Polska

17 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Lęborku i Okolicy

fot. Michal Gorski / Wikipedia

Lębork to miasto w województwie pomorskim, które na przestrzeni lat ulegało częstym zniszczeniom. Do dziś na terenie ośrodka, a także w okolicznych wsiach i miastach, można znaleźć ciekawe atrakcje dla dzieci, które z pewnością zainteresują najmłodszych. Oto lista najlepszych z nich!

1. Jumping Park Trampolin

Świetna lokalizacja z mnóstwem atrakcji, gdzie można się doskonale zabawić! Jedyne zastrzeżenia to ograniczona przestrzeń. Dobre dla dzieci siedem lat i więcej.

Adres: Słupska 16G, Lębork

2. Park Dinozaurów Łeba Park

Park Dinozaurów zlokalizowany jest 25 kilometrów od centrum Lęborka. Ekspozycja koncentruje się na sylwetkach najbardziej rozpoznawalnych prehistorycznych gadów, a poszczególne wizerunki dinozaurów opatrzone są bogatymi notkami informacyjnym. Jest to również jeden z największych parków tego typu na terenie naszego kraju.

Adres: Kolonijna 24, Nowęcin

3. Park im.Bolesława Chrobrego

Urokliwy park z różnorodnymi ścieżkami idealnymi na spacer. Po drodze znajdziesz stanowiska do gimnastyki dla tych, którzy chcą się rozprostować. W parku warto zobaczyć duży czołg oraz malownicze jeziorko. Dodatkowym atutem jest bezpłatna wieża ciśnień, którą można zwiedzić. Jeżeli masz psa, to miejsce jest także dla niego – dużo ścieżek i miejsca do wybiegania się.

Adres: Gdańska 36a, Lębork

4. Kaszubski Park Miniatur

Kaszubski Park Miniatur mieści się we wsi Strysza Buda, a jego ekspozycja skupia się na zlokalizowanych pod chmurką kopiach najsłynniejszych budowli w historii świata. Maluchy znajdą tutaj między innymi Sfinksa, wieżę Eiffla, Big Bena oraz Statuę Wolności. Sama wizyta w parku stanowi również znakomite połączenie czasu spędzonego na świeżym powietrzu z wartościową rozrywką, która urozmaicona jest przez znajdujące się na terenie mini zoo oraz Zamek Strachu.

Adres: Kartuska 30, Strysza Buda

5. Sea Park Sarbsk

Sea Park Sarbsk zlokalizowany jest w okolicy Łeby i skupia się na ochronie wodnej fauny i flory. Dzieci mają okazję zobaczyć w tym miejscu foki oraz inne zwierzęta, które z pewnością doskonale znają z programów przyrodniczych lub książek edukacyjnych.

Adres: Foki 1, Sarbsk

6. Muzeum w Lęborku

Muzeum w Lęborku przybliża turystom – zarówno tym starszym, jak i młodszym – burzliwą historię miasta. Czasy krzyżackie mieszają się tutaj z eksponatami sprzed stu lat, a całość dopełnia lokacja obiektu we wspaniale prezentującej się kamienicy z przełomu wieku. Miejsce to z pewnością będzie ciekawe również dla maluchów!

Adres: Młynarska 14/15, Lębork

7. Zoo Egzotyczne Kaszuby

Podobny charakter do Sea Parku ma Zoo Egzotyczne Kaszuby. Mieści się on w Sierakowicach i stanowi rewelacyjne miejsce do pogłębiania wiedzy maluchów z zakresu pająków, gadów oraz dzikich ptaków. Dla fanów zoologii ta atrakcja będzie najważniejszym punktem całej wycieczki!

Adres: Tuchlino 50B, Sierakowice

8. Muzeum Wsi Słowińskiej

Muzeum Wsi Słowińskiej to wspaniała podróż w czasie dla maluchów, które chcą na żywo zobaczyć prawdziwe domy z epoki. Skansen jest zlokalizowany w miejscowości Kluki, gdzie na terenie obiektu rozmieszczono kilkaset eksponatów z epoki – od XVIII, aż do początku XIX wieku.

Adres: Kluki 27, Kluki

9. Zbiornik Czymanowo

Zbiornik w Czymanowie powstał jako efekt działania pobliskiej elektrowni „Żarnowiec”. Wejście na teren i kąpiel w akwenie nie jest dostępna dla zwiedzających, jednak dzieci będą mogły zobaczyć ogromną „połać” wody z pobliskich wzniesień lub ze szczytu wieży widokowej Kaszubskie Oko.

10. Park im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Lębork może pochwalić się kilkoma pięknymi parkami, a wspomniany teren należy do najbardziej efektownych. Na szczególną uwagę zasługuje staw, który znajduje się w centralnej jego części. Z tego powodu miejsce to jest idealne do niedzielnego popołudniowego spaceru.

11. Stadnina w Nowęcinie

Stadnina zlokalizowana jest we wsi Nowęcin w pobliżu Łeby. Stanowi znakomite miejsce do sprawdzenia swoich umiejętności jeździeckich, a obecny na miejscu personel prowadzi również lekcje dla najmłodszych.

Adres: św. Huberta 4, Nowęcin

12. Latarnia morska w Sasinie

Fani żeglugi mogą poczuć się prawdziwymi wilkami morskimi na lądzie, a wszystko to możliwe jest dzięki zlokalizowanej w odległości 29 kilometrów od Lęborka latarni morskiej w Sasinie. Miejsce to jest widoczne już z dalszej odległości, a znajdująca się w pobliżu plaża pozwala połączyć leniuchowanie i zabawę w piasku ze zwiedzaniem ciekawej budowli.

Adres: Morska 25, Sasino

13. Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

Ruchome wydmy powinien zobaczyć każdy przynajmniej raz w życiu, dlatego podczas pobytu w Lęborku warto wyruszyć na krótką wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Zadowolenie na twarzach dzieci gwarantowane!

Adres: Bohaterów Warszawy 1A, Smołdzino

14. Muzeum Motyli w Łebie

Muzeum Motyli w Łebie jest wyjątkowe w skali całego kraju. Z tego powodu dzieci chętnie zapoznają się z eksponatami, które obiekt posiada w swoich zasobach. Feeria barw i imponujących okazów to zaledwie część wrażeń, z jakimi zwiedzający będą mieli styczność na miejscu!

Adres: ul. Wojska Polskiego 5a, Łeba

15. Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku

Jest to drugi park w naszym zestawieniu. Warto się do niego wybrać zwłaszcza wtedy, gdy najmłodsi poszukują przestrzeni do zabawy i dokazywania. Uroku temu terenowi zielonemu dodają także przewyższenia, które stanowią namiastkę wyżyn w bliskiej odległości od Morza Bałtyckiego.

166. Fragmenty murów obronnych w Lęborku

Po obiedzie w centrum Lęborka każdy z odwiedzających powinien zobaczyć mury obronne miasta. Do współczesnych czasów zachowała się zaledwie część z nich, jednak i tak stanowią ciekawe urozmaicenie krajobrazu całego miasta.

17. Muzeum Gryf w Dąbrówce

Z kolei Muzeum Gryf będzie znakomitym wyborem w przypadku starszych dzieci, które wykazują zainteresowanie szeroko rozumianą wojskowością. Możliwość przejażdżki czołgiem to zaledwie jedna z wielu atrakcji, którą można znaleźć w tym miejscu!

Adres: Ppłk. R. Lubowiedzkiego 2, Dąbrówka