Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Polanicy-Zdroju Zimą

Dom zdrojowy
Dom zdrojowy | Fot. Halicki / Wikipedia

Szukasz miejsca, w którym są dostępne różnorodne atrakcje dla każdego? Jeśli tak, Polanica-Zdrój i okolice sprawdzą się doskonale. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

1. Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Chociaż największy ruch w Parku Zdrojowym jest latem i wiosną, także zimą warto wybrać się w to wyjątkowe miejsce. Ma powierzchnię około 13 hektarów, a więc na zimowe spacery w pięknej scenerii nadaje się wręcz doskonale. Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia i dowiedzieć się, co można tam zobaczyć, odwiedź oficjalną stronę internetową Parku Zdrojowego w Polanicy-Zdroju.

2. Błędne Skały w Górach Stołowych

Fanom aktywnego odpoczynku można śmiało polecić Błędne Skały w Górach Stołowych. Te unikalne formacje skalne tworzą labirynty i kaniony. Przejście zajmie Ci około 40 minut. Warto wspomnieć, że Skalny Labirynt jest jednokierunkowy. Po drodze miniesz różnej wielkości skałki, których nazwy znajdziesz na tabliczkach. Największy ruch panuje tutaj w okresie wiosennym i letnim, a więc zima jest doskonałym czasem na zwiedzanie, jeśli nie lubisz tłumów. Pamiętaj jednak, aby podejść do tego rozsądnie i zastanowić się, czy panujące aktualnie warunki pozwalają na komfortowe i bezpieczne przejście.

3. Deptak w Polanicy-Zdroju

Również deptak w Polanicy-Zdroju zasługuje na uwagę. Ciągnie się po obu brzegach Bystrzycy Dusznickiej i zadowoli każdego wielbiciela długich spacerów. Można zrobić tutaj także wiele pięknych zdjęć, które będą doskonałą pamiątką po wyjeździe. Łagodne ukształtowanie terenu sprawia, że spacer po deptaku będzie prawdziwą przyjemnością dla młodszych, jak i nieco starszych. Wyjątkowo pięknie deptak prezentuje się po zmroku, gdy jest oświetlony.

4. Sanatorium Wielka Pieniawa w Polanicy-Zdroju

Potrzebujesz solidnej dawki regenerującego wypoczynku? W takim przypadku Sanatorium Wielka Pieniawa w Polanicy-Zdroju musi znaleźć się na Twojej liście obiektów do zwiedzania. Sanatorium znajduje się w centrum Parku Zdrojowego i jest tu pięknie niezależnie od pory roku. Na terenie obiektu znajdują się atrakcje takie jak baseny, Fit Centrum, czy też Strefa Saun. Można także skorzystać z różnorodnych zabiegów spa jak na przykład kąpiel magnezowa, rytuał antycellulitowy, masaż szwedzki, liftingujący masaż twarzy KOBIDO. Jeśli masz taką chęć i możliwość, skorzystaj z bogatej oferty atrakcji i zabiegów Sanatorium Wielka Pieniawa, a na pewno się nie zawiedziesz. Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie internetowej obiektu.

5. Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Będąc w Polanicy-Zdroju, warto odwiedzić również Teatr Zdrojowy. Organizowane są tutaj przeróżne wydarzenia kulturalne i festiwale artystyczne. W Centrum Kultury i Promocji odbywają się także zajęcia artystyczne dla osób w różnym wieku. Na stronie obiektu możesz obejrzeć zdjęcia, a także zapoznać się z aktualną ofertą.

6. Basen Polanica Resort&SPA

Basen, fitness i strefa rozrywki to wszystko, czego potrzebujesz, aby wypocząć? W takim przypadku koniecznie sprawdź ofertę Basenu Polanica Resort&SPA zlokalizowanym w sercu Polanicy. Osoby odwiedzające to wyjątkowe miejsce mogą skorzystać z licznych atrakcji jak na przykład park wodny, relaksujące i regenerujące zabiegi na ciało, dostępne są też pakiety rehabilitacyjne. Na terenie obiektu funkcjonuje restauracja, w której każdy może znaleźć swoje ulubione smaki. Można wybrać się tutaj także do fryzjera lub skorzystać z kręgielni. Opcji jest naprawdę wiele. Basen Polanica Resort&SPA może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

7. Muzeum Misyjne w Polanicy-Zdroju

Muzeum Misyjne to miejsce, które przypadnie do gustu fanom historii i zwiedzania. Obiekt znajduje się przy ulicy Reymonta 1 w Polanicy-Zdroju. Muzeum Misyjne Ojców Sercanów Białych to miejsce, w którym możesz zobaczyć eksponaty pochodzące z miejsc takich jak Polinezja Francuska, Peru, Ekwador i nie tylko.

8. Miejska Trasa Turystyczna

Fani wędrówek na pewno będą zadowoleni ze spaceru Miejską Trasą Turystyczną. Długość trasy wynosi 26 kilometrów. Jeśli zdecydujesz się na jej pokonanie, zobaczysz wiele ciekawych miejsc jak na przykład Piekielna Góra, Wzgórza Marii, czy też Piekielna Przełęcz.

9. Trasa „Szlakiem Architektonicznych Zabytków Miasta”

Również trasa „Szlakiem Architektonicznych Zabytków Miasta” powinna spełnić Twoje oczekiwania, jeśli najlepszą formą odpoczynku jest według Ciebie forma aktywna. Aby ją pokonać, trzeba przejść 4 kilometry. Podczas wędrówki będziesz mieć okazje zobaczyć dawny dwój jezuicki, różnorodne kaplice, Stary Dom Zdrojowy i inne ciekawe obiekty.

10. Trasa „Dzieciak”

Chociaż nazwa trasy „Dzieciak” nie dla wszystkich może brzmieć zachęcająco, warto zwrócić uwagę również na tę propozycję. Jest to krótka trasa, która jest przystosowana dla rodziców podróżujących z dziećmi w wózku, ale osoby bez dzieci także mogą skusić się na jej pokonanie. Trasa rozpoczyna się przy ulicy Parkowej. Decydując się na jej pokonanie, można podziwiać Park Szachowy, Park Leśny, czy też cieszyć się widokiem rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Jeśli wybierasz się w tę trasę z dzieckiem, upewnij się, że warunki pogodowe są sprzyjające.