Ciekawostki

14 intrygujących ciekawostek o Beyonce

źródło: Wikipedia

Wśród muzyków światowej sławy są tacy, którzy wyróżniają się nie tylko tworzoną muzyką, ale też rekordami będącymi ich sprawką. W przypadku niektórych nie są to tylko [b]ciekawostki — Beyonce[/b] jest przykładem, czego może dokonać jeden człowiek za sprawą swojego talentu, determinacji i pasji do tego, co robi.

1. 12-letnia Beyonce pojawiła się w „Star Search” w 1993 roku. W tym czasie weszła do największego talent show w telewizji jako członkini zespołu „Girl Tyme” – zajęli drugie miejsce (jak pokazano w jej teledysku „Flawless”). Był to pierwszy krok na drodze Beyonce do stania się najpotężniejszą kobietą w muzyce.

2. Beyoncé cierpiała na depresję w erze Destiny’s Child. Kiedy Luckett i Roberson opuściły Destiny’s Child, Beyoncé została publicznie obwiniana przez media, krytyków i blogi za swoją przyczynę. Od tego czasu mówi się o cierpieniu na depresję w tym czasie, kiedy zamykała się na kilka dni w swoim pokoju.

3. Trasa Bey w 2007 roku „The Beyonce Experience” zarobiła ponad 24 miliony dolarów. Podczas swojej pierwszej trasy Beyonce odwiedziła oszałamiające 97 miejsc – trasa zarobiła ponad 24 miliony dolarów.

4. Beyoncé miała tylko jednego chłopaka przed Jayem Z. Parą pobrała się w 2008 roku, ma trójkę dzieci. Beyonce i Jay Z spotkali się na planie „03 Bonnie and Clyde”. Plotka głosi, że sesja nagraniowa utworu (który miał być drugim singlem Jaya Z i pierwszym singlem w pierwszej dziesiątce Beyonce) była pierwszym spotkaniem męża i żony.

5. Córka Beyonce i Jaya Z, Blue Ivy Carter, była rekordzistką już po dwóch dniach! Po urodzeniu pierwszego dziecka Jay Z wydał utwór „Glory” za pośrednictwem swojego portalu społecznościowego, z Blue Ivy (BIC) jako współtwórcą, dzięki jej okrzykom zawartym na końcu utworu. Oznacza to, że pierworodna Beyonce i Jay Z, mająca zaledwie dwa dni, stała się najmłodszą osobą, jaka kiedykolwiek pojawiła się na liście Billboard 100 (piosenka zadebiutowała na 74 miejscu listy R&B/hip-hop).
6. Alter ego Beyonce nazywa się Sasha Fierce.. Tylko ktoś szanowany na całym świecie mógł stworzyć własne alter ego i być traktowany poważnie. Beyonce powiedziała, że ​​stworzyła „Sashę Fierce”, aby oddzielić swoją seksowną, agresywną, prowokacyjną osobowość sceniczną od tego, kim naprawdę jest, twierdząc, że „w prawdziwym życiu wcale nie jestem taka jak ona”.
7. Beyoncé była pierwszą solo kobietą, która wystąpiła na Glastonbury od ponad 20 lat. W 2011 Queen Bey wyszła na główną scenę i przerwała cykl bez występowania wokalistek.
8. Występ Beyoncé na Super Bowl w 2013 roku wywołał 268 000 tweetów na minutę. Obecnie zajmuje drugie miejsce pod względem liczby tweetów w historii.
9. Beyoncé przekazała całą swoją pensję z filmu „Cadillac Records” na cele charytatywne. Trafił do Phoenix House, organizacji ośrodków rehabilitacyjnych dla uzależnionych od heroiny w całym kraju.
10. „Halo” to piosenka, która najdłużej w karierze Beyoncé znalazła się na liście przebojów Hot 100.
11. Ulubiona liczba Beyonce to 4. Jej mama urodziła się 4 stycznia. Wyszła za mąż 4 kwietnia. Jej urodziny są 4 września, a męża 4 grudnia. Czwarty album studyjny Bey nosi tytuł „4”.
12. Beyonce jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek muzycznych wszechczasów. Jako artystka solowa sprzedała ponad 13 milionów albumów w Stanach Zjednoczonych i ponad 118 milionów płyt na całym świecie (dalsze 60 milionów dodatkowo z Destiny’s Child), co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się artystek muzycznych wszech czasów.
13. Beyonce wydała swój własny film dokumentalny w 2013 roku „Life Is But A Dream”, który wyprodukowała i wyreżyserowała. Dokument autobiograficzny dał wgląd w życie osobiste i zawodowe gwiazdy, pokazując, jak dużą kontrolę ma nad własną muzyką i programami.
14. W 2018 roku przeszła do historii, stając się pierwszą czarną kobietą, która zagrała na Coachelli.