Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Augustowie 2024

Bulwar w Augustowie
źródło: Janusz Jurzyk / Wikipedia

Jeśli podobnie jak my uważasz, że warto organizować dzieciom ciekawie czas, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi propozycjami 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Augustowie.

1. Wodne szaleństwa nad jeziorem

W okolicy Augustowa znajdziemy aż kilka pięknych jezior. Nad jednym z nich, Jeziorem Necko, obok Hotelu Hetman, czeka na Wasze dzieci fantastyczna zjeżdżalnia wodna. To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. 50 metrów ślizgu, otwarta konstrukcja oraz basen tuż przy linii wodnej jeziora sprawią, że zapamiętacie tą atrakcję na długo. Na plaży można skorzystać również z usług punktu małej gastronomii i wypożyczalni sprzętu wodnego.

2. Małpie figle w Kids Klubie

Doskonałym rozwiązaniem na gorszą pogodę będzie sala zabaw zlokalizowana przy Rynku. Jest otwarta z myślą o najmłodszych 7 dni w tygodniu. Dzieci mogą do woli wygłupiać się w „małpim gaju”, zjeżdżać do basenu z kolorowymi kuleczkami czy skakać na piłkach. Podczas zabawy dzieci mogą również zmienić się w swego ulubionego bohatera malując twarz lub przebierając się. Doskonałe rozwiązanie na niepogodę.

3. Relaks w klimatycznym kinie „Iskra”

Kino „Iskra” przy ul. 3 Maja nie jest duże, ale posiada nowoczesną salę kinową przeznaczoną do organizacji nie tylko seansów filmowych, jak również koncertów oraz występów teatralnych i kabaretowych. Bilety są w atrakcyjnych cenach. Kino organizuje również konkursy plastyczne dla dzieci czy spotkania tematyczne, warto się więc zapoznać z aktualnościami.

4. Gry w „Garażu”

Gra w kręgle to doskonała rozrywka dla całej rodziny z tymi troszkę starszymi dziećmi. Kręgielnia „Garaż” przy ul. Sucharskiego dysponuje 4 torami z oświetleniem, który nadaje lokalowi niepowtarzalny klimat. Nasze pociechy na pewno zainteresuje też możliwość pogrania w piłkarzyki i dartsa.

5. Akademia Sportu i Rekreacji

Rozwój motoryczny naszych dzieci jest bardzo ważny, a pomaga w nim Akademia Sportu i Rekreacji przy ul. Nadrzecznej. Profesjonalna karda uczy tu dzieci, młodzież i dorosłych pływać na nartach wodnych i wakeboardzie, windsurfingu czy uprawiać żeglarstwo.

6. Pluskanie na basenie

W każdą, nawet deszczową pogodę, polecamy basen w Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Sucharskiego. Składa się z: basenu sportowego, basenu rekreacyjnego z urządzeniami do hydromasażu, brodzika dla małych dzieci z parasolem wodnym i małą zjeżdżalnią, zjeżdżalni wodnej o długości 96 m, dwóch wanien do hydromasażu oraz sauny.

7. Muzeum Ziemi Augustowskiej

Każdy czas jest dobry na naukę, a ta jest przyjemniejsza na rodzinnej wycieczce do muzeum, niż w domu przy książkach. W Muzeum Ziemi Augustowskiej znajduje się masa eksponatów pochodzących z tych terenów, dzięki którym lepiej poznamy historię i kulturę tej okolicy. Placówka jest czynna codziennie, poza poniedziałkami w godz. 9. 00-16. 00.

8. Zabawa na placu zabaw

Ładna pogoda sprzyja zabraniu dzieci na plac zabaw. W Augustowie są trzy ogólnodostępne place zabaw. Nad rzeką Nettą od ul. Rybackiej, na plaży Bielnik, nad jeziorem Necko przy ul. Nadrzecznej i w Regionalnym Centrum Rekreacji KAKTUSIK. Po tak spędzonym dniu lody w licznych kawiarenkach będą smakowały jak nigdy!

9. Rejs statkiem

W Augustowie, dzięki pięknym i dużym jeziorom oraz Kanałowi Augustowskiemu, żegluga kwitnie i daje dużo możliwości spędzania czasu z dziećmi. Zwiedzanie miejscowości z innej perspektywy to nie lada atrakcja dla wszystkich dzieci. Polecamy Rejs Doliną Rospudy – początek i koniec rejsu to Port Augustów. Po opuszczeniu portu, statki kierują się na rzekę Nettę. Mijając spacerowe trasy po obu stronach rzeki, statki wpływają na jezioro Necko. Następnie kierują się na jezioro Rospuda, położone wśród dziewiczej, nienaruszonej przyrody.

10. Rowerowe wycieczki

Ostatnia propozycja to rodzinna wycieczka rowerem. Trasy są tu piękne i niewymagające. Zacienione drzewami, z pięknymi widokami na jeziora. Rower można mieć swój lub wypożyczyć.