Polska

6 Najlepszych Barów i Pubów we Wrocławiu

bary wrocław

Wrocław to moc atrakcji dla dużych i małych. Tu z wielką sztuką i wspaniałą historią można spotkać się na każdym kroku, nie powinno zatem dziwić duże zainteresowanie tym miastem. Stolica Dolnego Śląska przyciąga również ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi oraz imprezami organizowanymi z myślą o dobrej zabawie. Sprawdź też, jakie są najlepsze restauracje we Wrocławiu i też gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu.

Kto chce zrelaksować się w tym mieście i odpocząć w niebanalnym otoczeniu, ten znajdzie dla siebie sporo ciekawych punktów. Jakie bary i puby we Wrocławiu cieszą się największą popularnością?

1. AR-Bar

Na wrocławskim Rynku czeka wyjątkowe miejsce. AR-Bar to miejsce dla tych, którzy chcą posłuchać dobrej muzyki i przenieść się do baśniowego świata. W tym barze rządzą gry (karciane, planszowe i imprezowe), a zamiast baru czeka pracownia alchemiczna. Można w niej sięgnąć po Napój z korzenia Wampirzego Drzewa (napój na bazie imbiru i cukru) lub Szamański Likier (z migdałami i limonką). Kuszą też Barowe Eliksiry, w tym Eliksir Szamana (mieszanka rumów z i Szamańskiego Likieru) oraz Eliksir Drzewomówcy (z ginem i amaro). Czeka tu również zestaw alchemicznych shotów, w którego składzie pojawiają się shoty: życia, mocy, szybkości, inteligencji i percepcji. W tej niezwykłej krainie czekają też koktajlowe klasyki oraz napoje bezalkoholowe, przy których można spędzić cały wieczór na grze z przyjaciółmi.

2. Czupito

W centrum Wrocławia, na skrzyżowaniu ulicy Rzeźniczej oraz Ruskiej, czeka Czupito – pub chętnie odwiedzany przez miłośników shotów. Wybór jest ogromny, zatem każdy stworzy tu dla siebie idealny zestaw małych koktajli o różnych barwach. W ofercie pojawiają się m.in. KiwiLeaks (idealna propozycja dla miłośników egzotycznych smaków), BUENO, MONTE oraz OREO dla miłośników słodkości czy klasyczne Wściekłe Psy. Ferrari, Zorro, Oczka czy Kameleon to kolejne propozycje na towarzyskie spotkanie. Obok stałych propozycji, w barze często pojawiają się shoty tworzone z myślą o konkretnym wydarzeniu lub święcie. Specjalne zestawy w okresie przedświątecznym, specjalne drinki na Halloween oraz shoty nawiązujące swoim wyglądem do flag państw biorących udział w ostatnim Mundialu (np. shoty Szwecja, Iran, Nigeria czy Oeru) – oto kolejne rarytasy, dzięki którym Czupito jest jednym z najpopularniejszych barów na wrocławskiej starówce.

3. Drink Bar Małgosia

Najsłynniejsze kamieniczki przy wrocławskim Rynku kryją w swych murach wiele niespodzianek. Zaskoczyć może barokowa Małgosia, w murach której mieści się m.in. jeden z najpopularniejszych barów koktajlowych we Wrocławiu. Można tu odpocząć przy barze mieszczącym się na parterze, można też zejść do piwnicy, która urzeka historycznym charakterem i kameralną atmosferą. W menu nie brak napoi bezalkoholowych, bogaty jest też wybór piw, win, wódek i likierów. Powstają z nich słynne koktajle i shoty, przy których można spędzić sporo czasu w towarzystwie znajomych. A kto będzie potrzebował dodatkowego zastrzyku energii, ten może sięgnąć po barowe przekąski, pizzę lub pyszne zapiekanki.

4. Cocktail Bar by Incognito

Ciekawe bary i puby czekają również Na Placu Solnym. W ich gronie wyróżnia się Cocktail Bar by Incognito – lokal znany z ciekawych wydarzeń i wspaniałych drinków. Co jeszcze zachęca gości do wizyty w tym miejscu? Stylowe wnętrze i bar z bogatym asortymentem przyciągają tu gości marzących o beztroskiej zabawie, a w obszernym menu każdy znajdzie coś dla siebie. Klasyczne koktajle, kolorowe shoty i dobra muzyka – takie połączenie to gwarancja udanego wieczoru na Starym Mieście.

5. Doctors’ Bar

Doctors’ Bar to miejsce, w którym można zjeść smaczny posiłek i napić się rzemieślniczego piwa. Kto trafi na ulicę Świętego Mikołaja, ten będzie mógł się napić Bałtyckiego Portera lub sprawdzić, jak smakują Owsiane Wzgórza z Browaru Gwarek. Czeka tu również piwo Zamkowe z Namysłowa oraz Nepomucen z Browaru Zakładowego X. Obok kranów czekają piwa w butelkach i wina. W barze tym można również odpocząć przy deserze i aromatycznej kawie, można też zjeść pyszny lunch lub świeżą sałatkę. Dużą popularnością cieszą się tu burgery (m.in. z halloumi) oraz buły (z szarpaną wołowiną lub krewetkami). Na większy głód mogą się sprawdzić żeberka wieprzowe lub filet z kurczaka, z kolei na miłośników kuchni roślinnej czeka sycący vegekebab.

6. XIII Igieł

Bar ten reklamuje się jako „miejsce o zaostrzonym klimacie”, idealne dla studentów oraz rockowych brzmień. W miejscu, gdzie stare i nowe łączy się ze sobą, czekają na gości liczne rarytasy. Można się tu napić piwa z tanka, można postawić na piwo z beczki lub butelki. W XIII Igłach czekają też dzbanki z ponczami, klasyczne drinki oraz shoty.  Wszystko to sprawia, że bar ten jest chętnie odwiedzanym miejscem, a organizowane tu imprezy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.