Polska

6 rzeczy które nas urzekły w Międzyzdrojach

zachód słońca w Międzyzdrojach

Jest to to jeden z popularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Miejsce znane z długiego molo, plaży oraz Alei Gwiazd. Znajdziemy tutaj jednak o wiele więcej atrakcji. Co jest zauważalne, to że wszystko jest bardzo czyste w Międzyzdrojach. Piaszczysta plaża jest po prostu piękna i można wypożyczyć leżaki. W okolicy znajduje się wiele zabytków oraz wspaniałe bary i restauracje.

widok na miasto

Wspaniałe miejsce na relaks, czy to samemu, jako para, czy z całą rodziną. Morze Bałtyckie jest tuż za rogiem. Miasto jako atrakcyjne i bezpieczne dla turystów. W lipcu miasto staje się polską stolicą kultury i sztuki dzięki Festiwalowi Gwiazd. Oto rzeczy które nas urzekły w tej gminie.

1. Molo

Molo ma długość 395 metrów. Możemy zobaczyć jak na końcu cumują statki wycieczkowe. Ciekawe miejsce dla całych rodzin gdzie wstęp jest bezpłatny. Na samym molo znajdziemy wiele punktów gastronomicznych oraz tych z pamiątkami. Jest tutaj dużo ławeczek i śmietników. Ciekawy obiekt warty zwiedzenia.

2. Aleja Gwiazd

Polscy aktorzy zostawili swoje odciski dłoni. Hotele i restauracje są w pobliżu. Przy dobrej pogodzie można wybrać się na spacer i cieszyć się słońcem na licznych ławkach które są w pobliżu.

3. Woliński Park Narodowy

Piękne wybrzeże, wzdłuż którego można spacerować bez końca. Strome wybrzeże, małe zatoczki i szerokie piaszczyste plaże na przemian. Las w głębi lądu z dużymi starymi bukami i dębami również zachęca do wędrówek. Absolutnie piękne i jeszcze nie tak zatłoczone miejsce. Jest tu tak dosyć cicho i można cieszyć się czystą naturą. W Wolińskim Parku Narodowym są też zwierzęta i im głębiej wejdziemy, tym więcej będziemy mogli zobaczyć i doświadczyć.

4. Kawcza Góra

Droga na górę była tego warta. Widok jest cudowny. Kto odważy się wspiąć, doświadcza fantastycznego widoku na Morze Bałtyckie. Myślę, że bez względu na pogodę, ten punkt obserwacyjny jest wart podróży w każdą pogodę.

5. Bałtycki Park Miniatur

Bardzo ładnie zaaranżowany park wokół Morza Bałtyckiego. Park jest zdecydowanie warty zobaczenia. Istnieje wiele miniatur z krajów bałtyckich. Mogę Park Miniatur polecić bez zastrzeżeń.

6. Grodzisko w Lubinie

Piękny widok na Zalew Szczeciński. Można rozkoszować się widokiem z napojem który kupimy na miejscu. W kawiarni są pyszne gofry i kawa. Wspaniały widok na małe wysepki.