Polska

7 Najlepszych Barów i Pubów w Łodzi

bary łódź

Łódź to nie tylko filmowa „Ziemia Obiecana”, pałace wielkich fabrykantów i cenne zabytki techniki. To tętniące życiem miasto, chętnie odwiedzane przez miłośników muzyki i dobrej zabawy. Współczesna  Łódź przyciąga nie tylko turystów. To miasto jest rajem dla młodych przedsiębiorców, na których czeka tu wiele wyzwań. Łódź jest też atrakcyjnym miejscem dla studentów i tych, którzy chcą się związać ze światem polskiego filmu. Z myślą o nich powstają nowe bary i puby, w których można odpocząć w pięknym otoczeniu, porozmawiać z przyjaciółmi i spróbować miejscowych specjałów. Gdzie warto się wybrać? Oto najlepsze puby i bary w Łodzi.

1. Football Pub

Na terenie słynnego kompleksu OFF Piotrkowska czeka sporo ciekawych i popularnych lokali. Jednym z tych ciekawszych jest Football Pub – miejsce chętnie odwiedzane przez miłośników piłki nożnej. Lokal prowadzony przez byłego piłkarza Zbigniewa Karolaka jest jednym z najstarszych pubów w mieście. Można tu przyjść pokibicować ulubionej drużynie, można odpocząć wśród piłkarskich szalików. A co warto zamówić w tym miejscu? Rządzi tu piwo, do którego można zamówić albo skrzydełka, albo kiełbaskę z rusztu.

2. Iron Horse Pub

Iron Horse Pub na ulicy Tuwima to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie koncerty, kameralne spotkania przy muzyce i dobrą zabawę. W lokalu tym można pograć w bilard, spróbować swych sił w karaoke lub posiedzieć ze znajomymi przy kolorowym drinku. Wszystko to w samym sercu miasta, w którym tradycja i nowoczesność pięknie się ze sobą łączą.

3. 07bar

Kto chce się przenieść w czasie do lat 60. I 70. XX wieku, ten może zajrzeć do jednego z popularniejszych barów na ulicy Piotrkowskiej. „07bar” to miejsce, w którym czas zatrzymał się kilka dekad temu. Można tu zorganizować imprezę w historycznym otoczeniu, można odpocząć przy daniach typowych w PRL-u. Liczne gatunki piw i wódek, ciekawe drinki oraz cydry przyciągają tu gości pragnących zrelaksować się po ciężkim dniu w biurze lub na uczelni. Można tu również zamówić popularne niegdyś przysmaki: pierogi, gzik z ziemniakami lub jarzynową sałatkę. W menu pojawia się też chleb ze smalcem, śledź w cebuli i nieśmiertelny bigos, wciąż zaliczany do grona najpopularniejszych dań barowych w Polsce.

4. Pub Spółdzielczy

Kto lubi browary, ten w Łodzi nudzić się nie będzie. Jakie miejsca warto odwiedzić z myślą o chmielowym trunku? Pub Spółdzielczy to multitap z piwem rzemieślniczym, który przyciąga korzystną lokalizacją oraz 20 kranami z rzemieślniczym piwem. Czego można napić się w tym miejscu? Browar Ziemia Obiecana kusi piwem Maria Antonina”, Browar Pinta – słodko-gorzką „Czarną Dziurą”, w której można wyczuć smak orzechów i gorzkiej czekolady. Sporo ciekawych propozycji przygotował też Browar Spółdzielczy, kuszący m.in. mocnym piwem „Arktos” oraz „Flagowym”.

5. Irish Pub

Na ulicy Piotrkowskiej można odpocząć w lokalu inspirowanym kulturą i tradycją Irlandii. Kto odwiedzi „Irish Pub”, ten nacieszy się pięknym wnętrzem, przyjazną atmosferą oraz radosną muzyką, która pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości. Można tu zjeść pyszne dania (np. zestaw obiadowy z rosołem i panierowanym schabem), odpocząć przy drinku lub irlandzkim piwie (m.in. przy słynnym piwie Guinnes). Kuszą tu również aromatyczne kawy i herbaty, zatem w bogatej ofercie baru każdy gość znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego.

6. ShotMe

„ShotMe” to kolejne miejsce na ulicy Piotrkowskiej, które stało się popularnym miejscem towarzyskich spotkań. Można się tu napić piwa, można odpocząć przy drinku. Czeka tu również sporo ciekawych propozycji dla tych, którzy stawiają na kolorowe shoty w różnych wersjach smakowych. Jakie opcje cieszą się największym powodzeniem? Do serwowanych tu hitów zalicza się Śmierć w Wenecji (z tabasco i absyntem), wielkim powodzeniem cieszy się też Krztusiciel, zwany też wiśniowym koszmarem. Kuszą też: Irlandczyk w Anyżu, Miodowe Lato z whisky i limonką oraz ananasowe Gringo.

7. Ignorantka

„Ignorantka” to wyjątkowe połączenie pubu i klubokawiarni, do której warto zajrzeć z kilku powodów. Tym najważniejszym są ciekawe koncerty i wydarzenia – idealne dla tych, którzy chcą odpocząć przy dobrej muzyce. Można się tu napić kawy lub herbaty, można postawić na relaks przy piwie, drinku lub wybornych shotach. Można tu również postawić na ciepłe posiłki, które zmieniają się w zależności od sezonu i potrzeb gości. Można tu znaleźć dania idealne na większy głód, można sięgać po mniejsze przekąski (również wegańskie i wegetariańskie). Do „Ignorantki” warto zajrzeć przede wszystkim ze względu na szefową — panią Irenę, która od kilkunastu lat prowadzi bar. Była przedszkolanka świetnie radzi sobie za barem, a stworzone przez nią miejsce od lat jest najlepszym miejscem towarzyskich spotkać przy ulicy Legionów.