Polska

11 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Dąbkach i Okolicy

Foto. Jadamta / Wikipedia

Dąbki to malutka wieś znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. Liczba mieszkańców nie przekracza trzystu. Do doskonała baza wypadowa dla osób, które uwielbiają polskie morze, aczkolwiek wolą przebywać w miejscach mniej zatłoczonych. Dąbki znajdują się niespełna siedem kilometrów od Darłowa. Są jednak miejscem, w którym warto się zatrzymać na dłuższą chwilę.

1. Jezioro Bukowo

Wieś znajduje się zarówno nad brzegiem morza, jak i brzegiem pięknego jeziora Bukowo. Plaża w tym miejscu nie należy do najbardziej zaludnionych, a zatem jest świetnym miejscem dla rodziny z dziećmi, którym nie w smak towarzystwo wakacyjnych imprezowiczów.

2. Tramwaj wodny

Będąc w Dąbkach warto skorzystać z możliwości wzięcia udziału w przejażdżce tramwajem wodnym. To ekscytująca przygoda nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

3. Szkoła windsurfingu

W celu zaszczepienia w dziecku nowych pasji może wybrać się do cenionej szkoły windsurfingu.

4. Kajaki

Nie mniejszą atrakcją będzie wypożyczenie kajaków. Taka forma zwiedzania, zwłaszcza w sezonie letnim, zawsze wiąże się z cudownymi wrażeniami i możliwością podziwiania okolic z nieco innej perspektywy.

5. MegaLandia Park Rozrywki

MegaLandia Park to wyjątkowo dobry pomysł na spędzenie czasu. Ta zaczarowana kraina charakteryzuje się wieloma oryginalnymi atrakcjami związanymi z historią o czarodzieju. Zapoznacie się z nią podczas zwiedzania parku.

Odwiedzając MegaLandię Zaczarowaną Krainę, znajdziecie rzeczy stworzone przez czarodzieja takie jak zaczarowaną ścieżkę czarodzieja, labirynty w tym jedyny w Polsce z parawanów plażowych, wyścigowe tory dla kulek, kreatywne rodzinne gry i zabawy, strefę klocków lego w rozmiarze XXL, iluzje i złudzenia optyczne, strefę relaksu, króliczkowo, to i wiele innych nietuzinkowych atrakcji.
Całość uzupełniają dmuchane zjeżdżalnie, które są w cenie biletu bez limitu czasu.

Latem codzienne na scenie występują artyści, każdego dnia inni m.in. cyrk, iluzjoniści znani z „Mam Talent”, fakir, balonowe show, brzuchomówca, a także wyjątkowo zabawne spektakle.

A co najważniejsze wszystkie atrakcje są w cenie biletu do parku bez dodatkowych opłat.

6. Bobolin

Dosyć dobrym pomysłem będzie wybranie się do Bobolina. Znajduje się nieopodal, a to właśnie w tej miejscowości znajduje się bardzo dobrze zaprojektowane Rodzinne Centrum Rozrywki. Miejsce, w którym można spędzić cały dzień na wspaniałej zabawie.

7. Bunkry

Również w Bobolinie można podziwiać leżące na plaży bunkry. Te niezwykłe budowle wciąż są źródłem wielu spekulacji. Wiadomo natomiast, że pochodzą jeszcze z okresu II Wojny Światowej.

8. Lunapark

Pragnąc zapewnić dzieciom moc atrakcji koniecznie trzeba będzie wybrać się do Lunaparku w Dąbkach. To przestrzeń, które dla młodego człowieka będzie ucieleśnieniem marzeń.

9. Latarnia morska

Zdecydowanie warto również wybrać się do pobliskiego Darłowa. To właśnie tutaj będzie można podziwiać wspaniała latarnię morską.

10. Zamek Książąt Pomorskich

Darłowo zasługuje na uwagę również ze względu na fantastyczny Zamek Książąt Pomorskich pochodzący z XIV wieku. To budynek o wspaniałej i zawiłej historii.

11. Balticlandia

Balticlandia to kolejna atrakcja Darłowa, która z pewnością przypadnie do gustu naszym dzieciom. Ten rewelacyjny park wodny to raj dla amatorów wodnych zabaw, szereg zjeżdżalni i różnych atrakcji dla dzieci w każdym wieku.