Ciekawostki

Buldog francuski – 10 ciekawostek, informacji i faktów

Buldog francuski

Niektóre rasy psów są małe i urocze. Ich przeznaczeniem jest towarzyszenie człowiekowi w jego codziennym życiu. Takie są na przykład psy rasy Buldog Francuski. Te małe pieski, bardzo kochają swoich właścicieli i są im szczerze oddani.

1. Buldog Francuski jest małym, korpulentnym psem. Mimo niewielkich rozmiarów, jest umięśniony i silny a w swoim małym ciałku mieści wiele energii.

2. Ma on króciutką sierść w odcieniach brązu, czerni, beżu i bieli. Jego uszy przypominają uszy nietoperza, są duże i stojące.

3. Buldog Francuski wywodzi się z Anglii, pierwsza hodowla została założona w XIX wieku. Od początku rasa ta była hodowana w jednym celu, by psy te były towarzyszami człowieka.

4. Buldogi Francuskie są bardzo przyjazne, wesołe i urocze. Łatwo się je układa, nie stwarzają większych problemów.

5. Są bardzo towarzyskie, lubią towarzystwo dzieci, innych zwierząt domowych, nie są w żaden sposób agresywne.

6. Zważywszy na krótkie nóżki i krępy korpus, psy te nie lubią długich spacerów, bo mogą wtedy dostać zadyszki. Nie są zbyt aktywne fizycznie, nie lubią też pływać ani aportować. Chętnie się bawią, ale nie za długo, wolą wypoczywać.

7. Ich dużą wadą jest głośne chrapanie w czasie snu a jako że lubią spać blisko swoich właścicieli, to może być dla nich nieprzyjemne i kłopotliwe.

8. Psy te nie potrzebują dużych ogrodów do biegania, są więc idealnymi psami miejskimi. Wystarczy im codzienny krótki spacer, nie lubią biegać ani się męczyć.

9. Rasowe Beagle mogą mieć różne schorzenia. Najczęściej przydarzają się im choroby oczu ale zdarza się też, że chorują one na tarczycę i mają problemy z kręgosłupem.

10. Są to psy, które nie lubią upałów. Należy je więc w tym okresie w szczególny sposób chronić, zapewniając im miejsce do wypoczynku w cieniu. W upalne dni należy także unikać spacerów, bo w ten sposób można im zaszkodzić.