Ciekawostki

Fascynujące ciekawostki o Humbaku

Humbak, jest olbrzymim ssakiem, zamieszkującym ocean. Charakterystyczną cechą owego gatunku, są ogromne, piersiowe płetwy, które podczas poruszania, łudząco przypominają skrzydła. Humbak jest ssakiem z rodziny płetwalowatych.
Ciekawostki o humbakach, których być może jeszcze nie znasz.

1. Samce

Dorosłe samce humbaków, wydają z siebie długie, głośne odgłosy. Najczęściej są to westchnienia, ryki oraz piski. Pieśni są długie, potrafią trwać nawet około 30 minut, w dodatku głośne, dlatego usłyszeć można je nawet z odległości zbliżonej do 800 km.

2. Ssak

Humbak to ssak, żywiący się głównie mniejszymi rybami. Sposób ich łowienia, jest zaskakujący. Humbaki polują w grupie. Nurkują na głębokość nawet 15 metrów, tworzą okrąg, a następnie wypuszczają powietrze. Bąbelki, wypychają na górę ryby, które stanowią łatwy kąsek dla tych dużych zwierzą.

3. Wielkość

Dorosłe osobniki, osiągają nawet 17 metrów długości, oraz 45 ton.

4. Ciąża

Ciąża humbaka trwa 24 miesiące, zaś laktacja około 6 miesięcy.

5. Długość życia

Średnia długość życia ssaków, wynosi około 80 lat.

6. Towarzyski

Humbaki sa towarzyskimi zwierzętami. Żyją w grupach, które liczą około 10 osobników. Są bardzo aktywne i pomocne, o czym przekonały się już mniejsze zwierzęta, na które polują orki.

7. Samiec

Samiec humbaka jest mniejszy od samicy.

8. Organy

Humbak, ze względu na swoja masę i wielkość, posiada duże organy. Ogromne płuca, uwalniają powietrzę z taką siłą, że na wodzie, zaobserwować można dość dużą fontannę, pojawiającą się i znikającą. Owa fontanna, może osiągnąć nawet 3 metry wysokości.

9. Dojrzałość

Dorosłe samce, osiągają dojrzałość płciową w 5 roku życia. Penis, schowany jest w pochwie genitalnej, by nie został podrażniony podczas łowienia ryb, czy podczas walki z większymi osobnikami.

10. Tryb życia

Pąkle, są skorupiakami, które prowadzą osiadły tryb życia. Często zaobserwować można liczne ilości, na ogromnym ciele humbaków. Jeden osobnik, może mieć nawet 500 kg. Pąkle, nie stanowią dużego zagrożenia dla zwierząt. Czasem, na ciele humbaka, mogą pojawić się drobne podrażnienia skóry, jednak nie na tyle poważne, by zaszkodziły jego zdrowiu.