Polska

10 Najlepszych Barów i Pubów w Pradze

Praga to miasto znajdujące się w zachodniej części Czech. Jest stolicą tego kraju i jednocześnie miejscem, które zdaniem wielu osób zasługuje na miano jednego z najpiękniejszych miast europejskich. Przepiękna architektura, mnogość zabytków i wiele ciekawych lokalizacji sprawiają, że miasto cieszy się ogromnym turystycznym powodzeniem.

Każdego roku odwiedzane jest przez miliony turystów z najróżniejszych zakątków świata. Poza zamkiem na Hradczanach czy legendarnym Mostem Karola, Praga może poszczycić się zadziwiającą ilością pubów i barów, w których będzie można odetchnąć po intensywnym dniu zwiedzania. Które z tych miejsc zasługują na największe uznanie? Oto kilka wybranych propozycji.

1. McCarthy’s Irish Pub

McCarthy’s Irish Pub znajduje się przy ulicy Rytířská 406/10 na Starym Mieście. Lokal urządzony jest w pięknym stylu, w którym nowoczesność przeplata się zgrabnie ze staroświeckimi elementami. Na słowo uznania zasługuje już samo oświetlenie, które w dużej mierze decyduje o nastroju panującym wewnątrz. Na dosyć obszernej powierzchni znajdują się wygodne stoliki oraz ławy. Sercem tego miejsca jest oczywiście bar, przy którym będzie można zamówić najlepsze piwo w okolicy. Goście mogą również skorzystać z świetnej oferty kulinarnej. Miejsce jest bardzo ładnie zaaranżowane, a spotkania towarzyskie w takim lokalu należą do przyjemności.

2. U Sadu

U Sadu znajduje się przy  Škroupovo nám. 1282/5. To niesamowicie klimatyczne miejsce, które zachwyca już na pierwszy rzut oka. Z całą pewnością duże wrażenie robi eklektyczny styl tego miejsca. Na ścianach wiszą zarówno muzyczne instrumenty, jak i różnorodne naczynia kuchenne. Mnogość zróżnicowanych drobiazgów stanowiących element wystroju sprawia, że całe wnętrze przywodzi na myśl stary antykwariat. Goście mają do dyspozycji świetnie wyposażony bar oraz ciekawą ofertę kulinarną. Entuzjaści czeskiej kuchni z pewnością znajdą w tym miejscu coś dla siebie.

3. Rocky O’Reilly’s

Rocky O’Reilly’s znajduje się przy Štěpánská 32 na Nowym Mieście. Inspiracją do stworzenia unikatowego wnętrza były w tym przypadku zachwycające puby irlandzkie. Panuje tutaj nieco surowy, ale jednocześnie przyjazny klimat. Wśród elementów wystroju znajdziemy meble z ciemnego drewna oraz kominek, który w chłodne dni staje się źródłem nieocenionego ciepła. Bar jest świetnie wyposażony. Miłośnicy dobrego piwa z pewnością nie wyjdą z tego pubu nieusatysfakcjonowani.

4. Hells Bells Rockin’ Pub

Hells Bells Rockin’s Pub znajduje się przy Na Bělidle 27. Lokal urządzono w piwnicy, a jednym z charakterystycznych motywów wnętrza są piękne łukowe sklepienia. Niemal zawsze panuje tutaj przyjemny półmrok. Dyskretne oświetlenie w połączeniu z cieakwymi grafikami widniejącymi na ścianach robią bardzo ciekawe wrażenie. Przy barze zawsze będzie można porozmawiać z obecnym barmanem na temat dostępnych piw i innych alkoholi. Panuje tutaj bardzo otwarta i przyjazna atmosfera i bez wątpienia jest to jedno z tych miejsc, do których będziemy chcieli regularnie wracać.

5. The Dubliner Irish Bar

The Dubliner Irish Bar to bardzo ceniony i znany pub irlnadzki w czeskiej Pradze. Znajduje się przy  Starožitnosti Ungelt i może poszczycić się jednym z najdłuższych barów mieście. Całość urządzona jest w dosyć nowoczesnym stylu, choć oczywiście nie mogło w takim miejscu zabraknąć elelementów nawiązujących do pubów irlandzkich. Goście mogą skorzystać z wysokich stołków znajdujących się tuż przy barze lub stolików rozmieszczonych na całej powierzchni lokalu. To niesamowicie klimatyczne miejsce, w którym każdego dnia spotykają się entuzjaści dobrego alkoholu i ciekawych brzmień. Miejsce tętni życiem nawet w tygodniu roboczym.

