Polska

9 interesujących atrakcji dla dzieci w Stegnie

Stegna to spora wieś zlokalizowana nad Zatoką Gdańską, która od wielu lat jest popularnym ośrodkiem turystycznym. Do Stegny chętnie przyjeżdżają rodzice z dziećmi, ze względu na sporo atrakcji dla najmłodszych. Zachęcająca jest również szeroka i piaszczysta plaża.

Wybierając się z dziećmi do Stegny rodzice nie muszą się bać, że ich pociechy zaznają nudy. Dzieci w Stegnie nie będą marudzić na brak ciekawych zajęć czy brak interesujących miejsc do zobaczenia.

Do najbardziej atrakcyjnych miejsc dla dzieci w Stegnie i okolicach zostały zaliczone takie obiekty jak:

1. Labirynt

Labirynt Stegna Park, jest to największy w Polsce labirynt w polu kukurydzy. Zabawa polega nie tylko na odnalezieniu wyjścia z labiryntu, gdyż dodatkowo pomyślano o aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością AR na smartfon. Miejsce to zajmuje powierzchnię 3 ha i dzieli się na dwa labirynty.

2. Park linowy

Park linowy Zegarowscy, który jest otwarty od 2010 roku. Znajduje się obok stacji Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Posiada 6 tras o odmiennym stopniu trudności. Ponadto na jego terenie jest kolorowy plac zabaw z okrętem pirackim.

Dla najmłodszych przygotowano basen z piłkami – waterball oraz eurobungee. Na terenie parku znajduje się bar z przekąskami, a obok jest parking. Park jest czynny każdego dnia.

3. Piracka Zatoka

Piracka Zatoka, czyli największy w okolicy Mierzei Wiślanej park dmuchańców. W parku tym dzieci mogą wyskakać tam swoją niespożytą energię.

4. Lunapark

Lunapark Stegna, czyli miejsce rozrywki dla całej rodziny. Do dyspozycji użytkownicy mają górską kolejkę, samochodziki czy automaty do różnych gier.

5. Plaża tropikalna

Plaża tropikalna, czyli plaża przy wejściu numer 69, gdzie można spróbować tropikalnych drinków, a na dzieci czekają kącik zabaw dla najmłodszych, leżaczki oraz liczne pokazy.

6. Muzeum

Muzeum Stegna, gdzie najmłodsi mogą podziwiać eksponaty bursztynów.

7. Centrum Rodzinnej Rekreacji

Centrum Rodzinnej Rekreacji w Jantarze, do którego bilet upoważnia do wstępu do Ptaszarni i Mini ZOO, do skorzystania z jazdy konnej (dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych). Za dodatkową opłatą można uzyskać wstęp do krytego basenu.

8. Stadnina

Stadnina Farmy Jantar, gdzie można skorzystać z usług jeździeckich. Zajęcia mają miejsce pod nadzorem instruktorów.

9. Mewia Łacha

Mewia Łacha na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie można zaobserwować foki.