Europa

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Barcelonie

Fot. Ralf Roletschek / Wikipedia

Barcelona to miasto, które tętni życiem i zachwyca niemal na każdym kroku. Jest miastem, które nigdy nie zasypia, a mnogość atrakcji potrafi zwalić z nóg. Miasto jest stolicą autonomicznej prowincji o nazwie Katalonia, a także miejscem, do którego warto wybrać się na rodzinne wakacje. Bez problemu można bowiem znaleźć sposób na zapewnienie dzieciom sporych atrakcji. Oto najlepsze atrakcje dla najmłodszych w Barcelonie:

1. CosmoCaixa Barcelona

CosmoCaixa Barcelona to nowoczesne muzeum, w którym pierwsze skrzypce gra nauka. To jedno z najnowocześniejszych muzeów na świecie. Zadziwia na każdym kroku i jest źródłem wielu ciekawych informacji.

2. Oceanarium

Zdecydowanie warto udać się do oceanarium. To wyjątkowa okazja do tego, by godzinami przyglądać się podwodnemu światu i jego mieszkańcom. Dla dzieci oceanarium może być wspaniałą przygodą.

3. Ogrody zoologiczne

Ogrody zoologiczne to wyjątkowe miejsca dla młodych miłośników zwierząt. Ogród w Barcelonie to miejsce z długą historią. Powstało pod koniec XIX wieku i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością.

4. Camp Nou

Każdy młody sportowiec zachwyci się możliwością przebywania na słynnym Camp Nou. To właśnie na tym stadionie odbywają się mecze legendarnej już grupy FC Barcelona.

5. Architektoniczny eklektyzm

Barcelona to architektoniczny eklektyzm, choć największe wrażenie robią finezyjne budynki Anotnio Gaudiego. Zwiedzanie opływowych budynków mistrza to wyjątkowa atrakcja również dla dzieci w wieku szkolnym.

6. Parc de La Ciutadella

Parc de La Ciutadella to idealne miejsce dla osób poszukujących wytchnienia od wiecznie pędzącej Barcelony. Malowniczy park oferuje rejsy łódkami w przepięknej scenerii.

7. Wzgórze Tibidabo

Koniecznie trzeba udać się na wzgórze Tibidabo. Mieści się tam fantastyczny park rozrywki. Diabelski młyn to nie tylko atrakcja dla najmłodszych, ale również możliwość podziwiania panoramy miasta.

8. Muzeum Czekolady

Dzieci kochają czekoladę. Mieszkańcy Barcelony również! Muzeum Czekolady to nie tylko historia czekolady z perspektywy mieszkańców, ale również możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach, podczas których będzie można samodzielnie przygotować smakołyki.

9. Park Guell

Spacer po parku może być dla dziecka wspaniałą przygodą. Powszechnym widokiem są papużki przesiadujące na gałęziach w dosyć dużych skupiskach. Warto udać się do Parku Guell zaprojektowanego przez wybitnego Gaudiego. To właśnie tam mieści się najdłuższa ławka na świecie.

10. Poble Espanyol

Poble Espanyol to coś na wzór polskiego skansenu, który został przygotowany na światową wystawę EXPO w 1929 roku. Katalończycy uznali jednak, że może stanowić atrakcję i dlatego nie zdemontowali ekspozycji po zakończeniu wystawy.