Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Cieszynie

Atrakcje dla dzieci w Cieszynie

Cieszyn to bardzo atrakcyjne miasto, licznie odwiedzane przez turystów. Ale czy równie atrakcyjne dla dzieci? Poniżej znajdziecie 10 propozycji na atrakcje, które pomogą odpowiedzieć Wam na to pytanie.

1. Stary rynek

Stary rynek był bardzo tradycyjny, tak jak większość starych rynków. Na zewnątrz jest mnóstwo kawiarni, w których można usiąść. Nie tylko piękne stare budynki, ale również wspaniała atmosfera. Ładne restauracje w okolicy. Letnie kino jest otwarte w weekendy. Wokół fontanny są huśtawki. Centrum Informacyjne na placu jest również bardzo pomocne.

2. Zamek w Cieszynie

Miejsce obowiązkowe dla osób zwiedzających Cieszyn. Z wieży widokowej można podziwiać przepiękny krajobraz obu stron Olzy. W samym zamku znajduje się obecnie Szkoła Muzyczna, jednak już same widoki zewnętrznej strony oraz podziwianie rotundy (która znajduje się nawet na banknocie 20 zł), ogrodu czy tarasu widokowego pozwalają na to, by dzieciaki poczuły się jak prawdziwi rycerze. Zamek organizuje Nocne Zwiedzanie, warto więc śledzić aktualne wydarzenia i wybrać się wtedy na jego podbój.

3. Muzeum Śląska Cieszyńskiego

Warto wykorzystywać wycieczki rodzinne by nauczyć czegoś nasze dzieci. Dobrą okazję stwarza Muzeum Śląska Cieszyńskiego, szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym. Czeka tu na Was cała masa ciekawych eksponatów i przewodnik chętnie odpowiadający na wszystkie pytania.

4. Kąpielisko miejskie

Odwiedzając Cieszyn latem koniecznie zabierzcie ze sobą stroje kąpielowe. Kąpielisko miejskie oferuje dwa baseny, płytki i głęboki, zjeżdżalnię i brodzik dla dzieci poniżej 4 roku życia. Plusem jest również stoisko z lodami, zapiekankami, hot-dogami itp. Warto zaopatrzyć się wcześniej w piłkę, gdyż czekają tu na nas również dwa boiska do siatkówki z piaskiem.

5. Rodzinna wycieczka rowerowa

Cieszyn jest pięknym miastem, które warto zwiedzić z innej perspektywy – rowerem. Dla rodzin z dziećmi najlepszą trasą będzie szlak wzdłuż Olzy. Kontakt z przyrodą i może jakiś piknik sprawią, że wraz z dzieciakami miło spędzicie czas. Nie trzeba mieć własnych rowerów – skorzystajcie z wypożyczalni.

6. Lodowisko

Może ktoś z was odwiedza Cieszyn zimą? Wtedy warto odwiedzić Halę Widowiskowo-Sportowę im. Cieszyńskich Olimpijczyków, gdzie znajduje się świetnie utrzymane lodowisko. Nie macie swoich łyżew? To nie jest wymówka! Na miejscu jest wypożyczalnia.

7. Kids Club

Rozpierająca dzieci energia jest czasem zmorą rodziców. A przecież energiczne dziecko to zdrowie dziecku. Pozwólcie się mu wyszaleć w cieszyńskiej Sali Zabaw Kids Club. Dzieci mogą tu robić wszystko to, czego zabraniacie im w domu czyli skakać, wspinać się, rzucać piłeczkami, być głośne. Jeśli zbliżają się urodziny waszej pociechy, to świetne miejsce by je zorganizować.

8. Archeopark Chotebuz

Słowiańska osada zaledwie 10 minut autem od Cieszyna. To rodzaj skansenu z drewnianymi chałupami, które wraz z dziećmi możecie zwiedzić. Poznajcie kulturę i religię przodków, dla dzieci to prawdziwa przygoda.

9. Cieszyński Ośrodek Kultury

Dla mieszkańców Cieszyna i okolic polecamy warsztaty i zajęcia dla dzieci, które rozwiną ich talenty. Urlopowicze mogą liczyć na uczestnictwo w imprezach i festiwalach, które licznie się tu odbywają. Np. Olza Music Show na którym całe rodziny mogły spędzić czas na koncertach.

10. Klub Jeździecki Cieszyn – Pastwiska

Każde dziecko kocha zwierzęta, a konie już od dawna były pomocne w kontaktach z dziećmi. Klub Jeździecki Cieszyn organizuje imprezy sportowo-rekreacyjne m. in.: Święto Konia (koniec czerwca, początek lipca), Zawody Jeździeckie Klubu Jeździeckiego Cieszyn (przełom sierpień -wrzesień) czy Mistrzostwa Śląska Cieszyńskiego (koniec lipca). Organizuje również kursy jeździeckie, które Wam serdecznie polecamy.