Polska

17 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Borach Tucholskich

Jezioro Żabinek, położone w sercu Borów Tucholskich | Foto. Przykuta / Wikipedia

Bory Tucholskie są w rzeczywistości jednym z największych borów sosnowych znajdujących się na terenie Polski. Jest zatem jednym z największych kompleksów leśnych, który stał się poniekąd wizytówką tego regionu i powodem, dla którego każdego roku turyści przyjeżdżają w te okolice. Znajdują się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oto najlepsze atrakcje dla dzieci w Borach Tucholskich i okolicy.

1. Spływy kajakowe

Jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci: Bory Tucholskie oferują fantastyczne spływy kajakiem. Taka forma zwiedzania zawsze zachwyca najmłodszych podróżników, pozwalając obserwować okolicę z zupełnie innej perspektywy.

2. Wieża widokowa

Kolejną świetną atrakcją dla dzieci jest wejście na wieżę widokową Trzebciny. To miejsce, które pozwala delektować się pięknym widokiem i zdecydowanie warte jest odwiedzenia.

3. Ognisko z Kiełbaskami

W Borach Tucholskich, przy ośrodkach wypoczynkowych, można bezpiecznie rozpalić ognisko. Jest to doskonała okazja do rodzinnego biesiadowania, opowiadania historii i wspólnego śpiewania.

4. Sporty wodne

Bory Tucholskie to raj dla miłośników sportów wodnych. Można tutaj delektować się nie tylko spływami, ale również spróbować swoich sił w kitesurfingu.

5. Nocleg pod Namiotem

Dla dzieci z miasta nocleg pod namiotem w Borach Tucholskich to ekscytująca przygoda. Kempingi umożliwiają bezpośredni dostęp do lasu i jeziora, oferując nocleg na łonie natury.

6. Ścieżka Młyn

Warto wybrać się na Ścieżkę Młyn. To trasa, która została przygotowana pod kątem bogatej roślinności i zwierząt zamieszkujących lasy. Liczy sobie niespełna sześć kilometrów, ale z pewnością warta jest zachodu.

7. Obserwowanie Gwiazd

W Borach Tucholskich, z dala od miejskich świateł, można podziwiać nocne niebo w pełnej okazałości, leżąc na trawie i wpatrując się w gwiazdy.

8. Rzeka Brda

Do najpiękniejszych tras kajakowych zalicza się te, które odbywają się nad Brdą. To przepiękne miejsce, w której natura znajduje się na pierwszym miejscu.

9. Tropienie Leśnych Zwierząt

Region oferuje możliwość spotkania dzikiej fauny i flory. Rodzinne spacery z przewodnikiem pozwalają na rozpoznawanie śladów zwierząt.

10. Spacer po lesie

Bory Tucholskie to przede wszystkim lasy. Lasy stanowią największą atrakcję tego regionu, dlatego warto po prostu udać się na spacer jednym ze szlaków dla pieszych. Obcowanie z naturą w takim wydaniu jest pięknym przeżyciem.

11. Gra w Podchody

Podchody to emocjonująca przygoda dla dzieci, zwłaszcza w leśnym terenie. Dzieląc się na drużyny, można cieszyć się zabawą i dreszczykiem emocji.

12. Sezon grzybobrania

Warto się wybrać w te rejony w sezonie grzybobrania, które stały się poniekąd tradycją i wizytówką tego miejsca. Również turyści chętnie uczestniczą w tym grzybowym szaleństwie.

13. Szlaki rowerowe

Na terenie Borów Tucholskich znajdziemy sporo szlaków rowerowych. To wyjątkowo dobre miejsce na aktywny wypoczynek. Na słowo uznania zasługuje przede wszystkim przepiękna sceneria i bliskość natury. W dodatku w wielu miejscach można rowery wypożyczyć.

14. Zabawa nad Jeziorem

Dzieci uwielbiają spędzać czas nad jeziorem, zwłaszcza w Borach Tucholskich, gdzie czysta i ciepła woda zaprasza do kąpieli. Trawiaste plaże i pomosty tworzą idealne miejsce dla wczasowiczów.

15. Zwiedzanie okolicznych Atrakcji

Region obfituje w atrakcje, od skansenów po muzea. Warto odkrywać okoliczne miejscowości i ich zabytki, czerpiąc inspirację z dostępnych informacji turystycznych.

16. Rdzenna ludność

Niemałą atrakcją tego miejsca jest przede wszystkim obecność rdzennej ludności w postaci Kociewiaków, Kaszubów oraz oczywiście Borowiaków Tucholskich.

17. Chojnice

Nie sposób pominąć Chojnic, które należą do jednych z najważniejszych okolicznych miast. To miejsce, w którym historia odegrała bardzo ważną rolę. Z całą pewnością jest to prawdziwa gratka dla miłośników historii.