Ciekawostki

Intrygujące ciekawostki o Pustułce

Przyroda otaczające nas jest zjawiskiem zachwycającym. Zachwycona swoim wyglądem, a także złożono ścią. W otaczającym nas świecie znaleźć możemy liczne gatunki zwierząt, które posiadają wiele wyjątkowych cech przystosowujących je do życia danym środowisku. Nauka o roślinach i zwierzętach jest niesamowita. Ciągle uzyskujemy nowe informacje na temat naszych małych przyjaciół, dowiadujemy się więcej na temat ich życia, sposobu rozmnażania oraz odżywiania. Jest to temat, który wzbudza zainteresowanie u większości z nas. Właśnie z tego powodu chcielibyśmy podzielić się dziś z wami kilkoma ciekawostkami na temat jednego z gatunków ptaków. Dokładniej głównym bohaterem naszego artykułu będzie Pustułka zwyczajna. Gatunek, który dla wielu z nas brzmi dość obco jednak możemy spotkać go również na terenie naszego kraju. Przedstawimy wam 10 ciekawostek na jego temat.

1. Ptak

Jest to ptak który w Polsce należy do najliczniejszych sokołów żyjących tu przez cały rok.

2. Ptak drapieżny

Jest to średniej wielkości ptak drapieżny należące do rodziny sokołowatych.

3. Życie w miastach

Taki ty upodobały sobie życie w miastach. Około jedna trzecia pustułek żyje właśnie między ludźmi.

4. Upierzenie

Ich Upierzenie składa się głównie z rdzawo brązowych pure z obecnością czarnych, trójkątnych plam. Mają one również czarne pazury.

5. Kolory

Warto wspomnieć o wyjątkowych kolorach, które spotkać możemy na kupę i wierzchniej stronie ogona samca. W tym miejscu Pióra przybierają kolor niebiesko szary.

6. Żywią się

Takie te należą do drapieżników. Żywią się głównie owadami, myszami, nor nikami, kretami innymi gryzoniami. Przedstawiciele żyjących w miastach polują wyłącznie na ptaki takie jak wróble lub szpaki.

7. Gniazda

Ptaki to nie budują samodzielnie Gniazd. Wykorzystują Gniazdo powrotach, z Trokach lub innych przedstawicieli gatunku krukowatych. Najczęściej i gniazda zlokalizowane są w górnych partiach wysokich sosen.

8. Wysiadują

Ptaki te wysiadują około trzech do siedmiu jaj.

9. Samiec

Warto wspomnieć, iż samiec opiekuje się swoją rodziną. Karmiłam swoją partnerkę jeszcze przed złożeniem jaj, robi to do momentu gdy potomstwo osiągnie 10 dni życia.

10. Waga

Ptaki te osiągają wagę około 300 g. Samice są większe od samców.