Polska

6 Najlepszych Barów i Pubów w Poznaniu

bary poznań

Poznań kojarzony jest z cennymi zabytkami oraz ważnymi wydarzeniami kulturalnymi. To miasto przyciąga studentów, młodych przedsiębiorców oraz tych, którzy na własne oczy chcą zobaczyć tutejsze perełki architektury. Stolica Wielkopolski przyciąga bogatą ofertą. Z jakich możliwości mogą tu skorzystać miłośnicy dobrej zabawy? Oto kilka barów i pubów, do których warto zajrzeć podczas wizyty w Poznaniu.

1. MIASTO

MIASTO to popularny bar koktajlowy, znany z ciekawych wydarzeń oraz krótkiego, za to uniwersalnego menu. To miejsce, w którym można odpocząć przy talerzu gorącej zupy lub zjeść znane w całym Poznaniu żeberka. Nie zabrakło tu również miejsca dla szybkich przekąsek i bułek z dodatkami, które świetnie sprawdzą się jako dodatek do piwa. A złocistego trunku w MIEŚCIE nie brakuje. Pub ten docenią również amatorzy drinków – zarówno tych klasycznych, jak i tych, które zostały nieco zmodyfikowane przez barmanów.

2. Peryskop

Peryskop to ciekawy lokal, który znajduje się w zabytkowym Pasażu Apollo. To oryginalne połączenie kawiarni i klubu tanecznego, w którym można zanurzyć się w dobrej muzyce i szaleć na parkiecie do białego rana. Można tu również odpocząć przy kolorowym drinku, napić się zimnego piwa lub sięgnąć po aromatyczną kawę. Takie połączenie sprawia, że bar ten odwiedzają goście w różnym wieku, a każdy z nich może się tu poczuć doskonale.

3. Rojeber Pub

Kto szuka przyjaznego miejsca na Starym Mieście, ten powinien zajrzeć na Nowogrodzkiego 8. Czeka tu Rojber Pub – miejsce dla tych, którzy lubią spędzać czas na dobrej zabawie. Na gości czeka tu imponująca kolekcja piw kraftowych oraz bogaty wybór drinków, choć dla większości klientów najważniejszy jest tu regał wypełniony grami planszowymi. Pub ten cenią również miłośnicy szachów, a prowadzone tu rozgrywki potrafią wzbudzać wiele emocji. Lista rozrywek, z jakich można tu skorzystać, obejmuje też kilka dość nietypowych propozycji. Można tu spróbować swych sił w rzucie siekierą lub w bilardzie marynarskim, można pograć w kapsle lub w kręgle. Nie lada gratką jest też stół do shuffleboard – gry polegającej na przesuwaniu po stole metalowych krążków.

4. Pies Andaluzyjski

Pies Andaluzyjski to ciekawa klubokawiarnia, znana z organizacji wielu ciekawych wydarzeń. Można tu oglądać występy artystyczne, można relaksować się przy muzyce na żywo, która w stylowych wnętrzach pubu nabiera wyjątkowego charakteru. W lokalu na ulicy Nowowiejskiego można się też nacieszyć smakiem kraftowych piw oraz drinków, które swoją różnorodnością mogą zaskoczyć nawet najbardziej wymagających imprezowiczów.

5. W Starym Kinie

Historia tego pubu zaczyna się w 1999 roku, nic więc dziwnego, że jest on jednym z najważniejszych punktów na rozrywkowej mapie Poznania. W Starym Kinie to miejsce o dość uniwersalnym charakterze, w którym nacisk kładzie się na kulturę. Można tu zatem potańczyć na parkiecie, można wziąć udział w wieczorku poetyckim lub podziwiać wystąpienia teatralne. Bez względu na cel wizyty w tym lokalu, można nacieszyć się tu smakiem wybornych drinków. Jest wśród nich i Biały Rusek, i Cuba Libre, czeka też słynny James Bond i Kamikaze. Kto lubi drinki z wódką, ten doceni Damę z Ananasem i Krwawą Mary, kto lubi gin, może sięgnąć po Obywatela Kane lub Prawo Bronxu. W przytulnym wnętrzu słynnego pubu każdy z tych koktajli będzie smakować wybornie!

6. Lejdis koktajl bar

Lejdis koktajl bar to miejsce znane z profesjonalnych barmanek, dzięki którym każda impreza na Starym Rynku stanie się udanym wydarzeniem. To ciekawe wnętrza, przestrzeń do zabawy oraz karta drinków, w której da każdego znajdzie się odpowiedni trunek. Można się tu napić czystej wódki lub whisky, można sięgnąć po wino, rum lub likier. Kto lubi drinki, ten może postawić na klasykę. W ofercie Lejdis czekają m.in. Negroni, Mojito oraz Cuba Libre, ważne miejsce w karcie zajął też Cosmopolitan. Najwięcej miejsca zajmują tu jednak koktajle autorskie, co jest najlepszy dowodem na kreatywność Lejdis. Kusi Lady Brokat (z ginem, ananasem i jadalnym brokatem), intryguje Odświeżacz (z wódką i cytrusami). Kawowa Rozkosz, Ananasowa Fiesta oraz Rude Ciasteczko ze słonym karmelem – oto kolejne propozycje, jakie można znaleźć w tutejszym menu.

7. Wodopój

W pobliżu Zamku Cesarskiego czeka pub stworzony z myślą o miłośnikach piw rzemieślniczych, win z kija oraz niebanalnych koktajli. Można się tu napić ginu lub koniaku, czekają też takie trunki, jak rum i wermut. Powstają z nich pyszne drinki, wśród których nie brak klasyków. Aperol Spritz, Krwawa Mary lub Manhatan to podstawa, nie zabrakło tu jednak ofert dla tych, którzy lubią szukać nowych smaków. Czeka zatem Malinowe Mojito, Pro Poziom z prosecco oraz Amarula Citrus Creme ze skondensowanym mlekiem i skórką pomarańczy.