferencji w firmach i organizacjach, a nie jako popularny komunikator ogólnego użytku.

2. Gwałtowny wzrost użytkowników i pobrań podczas epidemii

Pomiędzy 22 lutym a 22 marca ilość pobrań aplikacji wzrosła o 1270%, gdyż został pobrany w tym okresie przez 17, 2 miliona osób. Można powiedzieć, że Zoom wylansował się na epidemii.

3. Pracownicy zdalni jedną z głównych przyczyn popularności aplikacji

Gwałtowny przyrost pobrań wiąże się z globalnym przechodzeniem na model zdalnej pracy. Pod wieloma względami Zoom jest wygodniejszy i świeższy niż jego konkurencja.

4. Demografia aplikacji

Zoom jest najpopularniejszy wśród osób w przedziale wiekowym 25-49. Wiąże się to właśnie z jego pierwotnym przeznaczeniem, jakim było użycie go w firmach.

5. Zoom a zdalne nauczanie

Zoom jest aplikacją niezwykle intuicyjną. To uczyniło go dobrym kandydatem do zorganizowania zdalnego nauczania. Przeniosły się do niego całe szkoły.

6. Integracja z zewnętrznymi usługami kluczem do popularności

Kiedy nagle cały świat jest zmuszony do przechodzenia na pracę zdalną, ceni się bardzo integrację różnych narzędzi w jednej aplikacji. Zoom bez problemu można zintegrować z Outlookiem, Slackiem, czy kalendarzami Google, co nie jest możliwe w przypadku wielu innych konkurencyjnych aplikacji, takich jak Google Hangouts czy Whatsapp.

7. Element zabawy znany z wielu serwisów społecznościowych i komunikatorów.

Zoom wniósł powiew świeżości w komunikację biznesową, wprowadzając znane z innych “zwykłych” komunikatorów filtry upiększające, a także możliwość uzyskania zabawnych deformacji czy dodania podczas konferencji zabawnego tła.

8. Eric Yuan – jeden z najbardziej zapracowanych CEO na świecie

Eric Yuan, będący CEO Zoom Technologies, osiadł w USA w wieku 27 lat, nie znając dobrze języka angielskiego. Już wtedy miał więc mnóstwo pracy, a nie przewidział dodatkowo faktu wystąpienia epidemii, podczas której w zasadzie z dnia na dzień popularność aplikacji drastycznie wzrosła. Pomimo tego Yuan daje sobie doskonale radę, chociaż jest teraz jedną z najbardziej zapracowanych osób na świecie.

9. Kapitalizacja rynkowa spółki

Kapitalizacja rynkowa Zoom Technologies dzięki epidemii szybko wzrosła do 32 miliardów dolarów, a majątek Erica Yuana szacuje się obecnie na 6, 5 miliarda dolarów.

10. Tajemniczy założyciel i CEO w jednym

Eric Yuan jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci światowego biznesu, gdyż bardzo niewiele wiadomo o jego życiu przed przybyciem do USA w 2011 roku. Założyciel bardzo chroni swych tajemnic i przeszłości, a o jego dzieciństwie nie wiadomo już w ogóle nic.

Zoom jest niezwykle ciekawą aplikacją, którą każdy posiadacz telefonu z Androidem lub iOS może zainstalować, co warto zrobić podczas kwarantanny.