Europa

Najpiękniejsze Wyspy w Niemczech, które warto odwiedzić

plaża
wyspa Föhr

Zwiedzanie Niemiec najczęściej sugeruje wędrówkę lądową. Na celowniku na ogół pojawia się Berlin jako stolica i miasto, które cieszy się opinią najważniejszego ośrodka kultury, ale również malownicza Bawaria czy klimatyczna Turyngia. Rzadko kiedy bierze się pod uwagę wyspy niemieckie, które jednak zasługują na odrobinę turystycznego zainteresowania.

1. Rugia

Rugia jest największą niemiecką wyspą i przy okazji jedną z piękniejszych. To prawdziwa gratka dla entuzjastów historii. Wyspa była zaludniona już w czasach średniowiecznych i choć obecnie należy do Niemiec, to jednak zdarzyło jej się przez niespełna dwieście lat należeć do Szwecji.

2. Sylt

Sylt jest dosyć charakterystyczną wyspą niemiecką ze względu na podłużny kształt. Jest ulubioną destynacją turystyczną dla wielu Niemców, a także miejscem, w którym mieszkał jeden z największych nazistowskich zbrodniarzy Heinza Reinefartha.

3. Uznam

Uznam to wyspa o charakterze uzdrowiskowym. Jest to niezwykle atrakcyjna wyspa, która z pewnością przypadnie do gustu entuzjastom wycieczek rowerowych.

4. Borkum

Borkum niewielka wyspa znajdująca się Dolnej Saksonii, w powiecie Leer. Cieszy się mianem miejsca uzdrowiskowego i właśnie z tego powodu przyciąga sporo turystów z różnych zakątków Europy.

5. Pellworm

Pellworm należy do archipelagu wysp Północnofryzyjskich. Liczy sobie nieco ponad tysiąc mieszkańców.

6. Poel

Poel to kolejna wyspa, która powinna zachwycić miłośników historii. Na jej terenie znajduje się fantastyczne muzeum historyczne oraz liczne fragmenty umocnień, które budowano w celu zabezpieczenia wyspy przed najeźdźcami.

7. Föhr

Föhr to jedna z tych wysp, na którą trzeba będzie udać się promem. Żaden inny środek transportu nie będzie w stanie na nią dotrzeć. To piękna wyspa, na której nie brakuje piaszczystych plaż.

8. Amrum

Amrum to jedna z najbardziej malowniczych wysp niemieckich. Znajdziemy tutaj obszerne piaszczyste plaże oraz piękne wydmy. To idealne miejsce do spróbowania swoich sił w sportach wodnych.

9. Heligoland

Sporą popularnością cieszy się również Heligoland. To wysepka zamieszkana przez ponad tysiąc osób. Cieszy się mianem gminy uzdrowiskowej.

10. Pawią Wyspę

Zdecydowanie warto wybrać się również na Pawią Wyspę. Wyspa swoją nazwę nosi od drugiej połowy XVIII wieku. Wówczas zaczęto sprowadzać w te rejony pawie, choć wcześniej była kojarzona przede wszystkim z hodowlą królików.