10 najlepszych restauracji w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój to niewielkie miasteczko uzdrowiskowe znajdujące się w województwie dolnośląskim.

Jest usytuowane w centralnej części Gór Izerskich, które w dużej mierze odpowiadają za malownicze krajobrazy tego miejsca. To również miasteczko, które ma sporo do zaoferowania w kwestii gastronomicznej.

Gdzie warto się udać?

1. Piwniczka u Wioli

Piwniczka u Wioli to jedno z tych miejsc, w których klimat odgrywa bardzo ważną rolę. Lokal jest przytulny i w dodatku serwuje pyszne dania z kuchni tradycyjnej, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

2. Świerkowa Karczma

Świerkowa Karczma to lokal, w którym będziemy mieli sposobność skosztowania prawdziwie izerskiej kuchni. Choć na tym nie koniec. W karczmie serwuje się również pyszne rarytasy z kuchni staropolskiej.

3. Restauracja Sekrety Piwowara

Restauracja Sekrety Piwowara to miejsce, w którym nie tylko skosztujemy wybitnego piwa, ale również posilimy się pysznymi posiłkami. Miejsce idealne dla entuzjastów polskiej kuchnio we wspaniałym wydaniu.

4. Restauracja Kalamata

Restauracja Kalamata to powiew pysznej śródziemnomorskiej kuchni greckiej. Miejsce, w którym skosztujemy cudownych rarytasów i poczujemy się jak na wakacjach.

5. Czas Smaku

Czas Smaku to lokal, w którym polska kuchnia znajduje się na pierwszym miejscu. Porcje są solidne, a obsługa niezwykle profesjonalna. Warto skusić się na tutejszą kwaśnicę.

6. Gospoda Grota

Przy ulicy Sanatoryjnej znajduje się świetne miejsce na przystanek i posilenie się przed kolejną wyprawą. Gospoda Grota odznacza się niskimi cenami i pysznym jedzeniem.

7. Izerska Chata

Izerska Chata znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Gór Izerskich. Lokalizacja jest wobec tego zachwycająca. W lokalu będziemy mogli skosztować pysznego pstrąga na kamiennej płycie i wiele innych specjałów godnych zainteresowania.

8. Pod Żabami

Pod Żabami to malownicza i wyjątkowo urocza restauracja. Lokal serwuje domowe przetwory i rarytasy z kuchni izerskiej. Warto tutaj zajrzeć.

9. Kuźnia Smaków

Kuźnia Smaków to zlepek rozmaitości. Zjemy tutaj pyszną pizzę, choć możemy również skusić się na wybitne dania z dziczyzny lub dania wegetariańskie.

10. Zielony Ogród

Zielony Ogród to przede wszystkim zachwycająca lokalizacja, ale również doskonałej jakości domowe obiady. Warto skusić się na porcję tutejszych pierogów.

Czytaj dalej: Gdzie Zjeść w Świeradowie-Zdroju

4.1/5 - (liczba ocen: 35)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.