Polska

8 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Białej Piskiej

fot. PanSG / Wikipedia

Biała Piska to miejscowość w województwie warmińsko-mazurskim, które zachwyca zabudową z XIX i XX wieku. Życie toczy się tutaj dużo wolniej niż w wielkich miastach, a okoliczności przyrody i rozbudowana agroturystyka zachęcają do korzystania z dobrodziejstw okolicy. Znajdują się tutaj również atrakcje, które przypadną do gustu dzieciom. Poniżej znajduje się kilka wybranych opcji, które sprawdzą się podczas rodzinnej wycieczki.

1. Jeziorko rekreacyjne

Jeziorko rekreacyjne w Białej Piskiej powstało przez spiętrzenie wody na rzeczce Białce. Znajdują się tutaj efektowne fontanny, a oświetlone alejki pozwalają na aktywny wypoczynek całą rodziną.

2. Szlak Pieszy

Szlak Pieszy Biała Piska-Szkody to szlak o długości 22 kilometrów. Z pewnością przypadnie do gustu starszym dzieciom, które lubią długie spacery.

3. Dom Królewski

Warto wybrać się do pobliskiego Pisza, gdzie znajduje się Dom Królewski z XVIII wieku. Spodoba się zwłaszcza małym wielbicielom historii o królach i księżniczkach.

4. Wycieczka rowerowa

Miasto połączone jest z okolicznymi wsiami, dlatego na wycieczkę warto zabrać ze sobą rowery. Rodzinne wycieczki rowerowe przez drogi pachnące żniwami i sianokosami to pomysł na beztroskie popołudnie.

5. Zabytkowy budynek stacji kolejowej

Mali chłopcy, którzy interesują się koleją i uwielbiają zabawy pociągami, z pewnością chętnie zobaczą znajdujący się w mieście zabytkowy budynek stacji kolejowej, który przenosi turystów do przełomu wieków XIX i XX.

6. Wieża ciśnień

Znajdująca się w Białej Piskiej wieża ciśnień, to miejsce, w którym na wysokości 30 metrów znajduje się taras widokowy. Można z niego podziwiać panoramę miasta, a sama droga na trasa na górę starej wieży jest ekscytująca.

7. Przystań Ośrodek Wczasowy Wodnik

Przystań Ośrodek Wczasowy Wodnik w Kumielsku znajduje się nad Jeziorem Kumielskim. To miejsce, w którym dzieci będą mogły nie tylko odpoczywać w pięknych warunkach przyrody, ale również doskonale bawić się na terenie kąpieliska.

8. Obszary chronionego krajobrazu

W granicach gminy Biała Piska znajdują się aż trzy obszary chronionego krajobrazu. Należy do nich na przykład Obszar Chronionego Krajobrazu Puszczy i Jezior Piskich, który przypadnie do gustu dzieciom ceniącym zabawy na świeżym powietrzu i poznawanie świata przyrody.