Polska

8 Top Atrakcji dla Dzieci we Wrocławiu Zimą

stare miasto

We Wrocławiu nie brakuje miejsc, które mogą wydawać się dzieciom szczególnie ciekawe. Wiele z nich ma szansę spodobać się także osobom dorosłym. Oznacza to, że wyprawa do Wrocławia całą rodziną może należeć do wyjątkowo udanych.

1. Bożonarodzeniowy Jarmark

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jedna z ważniejszych atrakcji, zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Wydaje się, że spacer pośród budek z różnego rodzaju produktami i dekoracjami będzie wyjątkowo ciekawy.

Iluminacje świetlne, muzyka świąteczna i zapach aromatycznych przypraw umilą wizytę na bożonarodzeniowym jarmarku. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby uraczyć się jakąś słodkością. Dzieciakom posmakować może chociażby czekolada na gorąco do picia.

Najpewniej zainteresuje ich ta mleczna bądź biała. Na jarmarku można zakupić dla dziecka także jakąś pamiątkę, na przykład ciepłe wielobarwne skarpetki. Dzieciom mogą spodobać się też dekoracyjne skrzaty, których również nie brakuje na jarmarku. Dostępne są w różnych rozmiarach i mogą stanowić wspaniałą okołoświąteczną dekorację domu czy mieszkania.

2. Krasnale wrocławskie

Wrocław to miasto słynące z krasnali, które można spotkać tutaj w wielu różnych miejscach. Znajdywanie i przyglądanie się krasnalom to dla dzieci prawdziwa gratka. Wrocławskie krasnale warto także sfotografować. Można poszukiwać ich zarówno w oparciu o konkretne dane i wskazówki z Internetu, jak i bez tego.

Natknięcie się przypadkiem na krasnala może być dla dziecka szczególnie satysfakcjonujące. Może ono wówczas odnieść wrażenie, że samo go „odkryło”. Im więcej krasnali uda się dziecku znaleźć, tym bardziej będzie ono zadowolone z wycieczki. Później można wywołać zdjęcia ze wszystkimi krasnalami i stworzyć interesujący album.

3. Widok ze Sky Tower

Sky Tower to bardzo słynny, wysoki budynek znajdujący się w mieście Wrocław. Czy może być interesujący dla dzieci? Jak się okazuje, jak najbardziej. Warto wejść na sam szczyt Sky Tower, aby móc cieszyć się wspaniałymi widokami. Niestety, jakość powietrza we Wrocławiu pozostawia często wiele do życzenia, co czasami może utrudnić obserwacje. Niemniej jednak, nierzadko udaje się zaobserwować wiele ciekawych rzeczy. Niekiedy udaje się zobaczyć nawet Śnieżkę! W zimie można liczyć także na to, że ze Sky Tower zobaczy się mnóstwo pięknych dekoracji świetlnych.

4. Ogród zoologiczny

Będąc z dziećmi we Wrocławiu warto udać się także do tamtejszego ogrodu zoologicznego. Pociecha ma szansę zaobserwować tutaj całe mnóstwo zwierząt. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wizyta w takim miejscu może okazać się dość długa. We wrocławskim zoo znajduje się bowiem sporo różnych gatunków, które mogą wzbudzić zaciekawienie pociechy. Mowa tu zarówno o dużych, jak i o całkiem drobnych ssakach. W ogrodzie tym nie brakuje też wielobarwnych ptaków, które wydają rozmaite i liczne dźwięki.

5. Park Miniatur LudkoLand

LudkoLand to ciekawe miejsce we Wrocławiu, które może zainteresować dzieci. Można w tym miejscu podziwiać miniaturowe zabytki charakterystyczne dla Dolnego Śląska. Co ciekawe, park ten znajduje się całkiem niedaleko słynnego wrocławskiego zoo. Jeżeli zatem odwiedzi się ogród zoologiczny we Wrocławiu, śmiało będzie można pokusić się o odwiedziny także w LudkoLandzie. Obiekt ten nie należy co prawda do największych, ale jest naprawdę godny uwagi.

6. Rynek wrocławski

Rynek we Wrocławiu zimową porą może zainteresować nie tylko osoby dorosłe, ale także i dzieci. Kolorowe kamieniczki prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie, a na dodatek zimą można liczyć na wspaniałe dekoracje, także świetlne. W pobliżu wrocławskiego rynku ulokowanych jest też wiele kawiarni i restauracji. Najmłodsi przepadają zazwyczaj za słodkimi posiłkami. Dlatego też po obejrzeniu rynku, warto zaproponować pociesze naleśniki z owocami czy gorącą czekoladę do picia.

7. Piernikarnia

Dzieci są zazwyczaj dużymi łasuchami. Z tego właśnie powodu, warto rozważyć udanie się z dzieckiem do wrocławskiej Piernikarni. Jest to miejsce, które zachwyca różnorodnym wyborem pierników. Są one pieczone na miejscu z bardzo wysokiej jakości składników. Z tego właśnie powodu są tak aromatyczne i smakują wyjątkowo. Ponadto, są bogato zdobione. Pierniki są ładnie i elegancko pakowane, dzięki czemu można je zakupić i zabrać ze sobą na prezent. Pierniki dostępne są w wielu różnych kształtach, a szczególnie dobrze smakują w asyście filiżanki gorącej herbaty.

8. Hydropolis

Hydropolis to tak naprawdę nic innego jak centrum wiedzy o wodzie. Umożliwia ono najmłodszym naukę poprzez zabawę w bardzo nowoczesnych warunkach. Najmłodsi mają szansę na własne oczy ujrzeć liczne morskie zwierzęta. Zapoznawanie się z ich światem może stanowić dla dzieci fascynującą przygodę. Ponadto, taka obserwacja zwierzaków sprzyja zaznajamianiu się z biologią, która do łatwych nauk niestety nie należy.