Polska

9 Najlepszych Barów i Pubów w Bielsko-Białej

Bielsko-Biała to urokliwa i malowniczo usytuowana miejscowość południowej części Polski, w województwie śląskim. Znajduje się niemal w bezpośrednim sąsiedztwie z Beskidem Małym i Beskidem Śląskim, leżąc właściwie u stóp jednego i drugiego.

Dla wielu osób Bielsko-Biała to idealna baza wypadowa, z której już tylko niewielki dystans dzieli nas od naturalnego piękna i górskich klimatów. Starszym pokoleniom miasto kojarzy się przede wszystkim z legendarnymi Bolkiem i Lolkiem, którzy poniekąd stanowią wizytówkę miasta. Dla młodszych pokoleń stało się stolicą najpiękniejszych murali, które wyznaczają turystyczne szlaki i stanowią nie lada atrakcję miasta.

Bielsko-Biała może pochwalić się również piękną architekturą i całą gamą zabytków, które przyciągają turystów z najróżniejszych zakątków Polski. Znajdziemy tutaj również sporo miejsc, które zapełniają się przede wszystkim w okolicy weekendu. Klimatycznych pubów i barów nie brakuje. Które z nich cieszą się największym uznaniem? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Shakespeare’s Pub & Grill

Shakespeare’s Pub & Grill znajduje się przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego. Lokal odznacza się bezpretensjonalnym wystrojem i świetną atmosferą, która w każdy weekend przyciąga w to miejsce spore ilości ludzi. Na uwagę zasługują dość nietypowe elementy wystroju, w tym motocykl znajdujący się w centralnej części czy czarne kruki rozmieszczone w różnych częściach lokalu. Goście mają do dyspozycji bardzo dobrze wyposażony bar oraz świetną ekipą barmańską, która zawsze staje na wysokości zadania. Z głośników zawsze wydobywają się ciekawe brzmienia, co jest kolejnym atutem tego miejsca.

2. Neon & Drink Pub

Neon & Drink Pub jest zlokalizowany przy ulicy Cechowej 16. Panuje tutaj przyjazna i bardzo otwarta atmosfera. Lokal słynie również z doskonale przygotowanych koktajli i drinków, a sam bar jest bardzo dobrze wyposażony. Miłośnicy gry w bilarda będą mogli skorzystać z tutejszego stołu. Warto dodać, że latem czynny jest ogródek znajdujący się tuż przed głównym wejściem. W ciągu dnia można wpaść na pyszną kawę i nie należy zapominać, że Neon & Drink Pub to również świetna kuchnia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tutejsze burgery.

3. Magnum 2.0

Magnum 2.0 znajduje się przy ulicy Emilii Plater 21. To niesamowicie klimatyczne miejsce urządzone w gustowny i stylowy sposób. W środku dominuje czysta cegła, choć w połączeniu z dużą ilością zielonych roślin. Goście mają do dyspozycji rewelacyjnie wyposażony bar, za którym stoi świetnie wyszkolona ekipa oraz ofertę kulinarną. Tutejsze dania cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród mieszkańców miasta oraz osób przyjezdnych. Warto zwrócić uwagę na doskonale przyrządzony tatar wołowy czy wyjątkową szakszukę. Miłośnicy rozmaitości morskich będą mogli skusić się na pyszne krewetki przyrządzane na wiele różnych sposobów. To bez wątpienia jedno z tych miejsc, do których będziemy chcieli wrócić. Na słowo uznania zasługuje również przemiła obsługa, która zawsze stoi na straży dobrej atmosfery i odznacza się profesjonalizmem godnym najwyższej pochwały.

4. Grawitacja

Grawitacja znajduje się na Wzgórzu 3. Lokal łączy w sobie cechy klimatycznego pubu, dyskoteki i miejsca, w którym regularnie odbywają się występy z muzyką graną na żywo. Posiada dwa poziomy. W dolnej części mieści się scena, stoliki dla gości oraz świetnie wyposażony bar. Na piętrze wyłącznie stoliki, choć z widokiem na scenę. To miejsce, które niemal w każdy weekend wypełnia się po same brzegi. Klimatyczny wystrój, a także regały z książkami sprawiają, że dla wielu ludzi jest opcją na poranną kawę czy popołudniową herbatę. Miejsce przypadnie do gustu również miłośnikom dobrych piw craftowych.

