7 najlepszych basenów w Zakopanem i okolicach

dzieci w basenie

Zakopane – po tatrzańskich wędrówkach i wspinaczkach warto zahaczyć o położone u stóp gór Zakopane i okoliczne miejscowości, by wypocząć co nieco w wodzie. Szczególną cechą tych obiektów jest wykorzystanie występujących tu wód termalnych, które mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu w wodzie zamiast relaksu i zabawy w parkach wodnych, również znajdzie się odpowiednia propozycja.

1. Aqua Park Zakopane

Posiada dwa baseny wewnętrzne oraz brodzik. Jeden z basenów rekreacyjnych ma wydzielone trzy tory pływackie oraz część rekreacyjną z biczami wodnymi i gejzerem powietrznym. Drugi z basenów rekreacyjnych wyposażony jest w gejzery, bicze wodne, leżaki podwodne, przeciwprąd i masaż ścienno-denny. Temperatura wody wynosi od 29 do 32 st. C. W brodziku dla dzieci najmłodsi znajdą mini zjeżdżalnie i zabawki odwzorowujące zwierzęta. Temperatura wody wynosi tu 33 st. C. Dużą atrakcję stanowi całoroczny zewnętrzny basen termalny z widokiem na Tatry i wodą o leczniczych właściwościach. Na terenie obiektu można ponadto skorzystać m.in. ze strefy saun, kręgielni, sali zabaw czy groty solnej.

2. Pływalnia w Centralnym Ośrodku Sportu

Basen sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m podzielony jest na 6 torów pływackich. Głębokość wody wynosi tu od 1,3 m do 3,9 m. Basen ten wyposażony jest w wieżę do skoków 3 m i trampolinę 1 m. Basen do nauki pływania ma wymiary 12,5 m x 6 m, a głębokość waha się od 0,9 m do 1,3 m. Skorzystanie z tej pływalni można polecić szczególnie osobom, które lubią aktywność w wodzie.

3. Chochołowskie Termy w Chochołowie

Są to największe termy w Polsce. Wewnętrzne baseny termalne obejmują dwa baseny ze stanowiskami do masażu, siedem małych basenów jacuzzi, duży basen jacuzzi oraz jacuzzi solankowe. Dla najmłodszych przygotowany został plac zabaw z brodzikiem. Zewnętrzne baseny termalne obejmują dwie niecki basenowe. Wśród atrakcji odwiedzający znajdą m.in. dysze wodne, sztuczną falę, rwącą rzekę czy bar wodny. Spróbować można ponadto gry w wodną siatkówkę lub koszykówkę. Kompleks posiada również trzy zjeżdżalnie rurowe, w tym dwie pontonowe o długości 164 m i 80m oraz jedną 74-metrową przeznaczoną dla fanów ekstremalnych wrażeń. Na terenie obiektu znajduje się ponadto saunarium, normobaria, SPA, centrum sportu i restauracja.

4. Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej

Na kompleks basenów składa się 7 basenów wewnętrznych i 5 basenów zewnętrznych. Atrakcje basenów wewnętrznych stanowią m.in. basen z hydromasażem wszystkich partii ciała, rwąca rzeka czy klasyczne jacuzzi. Temperatura wody wynosi od 30 do 32 a nawet 36 st. C. Najcieplejszym basenem zewnętrznym jest „Niebiesko Dolina”, gdzie temperatura wody utrzymuje się na poziomie od 30 do 38 st. C. Atrakcją basenu „Cepersko Płań” jest muzyka, którą można usłyszeć po zanurzeniu się pod wodę. Do basenu „Corny Staw” prowadzą natomiast dwie zjeżdżalnie. Wśród innych atrakcji tego obiektu wymienić można strefę saun i strefę SPA & Wellness.

5. Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Dla rodzin z dziećmi przeznaczona jest Strefa Zabawy. Składają się na nią wewnętrzne i zewnętrzne baseny, w których temperatura wody waha się od 34 do 38 st. C. Wśród największych atrakcji znajdują się zjeżdżalnie: rodzinna, pontonowa, kręta zjeżdżalnia Anakonda czy bardzo szybka zjeżdżalnia Turbo. W Strefie Relaksu znajdują się dwa baseny wewnętrzne, z których można wypłynąć na zewnątrz, by rozkoszować się z wody tatrzańską panoramą. Woda ma tu również temperaturę od 34 do 38 st. C. Wśród dodatkowych udogodnień znajdują się liczne urządzenia do masażu wodnego czy strefa kąpieli słonecznych rozciągająca się wokół basenów zewnętrznych. Na terenie kompleksu można również skorzystać z saunarium czy strefy SPA.

6. Termy Gorący Potok w Szaflarach

Kompleks basenowy składa się z 21 niecek basenowych zewnętrznych, z czego 9 znajduje się w strefie basenowej. Temperatura wody waha się od 34 do 40 st. C. Wykorzystywane są tu wody geotermalne, a do ich uzdatniania stosuje się innowacyjne metody. Atrakcję stanowią dwie zjeżdżalnie, tunelowa Anakonda o długości 80 m oraz otwarta, niemal pionowa Kamikadze o długości 44 m. Na terenie kompleksu można ponadto skorzystać z saunarium, kąpieli borowinowych, zabiegów SPA czy usług restauracji i sezonowych barów.

7. Termy Szaflary w Szaflarach 

Do dyspozycji odwiedzających oddane zostały cztery baseny z wodą termalną, dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne. Temperatura wody w nich waha się od 30 do 38 st. C. Atrakcję stanowi trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna oraz otwarta zewnętrzna zjeżdżalnia o długości ponad 55 m. Licznie wykorzystane zostały również urządzenia do hydromasażu, takie jak bicze wodne, gejzery czy ławki do masażu. Dla najmłodszych przygotowany został brodzik ze zjeżdżalnią. Na terenie obiektu można również skorzystać z saunarium, strefy SPA & Wellness czy restauracji.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.