Polska

7 Najlepszych Atrakcji we Władysławowie Zimą 2023/2024

statki

We Władysławowie jest co najmniej kilka świetnych miejsc godnych polecenia. Kilka ciekawych propozycji godnych polecenia.

1. Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić we Władysławowie, jest bez wątpienia Aleja Gwiazd Sportu. Tę atrakcję można zaliczyć do najpopularniejszych. Znajdziesz tutaj gwiazdy sławnych sportowców takich jak Kazimierz Deyna, Janusz Kusociński, czy też Halina Konopacka. Aleja powstała w 2000 roku i znajduje się na fragmencie promenady. To miejsce warto odwiedzić nie tylko zimą, ale także latem. Podczas Festiwalu Sportu można tam bowiem spotkać wiele znanych osobistości.

2. Dom Rybaka we Władysławowie

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jest oczywiście Dom Rybaka we Władysławowie. Budynek znajduje się przy ulicy Generała Hallera 19. Dom Rybaka składa się z korpusu głównego i 8-piętrowej wieży, z której można podziwiać okolicę. W wieży jest także Muzeum Motyli, które też warto odwiedzić, jeśli chcesz przyjrzeć się z bliska ciekawym okazom. Pierwotnie obiekt miał być hotelem, obecnie jednak jest to siedziba Urzędu Miasta Władysławowo.

3. Tor Gokartowy we Władysławowie

Fanom sportowych przeżyć i przygód za kółkiem, warto polecić Tor Gokartowy we Władysławowie. Obiekt znajduje się przy ulicy Starowiejskiej 28. Aktualne godziny otwarcia i więcej informacji na temat atrakcji znajdziesz na oficjalnej stronie na portalu społecznościowym.

4. Basen we Władysławowie

Jeśli lubisz wypoczywać aktywnie, wybierz się do pływalni Aquarius. Basen rozrywkowo-rekreacyjny, dysze do masażu, jacuzzi, czy też różnego rodzaju sauny spełnią Twoje oczekiwania. Warto także wspomnieć, że w obiekcie znajduje się kompleks odnowy biologicznej, w którym można skorzystać z fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, krioterapii oraz różnego rodzaju masaży. W pływalni Aquarius funkcjonuje także sklep sportowy.

5. Kościół pw. WNMP we Władysławowie

Lubisz zwiedzać obiekty sakralne? Jeśli tak, Kościół pw. WNMP we Władysławowie to miejsce, które może Ci się spodobać. Na stronie internetowej parafii możesz obejrzeć zdjęcia i przekonać się, czy chcesz umieścić ten obiekt sakralny na swojej liście miejsc do zwiedzania. Warto wspomnieć, że dostępna jest transmisja z kościoła 24 h na dobę.

6. Ośrodek Turystyki i Rekreacji Konnej OLAND w Chłapowie

Chociaż Ośrodek Turystyki i Rekreacji Konnej OLAND nie znajduje się we Władysławowie, warto rozważyć wycieczkę w to miejsce. Odległość między Chłapowem a Władysławowem to niecałe 3 kilometry, a więc niewiele. Jest tam stadnina konna, a więc szczególną sympatię miejsce wzbudzi w miłośnikach tych pięknych zwierząt. Nawet jeśli jeszcze nigdy nie miałeś okazji jeździć konno, warto spróbować. Ta forma rekreacji uczy dyscypliny, pozwala ćwiczyć cierpliwość i pokonywać różnego rodzaju bariery. Regularne jeżdżenie konno to również świetny sposób na zadbanie o dobrą formę, sylwetkę oraz postawę ciała. Być może pierwsza jazda sprawi, że odkryjesz w sobie nową pasję. Na pewno warto przynajmniej spróbować.

Rancho Oland oferuje także inne ciekawe atrakcje godne uwagi, z których warto skorzystać, gdy jest nieco cieplej. Wówczas można zdecydować się na nocleg na polu namiotowym, czy też relaks przy basenie lub w jacuzzi na świeżym powietrzu. To świetne miejsce dla każdego. Na pewno dobrze poczują się tutaj rodziny z dziećmi. Na terenie Rancho Oland znajduje się plac zabaw dla maluchów. Tutaj mogą odpocząć zarówno dzieci, jak i dorośli.

7. Aquapark w Redzie

Również Aquapark w Redzie warto umieścić na swojej liście atrakcji. Reda jest oddalona od Władysławowa o 23 kilometry, ale ma wiele do zaoferowania. Centrum Rodzinnej Rozrywki z Aquaparkiem to miejsce, w którym znajdziesz atrakcje takie jak basen z postumentem morskiego potwora, zjeżdżalnię, z której można podziwiać prawdziwe rekiny, basen dla maluchów wyposażony w okręt ze zjeżdżalnią, czy też wielką głębię do nurkowania.

Na terenie Centrum Rodzinnej Rozrywki znajdą coś dla siebie także fani nieco bardziej leniwego odpoczynku. Takim osobom warto zaproponować Aqua Spa z Saunarium. Liczne masaże i zabiegi zadziałają kojąco nie tylko na Twoje ciało, ale także na Twój umysł. Warto wspomnieć także o Zielonej Wiosce, czyli jedynej w Polsce strefie noclegowej znajdującej się na terenie aquaparku, gdzie ma się nieograniczony dostęp do basenów i można nocować w namiotach typu tipi na piaszczystej plaży.

To świetny sposób na relaks nawet w środku zimy, gdy chcesz poczuć się jak na prawdziwych wakacjach, ale nie możesz wyjechać za granicę. Na terenie Centrum znajdują się także inne atrakcje jak na przykład papugarnia, gadoland, cukrownia, czy też Akademia Driftingu. Ten wyjątkowy obiekt ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jeśli chcesz poznać pełną ofertę Centrum Rodzinnej Rozrywki, a także obejrzeć zdjęcia przedstawiające najważniejsze atrakcje obiektu, odwiedź oficjalną stronę internetową Aquaparku w Redzie.