Ciekawostki

Intrygujące ciekawostki o Świeradowie Zdroju

Świeradów Zdrój to bardzo piękne miasto, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. To miejsce, gdzie znajdziemy całą masę wspaniałych atrakcji i niezwykle interesujących ciekawostek z nimi związanych, które warto poznać, by zrozumieć, skąd bierze się fenomen tego miasta.

1. Undergroun Tourist Trail

Pierwsza ciekawostka dotyczy Undergroun Tourist Trail, czyli podziemnej trasy turystycznej, która znajduje się w Kopalni Św. Jana, gdzie każdy może podziwiać wszystkie zachowane fragmenty eksploatacyjnych wyrobisk.

2. Pijalnia Wód Mineralnych

To kolejne niezwykłe miejsce znajdujące się na terenie Świeradowa. Można tam dostać niezwykle rzadkie wody mineralne z dodatkiem radonu, co nadaje jej szczególnie specyficzny smak i podkreśla lecznicze właściwości.

3. Piernikowa pracownia Isabell

Kolejna ciekawostka dotyczy w znanej na cały Świeradów pracownik piernikowej Isabell. Odwiedzając to szczególne miejsce, można na własne oczy zobaczyć warsztat tworzenia pierników, które można nawet zabrać do domu.

4. Wodospad Kwisa

Ciekawostką jest również znajdujący się tam Wodospad Kwisa. To miejsce szczególnie uwielbiane przez wszystkich fanów kąpieli zimowych i to właśnie o tej porze roku, jest on szczególnie odwiedzany. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że to wodospad sztucznie utworzony, który zachwyca o każdej porze dnia.

5. Źródło Dr. Adama

To miejsce szczególnie odwiedzane przez wszystkich turystów, którzy decydują się na wizytę w Świeradowie. Nazwa wzięła się od dawnego lekarza pracującego niegdyś w Świeradowie. To niezwykle lecznicza woda, której można napić się w pięknej zachwycającej okolicy kipiącej naturą.

6. Fontanna Żabki

To jedno z tych najbardziej znanych miejsc w powyższym mieście. Znajduje się ona w centrum Parku Zdrojowego. Całość tworzą cztery żaby, które usytuowane są w narożnikach owej fontanny. To doskonałe miejsce na relaks dla każdego.

7. Czarci Młyn

To niezwykle interesujące miejsce, gdzie można znaleźć urządzenia młyńskie aż z 1890 roku, a także zapoznać się z technologią powstawania mąki.

8. Separator

Świeradów Zdrój słynie również z obecnego tam separatora, który jest podziemnym ujęciem wody znajdujący się w Parku Zdrojowym, gdzie w oczy rzuca się fakt, że posiada głębokość 360 metrów.

9. Muzeum Zdrojowe

Inaczej nazywane Muzeum Górnictwa posiada różnorakie eksponaty pochodzenia geologicznego. Można tam również poznać dawne metody wydobywania wody, jak i również narzędzia do tego służące.

10. Kościół p.w. Św. Wojciecha

To piękny zabytkowy budynek, który doskonale wiąże się z historią całego Świeradowa. Znajduje się on w pobliżu pijalni wód i jest miejscem, które zdecydowanie warto zobaczyć.