Ciekawostki

Bokser – 10 ciekawostek oraz informacji

Bokser

Ludzie mają różne oczekiwania w stosunku do swoich psów. Zwykle szukamy psa, który ma podobny charakter do naszego. Jeśli lubimy aktywność fizyczną, szukamy psa energicznego i wysportowanego, gdy zaś wolimy domowe zacisze, wtedy szukamy spokojnego i zrównoważonego czworonoga. Jedną z ras psów, które łączą w sobie obie te cechy, jest Bokser.

1. Bokser to rasa psów przyjaznych i wiernych. To psy, które szybko przywiązują się do swojego właściciela, lubią z nim spędzać czas i nie lubią zostawać same w domu.

2. Psy te wyrastają na maksymalną wysokość około 60cm. Mają krótką sierść, którą gubią przez cały rok. Ich umaszczenie może być żółte, pomarańczowe, brązowe, obowiązkowo z czarnymi pręgami. Mogą też występować białe dodatki na sierści.

3. Bokser to pies o bardzo łagodnym usposobieniu, kocha dzieci i chętnie się z nimi bawi. Jako, że jest też psem obronnym, może czasem przejawiać nazbyt dużą gorliwość w pilnowaniu dzieci w czasie zabawy.

4. Boksery uwielbiają aktywnie spędzać czas, mają bardzo dużo energii do spożytkowania. Dlatego trzeba zapewnić im miejsce, gdzie mogą się wyszaleć, warto też zabierać je na długie spacery i uprawiać z nimi sporty.

5. Psy te szybko uczą się komend, dlatego mogą być hodowane na psy domowe, jako towarzysze ludzi, albo jako psy stróżujące i tropiące.

6. Boksery pochodzą z Niemiec, pierwsza hodowla została założona w XIX wieku. Do Polski psy te trafiły w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

7. Pies rasy bokser, jest bardzo czuły na to, co się dzieje w jego otoczeniu. Bardzo nie lubi podniesionego głosu, źle reaguje na duży hałas i krzyk. Dlatego będzie się źle czuł w domu, gdzie domownicy porozumiewają się ze sobą dosyć energicznie i głośno.

8. Boksery mają skłonność do dysplazji stawów, dlatego szczególnie w wieku szczenięcym, nie powinno się zbytnio obciążać ich stawów, poprzez długie bieganie.

9. Każdy bokser jest też wrażliwy na wysokie temperatury, głównie dlatego, że ma skróconą kufę. Dlatego latem trzeba pilnować, by nie przegrzewał się on, bo może to być dla niego niebezpieczne.

10. Mimo, że jest to pies, który często jest wykorzystywany do obrony, to jednocześnie jest to bardzo czułe i wrażliwe zwierzę, które potrzebuje łagodnego traktowania.