Ciekawostki

10 ciekawostek o Britney Spears

britney spears

Ikona muzyki pop, jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii, czyli Britney Spears, gwiazda światowego formatu. Już w wieku ośmiu lat rozpoczęła swoją przygodę muzyczną, przechodząc eliminację jednego z najbardziej znanych dziecięcych programów telewizyjnych – Klub Myszki Miki. W miarę upływu lat rozwijała swoją muzyczną karierę. Poniżej 10 ciekawostek dotyczących życia i działalności piosenkarki.

1. Początki kariery, młody wiek

Britney rozpoczęła karierę aktorki musicalowej i reklamowej, mając zaledwie 11 lat. Występowała wówczas w teatrze Off –  Broadway.

2. Występ w komedii

W 2002 roku miała miejsce premiera filmu z udziałem Britney Spears. Komedia Crossroads , w której gwiazda zagrała rolę główną opowiadała o losach trzech przyjaciółek, które spotykają się po latach i postanawiają wyruszyć wspólnie do LA. Każda z nich zamierza spełniać swoje marzenia, wśród kobiet jest Lucy (Britney), rozpoczynająca karierę muzyczną.

3. Małżeństwo trwające 55 godzin

W wieku 22 lat Britney Spears wyszła za mąż za swojego kolegę z dzieciństwa Jesona Alexandra, z którym dorastała w miasteczku Kentwood (Louisiana). Ich małżeństwo trwało zaledwie 55 godzin, do jego unieważnienia miała doprowadzić matka piosenkarki.

4. Księga Guinnessa i album Ooops I did it again

Drugi album wydany przez Britney trafił do Księgi Guinessa i został uznany za album, który sprzedał się w rekordowym nakładzie na świecie i został nagrany przez nastoletniego solistę.

5. Dozór kuratorski

W 2008 roku Brutney miała sprawować opiekę nad dziećmi będąc pod wpływem środków odurzających (stwierdzone przez policję). W wyniku tej sytuacji sąd odebrał prawa rodzicielskie artystce i  nałożył dozór kuratorski (pełnili go prawnik oraz ojciec piosenkarki).

6. Duże osiągnięcia gwiazdy

W trakcie swojej 20 –letniej kariery piosenkarki Britney zdobyła 431 muzycznych nagród (m.in. Emmy, Grammy, Word Music Awords).

7. 1998 rok i krążek ,,Baby one more time”

Album ,,Baby one more time” , który był pierwszym osiągnięciem Britney został okrzyknięty trzecim na świecie albumem o rekordowej sprzedaży, który nagrała kobieta.

8. Romans z Justinem Timberlakem

Będąc u szczytu sławy, po wydaniu trzeciego albumu piosenkarka zaczęła spotykać się z kolegą z branży. Romans z Justinem Timberlakiem nie trwał długo i zakończył się w 2002r.

9. Problemy osobiste, depresja

Po urodzeniu drugiego dziecka Britney cierpiała na depresję poporodową. Gwiazdę podejrzewano również o nadużywanie narkotyków.

10. Wciąż obecna w mediach

Mimo wielu problemów osobistych Britney wciąż pojawia się w mediach. Koncertuje, bierze udział w telewizyjnych programach muzycznych.