Ciekawostki

Boston terrier – 10 ciekawostek, informacji i faktów

Boston terrier

Boston terier to pies zaliczony do grupy molosowatych. Jest to pies do towarzystwa bez specjalnej przynależności. Poniżej 10 ciekawostek o tej rasie psów:

1. Ta rasa psa pochodzi z ameryki północnej ale w Europie zyskała największą popularność. Jej początek przypada na XIX wiek kiedy to dwóch amerykanów wpadło na pomysł wyhodowania taniego w utrzymaniu psa.

2. Boston terier to rasa towarzyska i bardzo spokojna Nie jest on agresywny w stosunku do dorosłych ludzi ani dzieci.

3. Jest to rasa bardzo aktywna i skora do zabawy. Codziennie wymaga od swojego właściciela chociaż jednego spaceru.

4. Ta rasa posiada krótką sierść, która zmieniana jest przez psa dwa razy do roku. Czesać go należy raz na tydzień, podobnie jest z kąpielą. Pazury w u łap wymagają dokładnego oraz częstego skracania.

5. Jeżeli chodzi o tresurę to ta rasa jest bardzo na nią podatna. Pies lubi się uczyć nowych sztuczek oraz jest bardzo kreatywny w swoim zachowaniu. Podczas treningu najlepiej nagradzać go jest jego ulubionymi smakołykami.

6. Zdrowie Boston teriera jest na ogół bardzo dobre i nie chorują one na zbyt wiele chorób. Właściciele powinni jednak zwrócić uwagę na możliwość występowania alergii u psa oraz często przemywać mu oczy z powodu częstych przypadków stanów zapalnych w tych miejscach.

7. Cena na rynku za tego psa waha się od 6 tysięcy do 8 tysięcy złotych z zależności od jego wieku i kondycji fizycznej. Miesięczny koszt utrzymania powinien nie przekroczyć 100 złotych.

8. Ta rasa nie ma preferencji smakowych jeżeli chodzi o żywienie. Specjaliści polecają jeden posiłek dziennie – wieczorem.

9. Boston terier jest słabo odporną rasą na zmiany temperatury. W gorące dni warto udać się na spacer w zacienione miejsce unikając słońca. Zimą przy ujemnych temperaturach lepiej z nim zostać w domu.

10. Boston terier to pies który lubi podróżować i nie czuje się dobrze podczas rozłąki ze swoim właścicielem.