Przewodnik Kulinarny po Krakowie. Rekomendowane Restauracje 2023

Teksturowany drewniany stół, biały talerz

Kraków jest pięknym miastem , od zawsze cieszącym się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata. Będąc w tym miejscu łatwo zagubić się w gąszczu lokali gastronomicznych, których jest tutaj mnóstwo. Pisaliśmy też o najlepszych kawiarniach w Krakowie oraz o najlepszych miejscach z makaronami w Krakowie. Oto lista restauracji, w których warto zjeść będąc w królewskim mieście.

1. Kogel Mogel

Restauracja Kogel Mogel mieści się w sercu starego miasta, lokalizacja wyjątkowa na mapie Krakowa. To ekskluzywny lokal posiadający piękne wnętrze serwujący gościom kuchnię polską.

2. Restauracja Galicyjska

Restauracja Galicyjska to raj kulinarny dla koneserów różnych mięs. Karta obfituje w smakołyki mięsne podane w artystyczny sposób.

3. W Starej Kuchni

„W starej kuchni” potrawy są przygotowywane według starych receptur naszych babć. Tutaj zasmakujesz kuchni jaka pamiętasz z dzieciństwa.

4. Ogniem i Mieczem

W „Ogniem i Mieczem” poczujesz klimat biesiady sarmackiej. Podczas posiłku złożonego z dań kuchni staropolskiej posłuchasz muzyki na żywo.

5. Restauracja Biała Róża

Restauracja Biała Róża oferuje typowo polską kuchnię. Dania podane są tak pięknie iż przypominają dzieło sztuki.

6. Boscaiola

Boscaiola to włoska restauracja. W tym miejscu króluje pizza, makarony różnego rodzaju i włoskie przekąski. Poczujesz klimat słonecznej Italii.

7. Jarema

Jarema to restauracja kresowa. Zasmakujesz tutaj specjałów zza wschodniej granicy takich jak tatar wołowy, kaczka z jabłkami, pielmieni niczym z kuchni polskiej na kresach.

8. Krakowskie Klimaty

Krakowskie Klimaty to miejsce, w którym króluje wyłącznie regionalna krakowska polska kuchnia. Karta oferuje takie dania jak pierogi, polędwiczki, wątróbki.

9. Dobra Kasza Nasza

Jak nazwa wskazuje tutaj kasza jest królową kuchni. Serwowane w tym miejscu dania z kaszą są jednak tak dobrze zbilansowane i urozmaicone, ze każdy smakosz znajdzie tutaj coś dla siebie.

10. Nakryto

„Nakryto” to restauracja podająca polską kuchnię w nowoczesnej odsłonie. Spróbujesz tutaj klasycznych dań takich jak kotlet schabowy czy żurek w nowej odsłonie.

Czytaj dalej: Najlepsze restauracje w Krakowie

4.5/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.