Polska

10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Białce Tatrzańskiej i Okolicach

Góry i zjazd na nartach
źródło: lzur / Wikipedia

Białka Tatrzańska jest podhalańską wsią położoną w województwie małopolskim, znaną ze swojego malowniczego położenia i oferująca szereg atrakcji turystycznych nie tylko w okresie zimowym, do stolicy Tatr dzieli nas zaledwie 24 kilometry, do Nowego Targu mamy zaledwie do pokonania 12 kilometrów.

Od lat stała się kierunkiem wypadów turystycznych dla całych rodzin, jest świetną „bazą” wypadową po okolicznych atrakcjach. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, niewątpliwą zaletą jest samo położenie tej malowniczej miejscowości.

1. Terma Bania

Obiekt składa się z 14 basenowych niecek, licznych zjeżdżalni o łącznej długości ponad 300 metrów, gejzery, jacuzzi, sztuczne fale, gwarantują zabawę na najwyższym poziomie bez względu na pogodę. Baseny termalne wewnętrzne i zewnętrzne wypełniona są wodą termalną o temperaturze 34-38 stopni, która zachowała swoje cenne walory lecznicze. Najmłodszych zapewne ucieszą liczne atrakcje przygotowane specjalnie dla nich. W strefie zabawy zbudowane zostały zjeżdżalnie, w tym krętą anakondę, zjeżdżalnie pontonową oraz szybką zjeżdżalni turbo. W niecka usytuowano karuzele wodne, armatki i kaskady, sztuczną grotę z gejzerem, basen ze sztuczną falą i wiele innych.

2. Szczyt Kotelnicy

Nawet jeśli nie jesteśmy zapaleńcami sportów zimowych warto wybrać się na szczyt Kotelnicy skąd możemy podziwiać widok na szczyty Tatr. Dla dzieci zbudowano zabezpieczony tor saneczkowy, mini park linowy i karuzele. Miejsce to stało się centrum Białki, zawsze dzieje się tu coś ciekawego. Wyciąg na Białkę jest czynny również latem, widok na Tatry o tej porze roku – niezapomniany. Sczyt Kotlenicy stanowi również miejsce skąd możemy wyruszyć na dalsze przygody z górami.

3. Wioska Skrzatów

Wioska Skrzatów jest jedną z atrakcji na szczycie Katelnicy, najmłodszym na pewno wiele radości przyniesie wizyta w tej wiosce. W drewnianej wiosce oprócz domków skrzatów i piaskownicy możemy podziwiać z tarasu widokowego panoramę Tatr, Gorców i Pienin w czasie kiedy nasze pociechy będą zajęci zabawą w skrzaty.

4. Monsterrlollery

Monsterrlollery to nic innego jak hulajnoga przystosowana do jazdy w trudnym, górskim terenie. Z wyglądu niepozorny pojazd potrafi dostarczyć sporą dawkę adrenaliny. Poszukujących wrażeń i sprawdzenia swoich umiejętności na tym specyficznym pojeździe, może tego dokonać na zboczach Katelnicy. Na terenie ośrodka znajdziemy wypożyczalnie sprzętu niezbędnego do uprawiania tego sportu. Ciekawostką są zawody Mistrzostw Polski Cross Monster, na którym zobaczymy popisy pasjonatów tego sportu.

5. Kołster

Kołster to niedawno powstała trasa rowerowa, której start jest na szczycie Katlenicy. Podziwiając piękno krajobrazu i urozmaicenie terenu warto wybrać się na wycieczkę rowerową. Trasa jest zbudowana z odcinków podzielonych na fragmenty trochę szybsze, spotkamy skocznie i profilowane zakręty poprzez wolniejsze i bardziej techniczne odcinki prowadzące przez drewniane mosty. Dla chcących aktywnie spędzić czas trasa jest świetną alternatywą w okresie letnim.

6. Kids Bania

Kids Bania miejsce szczególne dla naszych pociech znajdujące się w pobliżu Term Bania. Olbrzymia piaskownica, oponowa karuzela t oferta dla najmłodszych. Nieco starsze dzieci chętnie korzystają z wiszących konstrukcji, domków na drzewie lub na tyrolce. Młodzież chętnie spędza czas na wielofunkcyjnym boisku lub zewnętrznej siłowni. Bez względu na wiek świetną zabawę oferuje oponkowa zjeżdżalnia czy przejażdżkę na gokartach.

7. Park Linowy

Park Linowy W Białce Tatrzańskiej powstał z pasji do gór i wspinaczki z myślą o osób w różnym wieku i kondycji przygotowano trzy bezpieczne trasy o różnym stopniu trudności. Czynny jest pierwszy w Polsce Qiuck Jump, zapewniający niezapomnianą przygodę i przełamanie leku przestrzeni. Umieszczone na różnych wysokościach kładki, belki, pętle siatki, różnego rodzaju zjazdy dostarcza niezapomnianych wrażeń. Poczynania naszych pociech możemy obserwować pijąc kawę w domku znajdującego się na drzewie. Zabawa jest zupełnie bezpieczna ponieważ pod każdą przeszkodą rozciągnięta jest siatka, która zabezpiecz przed upadkiem.

9. Naboo

Naboo jest parkiem rozrywki dla najmłodszych położonym w Zakopanem, jeżeli chcemy zapewnić naszym dzieciom moc wrażeń to warto wybrać się do oddalonego Od Białki o 24 km Zakopanego. Na obszernym placu zabaw przygotowanym dla najmłodszych znajdziemy propozycję zabaw i szaleństw dla pociech, 10 drewnianych domków, przeszkody, tunele, gąsienica, ryby i mała tyrolka. Nic tak nie smakuje jak własnoręcznie złowiona ryba, Na terenie parku znajduje się łowisko pstrąga i wypożyczalnia wędek. Wśród zieleni i szumu górskiego potoku złowienie pstrąga jest przygodą nie zwykła dla maluchów, wystarczy wejść na mostek skąd doskonale widać pływające pstrągi.

10. Wystawa figur woskowych w Zakopanem

Wystawa figur woskowych jest miejscem wyjątkowym, mamy okazję spotkać naszych ulubieńców ze świata filmu, bajek, sportowców czy polityków. W sumie na terenie muzeum znajduje się 60 różnych figur w skali 1:1. Zamienienie parę słów z postaciami światowego formatu i pamiątkowa fotografia pozostanie świetną pamiątką z Pobytu w naszych górach.