Polska

10 Interesujących atrakcji dla dzieci w Stegnie

Stegna to spora wieś zlokalizowana nad Zatoką Gdańską, która od wielu lat jest popularnym ośrodkiem turystycznym. Do Stegny chętnie przyjeżdżają rodzice z dziećmi, ze względu na sporo atrakcji dla najmłodszych. Zachęcająca jest również szeroka i piaszczysta plaża.

Wybierając się z dziećmi do Stegny rodzice nie muszą się bać, że ich pociechy zaznają nudy. Dzieci w Stegnie nie będą marudzić na brak ciekawych zajęć czy brak interesujących miejsc do zobaczenia.

Do najbardziej atrakcyjnych miejsc dla dzieci w Stegnie i okolicach zostały zaliczone takie obiekty jak:

1. Mini Zoo Zwierzaki Nad Potokiem

alpaka i lama

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17. Dzieci uwielbiają karmienie, głaskanie i przytulanie się do zwierząt. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

emu

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

alpaka przy ognisku

Co można zrobić na miejscu?

  • Karmienie różnorodnych zwierząt takich jak alpaki, kucyki, imponujące strusie, sympatyczne krówki, daniele, emu, lamy oraz wiele innych gatunków.
  • Jazdy na kucyku w soboty i niedziele pomiędzy 11 a 15.
  • Spotkanie z egzotycznymi ptakami, w tym jaskrawymi papugami i pięknymi pawiami.
  • Możliwość potrzymania króliczka lub świnki morskiej po uprzednim zapytaniu personelu.
  • Obserwowanie codziennego życia takich zwierząt jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Klasyczny ciągnik dostępny dla dzieci do siedzenia.
  • Szeroki wybór zabawek dla najmłodszych, takich jak koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Rozległy, otwarty teren, idealny do organizacji pikników.
  • Leżaczki dostępne dla komfortowego wypoczynku.

2 kucyki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

koń

Zobacz na mapie: Kliknij Tutaj

2. Labirynt

Labirynt Stegna Park, jest to największy w Polsce labirynt w polu kukurydzy. Zabawa polega nie tylko na odnalezieniu wyjścia z labiryntu, gdyż dodatkowo pomyślano o aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością AR na smartfon. Miejsce to zajmuje powierzchnię 3 ha i dzieli się na dwa labirynty.

3. Park linowy

Park linowy Zegarowscy, który jest otwarty od 2010 roku. Znajduje się obok stacji Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Posiada 6 tras o odmiennym stopniu trudności. Ponadto na jego terenie jest kolorowy plac zabaw z okrętem pirackim.

Dla najmłodszych przygotowano basen z piłkami – waterball oraz eurobungee. Na terenie parku znajduje się bar z przekąskami, a obok jest parking. Park jest czynny każdego dnia.

4. Piracka Zatoka

Piracka Zatoka, czyli największy w okolicy Mierzei Wiślanej park dmuchańców. W parku tym dzieci mogą wyskakać tam swoją niespożytą energię.

5. Lunapark

Lunapark Stegna, czyli miejsce rozrywki dla całej rodziny. Do dyspozycji użytkownicy mają górską kolejkę, samochodziki czy automaty do różnych gier.

6. Plaża tropikalna

Plaża tropikalna, czyli plaża przy wejściu numer 69, gdzie można spróbować tropikalnych drinków, a na dzieci czekają kącik zabaw dla najmłodszych, leżaczki oraz liczne pokazy.

7. Muzeum

Muzeum Stegna, gdzie najmłodsi mogą podziwiać eksponaty bursztynów.

8. Centrum Rodzinnej Rekreacji

Centrum Rodzinnej Rekreacji w Jantarze, do którego bilet upoważnia do wstępu do Ptaszarni i Mini ZOO, do skorzystania z jazdy konnej (dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych). Za dodatkową opłatą można uzyskać wstęp do krytego basenu.

9. Stadnina

Stadnina Farmy Jantar, gdzie można skorzystać z usług jeździeckich. Zajęcia mają miejsce pod nadzorem instruktorów.

10. Mewia Łacha

Mewia Łacha na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie można zaobserwować foki.

4/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *