Podróże

Bezpieczna podróż za granicę – dlaczego warto mieć assistance?

Bezpieczna podróż za granicę - dlaczego warto mieć assistance?

Assistance przyda Ci się nie tylko w Polsce. Szczególnie przed zagraniczną podróżą powinieneś wykupić taką polisę, która zagwarantuje Ci komfort psychiczny, a w razie potrzeby także odpowiednią pomoc. Nigdy nie wiadomo, co przydarzy Ci się podczas urlopu, dlatego warto przemyśleć wybór jak najszerszego zakresu tego ubezpieczenia. Co powinieneś wiedzieć o ASS i co dzięki niemu zyskujesz?

Nie każde assistance zadziała za granicą

Szukając ubezpieczenia ASS dla siebie, na pewno korzystałeś z rankingu assistance. M.in. na ranking-oc-ac.pl/ranking-assistance znajdują się informacje o najlepszych ubezpieczeniach. Zarówno w podstawowej, jak i rozszerzonej wersji. Jeśli masz w planach zagraniczne wojaże, powinien Cię zainteresować szczególnie ten drugi wariant, który zapewni Ci pomoc niemal w każdej sytuacji.

Pamiętaj, że już przy zakupie powinieneś poinformować agenta, że ubezpieczenie powinno być aktywne także poza granicami Polski. A jeśli jesteś już posiadaczem ASS, przed zagraniczną podróżą powinieneś wykupić dodatkowe ubezpieczenie z rozszerzoną ochroną na inne kraje.

Assistance całoroczne czy krótkoterminowe?

Ubezpieczenie ASS obowiązujące nie tylko w Polsce, ale też za granicą, możesz nabyć przy podpisywaniu całorocznej umowy ubezpieczeniowej. Taki długoterminowy wariant jest wręcz idealny dla osób, które często wyjeżdżają z kraju. Niektórzy ubezpieczyciele mają jednak w ofercie również opcje krótkoterminowego ASS, o czym na pewno czytałeś w rankingu assistance. Taka polisa na krótki czas jest dedykowana szczególnie kierowcom planującym zagraniczny urlop.

Assistance krótkoterminowe oferują np. WARTA, AXA Direct, Generali oraz LINK4. Jako osobny produkt polisa ta jest dostępna jedynie w AXA (możesz wybrać opcję na 7, 15 lub 30 dni), natomiast w TU WARTA, które oferuje polisę na 15 dni, i Generali jest ona sprzedawana w pakiecie z OC/AC. LINK4 z kolei oferuje krótkoterminowe ASS wraz z ubezpieczeniem turystycznym. Możliwości nabycia jest zatem całkiem sporo.

ubezpieczenie assistance w podroży

Na jaką pomoc możesz liczyć w ramach assistance

Planując zagraniczną podróż, powinieneś kierować się zasadą im więcej, tym lepiej. Oczywiście, jeśli mowa o ubezpieczeniu. Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały szereg usług, z których w razie potrzeby będziesz mógł skorzystać podczas pobytu za granicą. Najlepsze firmy, których oferty znajdują się w czołówce rankingu assistance, proponują w takiej sytuacji pełny zakres ochrony. Obejmuje on m.in.:

  • drobne naprawy na miejscu zdarzenia,
  • dostarczenie paliwa,
  • holowanie do najbliższego warsztatu,
  • naprawę szkody,
  • samochód zastępczy,
  • nocleg do czasu odzyskania pojazdu,
  • powrót do domu innym środkiem transportu,
  • pomoc tłumacza,
  • pomoc prawną,
  • opiekę medyczną.

Szeroki zakres ubezpieczenia to nie tylko różnorodność form pomocy i usług. To także wytyczenie granic terytorialnych, czyli określenie Państw, na terenie których taka polisa będzie działała. Przeważnie podstawowe ASS obowiązuje na terenie Europy. Jeśli wybierasz się do innego kraju, wybierz polisę rozbudowaną również o kraje wschodnie, jak Rosja, Białoruś, Ukraina.