6. Caffrey’s Irish Bar

Caffrey’s Irish Bar to już kolejne na praskiej mapie miejsce, które powstało z miłości do cudownych pubów irlandzkich. Lokal znajduje się przy Staroměstské nám. 10. Goście mają do dyspozycji fantastycznie zaopatrzony bar oraz świetnie przygotowaną ekipę barmańską. Warto tutaj zajrzeć i skosztować irlandzkiego Guinnessa. Warto dodać, że można tutaj również posilić się przed kolejnymi godzinami intenswynego dnia lub nocy. Lokal może pochwalić się  bardzo atrakcyjną ofertą kulinarną.

7. Beer Point

Beer Point znajduje się przy Mezibranská 19 w obrębie Nowego Miasta. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że jest to miejsce, które przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi dobrego piwa. Lokal urządzony jest w nowoczesnym stylu. Jest przestronny i świetnie zagosapodarowany. W centralnej części znajduje się podłużna lada, na której usytuowano ekrany. Każdy z gości może podejść i samodzielnie zgłębić wiedzę na temat wybranych gatunków i rodzajów piw. Na tej samej ladzie ulokowano krany, a zatem po przeczytaniu informacji na temat danego piwa, będzie można na własnej skórze przekonać się o jego wyjątkowości. Lokal słynie z unikatowych pozycji w tej materii, dlatego przyciąga ogromne rzesze miłośników tego trunku. Niemałą zaletą tego miejsca jest także świetnie skonstruowana oferta kulinarna. Szczególnym uznaniem cieszą się tutejsze burgery, aczkolwiek można również skusić się na typowe czeskie rarytasy. Osoby pragnące zgłębić swoją wiedzę na temat złocistego trunku z pewnością zachwycą się Beer Point.

8. The James Joyce

The James Joyce to lokal zlokalizowany przy U Obecního dvora 794/4 w obrębie Starego Miasta. Nazwa nawiązuje do irlandzkiego pisarza i właśnie irlandzkie wpływy widoczne są w wystroju wnętrza. To niesamowicie klimatyczne miejsce z przepięknym barem z ciemnego drewna. Panuje tutaj bezpretensjonalna i luźna atmosfera, która sprzyja spotkaniom w gronie bliskich znajomych. Za barem zawsze stoi ekipa, która doskonale zna się na swoim fachu, a dzięki temu będzie w stanie doradzić mniej zdecydowanym osobom, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje. Lokal oferuje również świetne dania na ciepło, a wśród nich również znane i cenione czeskie rarytasy.

9. The Three Fiddles Irish Pub

The Three Fiddles Irish Pub znajduje się przy Nerudova 210/12. To kolejny irlandzki pub, który odznacza się unikatowym wystrojem i niepowtarzalnym klimatem. Miejsce cieszy się wielkim uznaniem wśród mieszkańców Pragi. Zdecydowanie odznacza się wysokimi standardami i jest miejscem, które sprawdzi się w przypadku spotkań biznesowych. Panuje tutaj elegancka i zarazem luźna atomosfera. To również jedno z tych miejsc, w których można do woli delektować się wybornym piwem z różnych zakątków świata.

10. Hany Bany

Hany Bany znajduje się przy Veleslavínova 58 na Starym Mieście. Na dosyć małej powierzchni udało się stworzyć fantastyczną przestrzeń dla miłośników dobrego trunku i świetnej atmosfery. Lokal urządzono w staroświeckim stylu. Goście mają do dyspozycji stoliki i krzesła z ciemnego drewna. Z kolei ściany udekorowane są starymi fotografiami i rycinami. To klimatyczne miejsce niemal zawsze wypełnione jest po same brzegi. Warto jednak spróbować swojego szczęścia i zajrzeć tutaj choć na jeden kufel wybitnego piwa. Otwartość gospodarzy, przyjemne brzmienia i nieustający gwat sprawiają, że zawsze panuje tutaj rewelacyjna atmosfera.