5. Pigal

Pigal znajduje się przy placu Bolesława Chrobrego 5. To nowoczesne miejsce zasługuje na miano mekki każdego miłośnika dobrego piwa. Jest urządzone w nowoczesnym stylu. Niemal zawsze panuje tutaj przyjemny półmrok, a w samym sercu lokalu znajduje się fantastyczny i dosyć obszerny bar. To właśnie tutaj zbiera się największa ilość gości, sprawdzając aktualną ofertę piwną. Mnogość kranów ze złotym trunkiem przyprawia o zawrót głowy. Ekipa barmańska odznacza się sporym doświadczeniem i wiedzą, dlatego warto z nią konsultować swoje wybory lub po prostu zgłębić swoją wiedzę na temat wybranych gatunków piwa. Pigal to nie tylko piwo. Na miejscu będzie można również skusić się na słodkie przekąski oraz dania na gorąco. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tutejsze frytki oraz burgery w stylu amerykańskim.

6. Craftbar

Craftbar znajduje się przy rynku pod numerem 10. To znana i ceniona knajpa, która od dawna cieszy się wielkim uznaniem. Na słowo uznania zasługuje już sam wystrój, w którym postawiono na czystą cegłę i łukowe sklepienia. Całość jest subtelnie oświetlona żółtym swiatłem, które wprowadza sporą dawkę ciepła w całe wnętrze. Goście mają do dyspozycji sporo przestrzeni i świetnie zaopatrzony bar. Warto również wspomnieć o ekipie barmańskiej, która może pochwalić się imponującym doświadczeniem i wielką wiedzą na temat alkoholi. Można się tutaj skusić na piwa z najpopularniejszych browarów, piwa craftowe czy spektakularne drinki.

7. Galicja – Pub Muzyczny i Restauracja

Galicja – Pub Muzyczny i Restauracja znajduje się przy ulicy 11 Listopada 14. Odznacza się przepięknym wystrojem wnętrza, w którym dominuje kamień o nieregularnych kształtach, jasne drewno oraz ciepłe oświetlenie, które sprawia, że całość prezentuje się nadzywczaj przytulnie. To dosyć obszerny lokal, dlatego często jest wykorzystywany jako przestrzeń do organizacji imprez okolicznościowych. Regularnie odbywają się tutaj również koncerty z muzyką graną na żywo. Goście mają do dyspozycji wygodne loże obite delikatnym welurem oraz drewniane stoliki. Za barem zawsze znajdziemy ekipę barmańską gotową spełnić nasze najśmielsze oczekiwania. Warto dodać, że w lokalu serwowane są również posiłki na ciepło. Karta dań jest bardzo rozbudowana, aczkolwiek skupia się przede wszystkim na wyśmienitej kuchni polskiej.

8. Rock Pizzeria

Rock Pizzeria to miejsce, które powstało z wielkiej miłości do włoskich rarytasów i dobrych trunków. Perfekcyjnie łączy w sobie cechy wyśmienitej pizzeri oraz klimatycznego pubu, w którym można spędzić świetny weekendowy wieczór. Lokal urządzono w piwnicy. Wystrój jest zatem dosyć surowy, aczkolwiek jednocześnie niezwykle przytulny. Goście mają do dyspozycji dobrze zaopatrzony bar. Można skusić się na świetne piwo craftowe lub lampkę wytrawnego wina. Wielu ludzi przychodzi tutaj jednak przede wszystkim ze względu na pizzę, która powstaje zgodnie z tradycyjnymi włoskimi przepisami.

9. Azyl Pub & Cafe

Azyl Pub & Cafe znajduje się na Wzgórzu pod numerem 8. To jedno z tych miejsc, które są oczywistym wyborem dla miłośników dobrej atmosfery i świetnych brzmień. W lokalu regularnie odbywają się świetne imprezy z muzyką graną na żywo. Popularnością cieszą się też imprezy tematyczne. Warto tutaj zajrzeć. Panuje tutaj otwarta i przyjazna atmosfera, a doskonale wyposażony bar sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.