CiekawostkiPolska

10 najlepszych lokali serwujących burgery w Łodzi 🍔

burgery łódź

Łódź jako ważny ośrodek przemysłowy i kulturalny przyciąga w każdym sezonie wielu studentów i turystów, dlatego też nie może tutaj brakować dobrych restauracji i knajpek na każdą kieszeń.

Gdzie w Łodzi wybrać się na burgera? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

1. Gastromachina Stacja

fot. fb.com/gastromachinadabrowskiego

Gastromachina Stacja przy ulicy Piotrkowskiej to idealne miejsce na wieczorne piwo i kolację w postaci burgera wołowego z autorskimi sosami.

2. Cochise Burgery

fot. fb.com/cochiselodz

Cochise Burgery to połączenie wysokiej jakości wołowiny i rozmaitych dodatków, które odpowiednio podkreślają smak mięsa. Całość nie tylko efektownie wygląda, ale przede wszystkim wybornie smakuje.

3. Pit Stop Steak & Burger

fot. fb.com/pitstop.lodz

Pit Stop Steak & Burger to raj dla miłośników wołowiny. W lokalu serwowane są znakomite steki wołowe, a także burgery w stylu amerykańskim, do których dodawane są świeże warzywa i sosy o różnym stopniu ostrości.

4. Bałucki Burger

fot. fb.com/baluckiburger

Bałucki Burger to lokal w legendarnej części miasta, w którym warto skosztować burgerów wołowych z dodatkiem panierowanych krążków cebulowych, świeżych warzyw i rozlewającego się sera.

5. Tommy Burger

fot. fb.com/tommyburgerPL

Tommy Burger często nazywa się jedną z najlepszych burgerowni w Łodzi. Cechują się dość wysoką konstrukcją, która wynika z kompozycji wielu składników.

6. Republika Burgera

Republika Burgera, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem, w którym królują burgery. Serwowane są tutaj klasyczne burgery z mięsem wołowym i warzywami, jak i jeszcze bardziej sycące warianty z grillowanym boczkiem.

7. Roni Burger

Roni Burger zaskakuje nie tylko smakiem, ale również wielkością. Kotlet z mięsa wołowego może być umieszczony w bułce klasycznej albo ziarnistej, a różnorodne dodatki sprawiają, że każda kanapka jest inna.

8. Pasibus

Pasibus w Manufakturze to miejsce, w którym warto zatrzymać się na wysokiej jakości burgerze z oryginalnymi dodatkami. Wielką popularnością cieszą się burgery z dodatkiem nachosów.

9. Black Burger

Black Burger to miejsce, w którym serwowane są efektownie podane burgery. Klienci cenią jednak nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim fakt, że sałata i pomidory zawsze są świeże, a w karcie można wybrać smaczny sos odpowiadający własnym preferencjom.

10. Pittu Pittu

Pittu Pittu to nowoczesny lokal na poziomie europejskim, w którym serwowane są oryginale burgery wołowe w czarnej bułce i nie tylko. Warto skosztować burgera, w którym poza wołowiną, znalazły się cebulowe krążki w panierce oraz grillowany boczek.