Gdzie warto zjeść w Świeradowie Zdrój

makaron

Miasto Świeradów Zdrój położone w województwie Dolnośląskim. Fegebeutel nazwa wcześniejsza, używana zamiast Świeradów Zdrój. Informacje o istnieniu tej miejscowości pochodzą z zapisków z XV wieku.

Atrakcje tego miasta to Muzeum Zdrojowe, Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój, Źródło Jan, deptak uzdrowiskowy, Źródełka wody mineralnej – poidełka.

Lista najlepszych restauracji

1. Restauracja Kalamata
2. Restauracja La Gondola
3. Restauracja Sekrety Piwowara
4. Restauracja Izerska Chata
5. Restauracja Cynamonowy Słoń
6. Restauracja Chatka Górzystów
7. Restauracja Biały Kamień
8. Restauracja Coffee & Drink Bar Kofeina
9. Restauracja Gospoda Grota
10. Restauracja Piwniczka u Woli

Świeradów Zdrój – rozwinięte miasto.

Miasto Świeradów Zdrój to rozwinięte miasto, gdyż jego atutem są źródła uzdrowiskowe. Źródła mineralne zostały docenione przez urzędników.

Przez ten atut miasto zostało rozwinięte pod kątem turystycznym. Aż ponad 30 punktów gastronomicznych powstało przy tak licznej turystyce.

Pierwszą restauracja znajdująca się w czołówce TOP 10 jest Kalamata. Piękny obiekt, który jest rozbudowany na zewnątrz. Klienci mogą się delektować smakami greckimi i nie tylko na świeżym powietrzu.

Drugą z kolei restauracją jest La Gondola. Tu góruje kuchnia włoska typu pizza oraz z domieszka kuchni śródziemnomorskiej. Sama nazwa dotyczy gondoli, która unosi się na wodzie, a jest odpychana wiosłem.

Restauracja Sekrety Piwowar to różniąca się nieco od wyżej wymienionych dwóch restauracji. Lokal jest duży, stoły są nakryte dekoracyjnymi dodatkami. I możliwa obsługa większych wycieczek. Gdzie wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

Kolejna restauracja – Izerska Chata oparta na daniach polskich i europejskich. Jej wygoda polega na miejscu parkingowym dla klientów, płatności kartą oraz napoje alkoholowe.

Świetne logo i dobre, świeże dania

Restauracje zazwyczaj mają nietypowe oryginalne logo, czasami podświetlane neonem. Tym logo jest Cynamonowy Słoń, czy też Biały kamień, Gospoda Grota. Pierwsza nazwa ma związek ze słoniami z Indii, dlatego też serwowana jest kuchnia indyjska.

Kolejna z punktów gastronomicznych to restauracja Biały Kamień. Ona jest oparta na wielu kuchniach świata. Od włoskiej, po hiszpańska, amerykańska. Jednym słowem zróżnicowany asortyment dań.

Jedzenie i obsługa na piątkę. Kolejna wymieniona już restauracja to Gospoda Grota. Ona jest na wyższym poziomie cenowym. Menu serwowane, typowo obiadowe, zupy, drugie dania. Nie zabraknie też napojów, czy też kawy i herbaty.

Restauracje i ich oferty zróżnicowanych kuchni.

Chata Górzystów, serwowane tu dania to lekkie śniadania, na bazie świeżych produktów.
O godzinie 23 raczej już nikt w tej restauracji nie obsługuje. Ale przez cały dzień praca idzie jak po maśle.

Inna restauracja zapewne zamykająca czołówkę najlepszych dziesięciu to Piwniczka U Woli. Dania, obsługa oraz ceny w miarę przystępne. Spokojny klimat, typowy klarowny rosół, frytki, czerwona kapustka z jabłkiem, sery pleśniowe.

I kilka słów o pominiętej wcześniej restauracji Coffee & Drink Bar kofeina. Świetny bufet, desery, puchary z bitą śmietaną, do tego kawa polana śmietaną, albo naturalne orzeźwiające soki. W tym jeszcze można dodać, że kulinarne wypieki podbijają podniebienie klientów oraz gorąca czekolada, która jest wyśmienita przy jesiennych lub zimnych wieczorach.

Podsumowując, Świeradów Zdrój to miejsce uzdrowiskowe. A zarazem przepełnione wyśmienitą zróżnicowaną kuchnią. Dania nowoczesne, podawane z pomysłami, wyobraźnią kucharzy i kelnerów. A wnętrza lokali przebijają się najpiękniejszym wystrojem, kunsztem. Przyciągają klientów oryginalną nazwą lokalu.

3.7/5 - (liczba ocen: 4)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.