Polska

Najlepsze trasy rowerowe w Toruniu

trasy rowerowe toruń

Zdecydowanie coraz więcej ludzi woli latać za granicę na wakacje aniżeli spędzić miły czas w naszym pięknym kraju. Przecież my też mamy dużo do zaoferowania. Niestety nie mamy palm i odkrytych basenów hotelach, ale mamy coś innego. Coś co na pewno każdemu się spodoba. Wiadomo jednak, że każdy może zachwycać się czymś innym. Jedni wolą północną część polski, gdyż tam jest morze. Drudzy natomiast zdecydowanie wolą południe czyli góry. A jak to wygląda z innymi rejonami Polski? Otóż tam także jest co zwiedzać. Ostatnio bardzo popularne stało się zwiedzanie miasta rowerem. Dlatego też miasta rozwijają się w tym kierunku i oferują wypożyczanie rowerów. Po co chodzić pieszo, jak można tą samą trasę pokonać nieco szybciej właśnie rowerem. Rower jest w stanie także poprawić naszą kondycję fizyczną. Dlatego też jeśli ktoś chce spędzać aktywnie czas, to rower jest właśnie dla niego. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak to wszystko wygląda w Toruniu. Wiadomo, że Toruń to ciekawe miasto, które kojarzy się większości z Mikołajem Kopernikiem. Znajduje się on w województwie kujawsko- pomorskim. Jest jednym z największych miast w tym województwie. Można znaleźć tutaj naprawdę sporo fajnych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć.

Oto lista najpopularniejszych tras rowerowych w Toruniu:

  1. Toruń – Papowo Toruńskie Koniczynka – Lipniczki – Turzno – Gronówko – jezioro Kamionki – Gronowo – Młyniec – Jest to popularna trasa. Jest dość prosta. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi 28 kilometrów. Nie jest to dużo. Jest to nowo wyznaczony szlak rowerowy. Po drodze możemy odwiedzić kilka ciekawych miejsc oraz odpocząć nad jeziorem.
  2. Toruń – Przysiek – Czarne Błoto – Zarośle Cienkie – Rzęczkowo – Skłudzewo – Bolumin – Wałdowo – Ostromecko – Bydgoszcz – To ciekawa trasa, którą warto pojechać. Szlak ten został wyznaczony w 2003 roku. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi 57 kilometrów. Niby dużo, jednak można to robić powoli. W ten sposób będzie można podziwiać różne piękne krajobrazy.
  3. Toruń – Chełmno – To także łatwa, ale dość męcząca dla naszych nóg trasa. Wszystko przez to, że odległość jaką trzeba pokonać wynosi 60 kilometrów.
  4. Toruń – Golub Dobrzyń – Brodnica – Radomno – To dość długi szlak, który ma aż 130 kilometrów. Dlatego też idealnie nadaje się dla miłośników długich tras. Nie dla osób początkujących. Warto dodać, iż trasa ta jest bardzo malownicza oraz Umożliwia ona poznanie zarówno walorów przyrodniczych  jak i krajoznawczych miejscowości , które położone są wzdłuż rzeki Drwęcy
  5. Toruń – Olek – Wąbrzeźno – Radzyń Chełmiński – Grudziądz – To także popularny szlak krajoznawczo- turystyczny. Po drodze będzie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc oraz podziwiać piękne krajobrazy i przyrodę. Szlak ma odległość około 86 kilometrów.
  6. Szlak Rowerowy Toruń – Włocławek – Szlak ten został oznaczony w latach 2002-2004. Warto z niego skorzystać. Można po drodze podziwiać przepiękny krajobraz. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi 63 kilometry.

Jak widać w każdym mieście można pojeździć rowerem i pozwiedzać najbliższą okolicę. Miasto samo w sobie jest piękne więc nawet wzdłuż Wisły można urządzić sobie przejażdżkę rowerem. Albo także przejechać przez centrum Torunia. Można zwiedzić tam pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Mikołaja Kopernika czy też Muzeum Piernika. Jak widać miejsc jest naprawdę dużo. Jest tam też kilka parków, gdzie można usiąść i odpocząć podczas podróży rowerem. Każde miasto oferuje coś innego do zwiedzania. Dlatego warto tu przyjechać.