Porady

Przyjazne dla budżetu sposoby na podróżowanie po świecie

Słoń

Blogerzy często zadają pytania takie jak: „jak płacić za częste podróże”? Ta ciekawość wydaje się rozsądna, ale odpowiedź na to pozostaje, w większości przypadków, taka sama – „dlaczego nie robisz jakichś działań”? Ale ludzie, którzy są pod presją czasu, mogą uznać to zadanie za nieco zniechęcające. Tutaj znajdziesz wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o podróżach budżetowych.

Zakwaterowanie w przystępnych cenach

Dla podróżników z trudnościami finansowymi, istnieją strony takie jak Agoda i Hostelworld, które porównują koszty pensjonatów i hostelów. Jeśli chcesz znaleźć wspaniałe zakwaterowanie w lokalnej społeczności, możesz polegać na Airbnb. A jeśli nie masz nic przeciwko pracy, możesz zarejestrować się w domu i skorzystać z bezpłatnych miejsc noclegowych. Strony internetowe takie jak TrustedHouseitters, MindMyHouse i Carers mogą służyć jako doskonały łącznik pomiędzy właścicielami domów wakacyjnych i potencjalnymi użytkownikami domowymi

Płacić mniej za przejazd

Wybierz tanie podróże po Europie lub Ameryce oferowane przez super przystępne cenowo firmy autobusowe, takie jak Megabus. Aby bezpiecznie jeździć samochodem, zaloguj się do Bla Bla Car lub Ridesharing.com.

Udział w różnych programach

Servas to międzynarodowa, wielokulturowa organizacja oferująca usługi gościnne dla osób o szerokich horyzontach, pragnących poznać trendy kulturowe i sposoby życia mieszkańców, które odwiedzają. Nawet roczne składki członkowskie nie są wysokie. Alternatywnie można się połączyć z mieszkańcami, którzy oferują miejsca, jedzenie. Można to zrobić za pomocą takich stron jak Hospitality Club i Global Freeloader.

Przejdź na niskobudżetowe loty i korzystaj z programów lojalnościowych.

Podróżni, którzy nie mają nic przeciwko małej przestrzeni na nogi lub nie potrzebują luksusowego posiłku, mogą spróbować różnych tanich linii lotniczych. Jeśli chcesz zaoszczędzić około 50zł, to loty udostępnione przez easyJet, Ryanair i Vueling są najlepsze w Europie. Szukasz przystępnych cen w Azji? Możesz wybrać: Indigo, Air Asia lub SpiceJet. W Ameryce, wiodące linie lotnicze, Southwest i JetBlue, oferują najbardziej ekonomiczne rozwiązania w zakresie lotów.

Istnieją również strony internetowe, które czasach pozwalają na rzetelne porównanie opłat za lot i informują o opłacalnych ofertach. Niektóre z tych stron internetowych to Kayak, Skyscanner czy Kiwi oferują niesamowite oferty, które pomogą Ci zaoszczędzić.

Alternatywnie, możesz rozpocząć zabawę z programami lojalnościowymi.

Zarabiaj za granicą

Jeśli nie przeszkadza Ci zabrudzenie koszuli, możesz zostać członkiem WWOOF. Ludzie, którzy lubią uprawiać sport nad morzem, mogą oferować swoje usługi na statkach jako część załogi. Zadania na jachtach – luksusowe, czarterujące lub prywatne – mogą być również satysfakcjonujące. Może zatrudnij się w lokalnym barze lub zostać kelnerem?