10 najważniejszych atrakcji w Krakowie dla dzieci

Wawel

Kraków to dawna stolica Polski, ale również miejsce, które zachwyca już na pierwszy rzut oka. Znajduje się w nim wiele bardzo interesujących zabytków. Choć bądźmy szczerzy dzieci niespecjalnie uwielbiają zwiedzać muzea, na szczęście w Krakowie można zobaczyć też naprawdę sporo i jest wiele atrakcji idealnych dla dzieci. Warto je poznać wybierając się do tego miasta, niezależnie czy to tylko wycieczka kilkugodzinna, czy też weekendowa.

Historyland – idealna zabawa i nauka

Będąc w Krakowie koniecznie należy udać się do Historylandu. Znajduje się ono w samym centrum tego miasta, a dokładnie w starym budynku dworca. Historyland pozwala poznać historię Polski i jej najważniejsze wydarzenia, ale w taki sposób, że zainteresuje nawet dzieci, które niekoniecznie lubią się uczyć. Otóż w nim wszystkie bitwy przedstawione są za pomocą klocków lego. Tysiące klocków lego przedstawia najciekawsze wydarzenia. Dodatkowo w tym miejscu można pobrać aplikacje multimedialne. To zabawa dla całej rodziny, w najlepszym stylu.

Kopiec Krakusa dla dzieci kochających piękne widoki

Gdy pogoda dopisuje to koniecznie należy udać się na kopiec Krakusa. Choć historia jego poznania nie jest do końca znana to warto go zobaczyć i jednocześnie podziwiać widoki z samej góry. Dzieciom kochającym aktywny wypoczynek na pewno się spodoba.

Smok wawelski i legenda o smoku

Skoro Kraków to koniecznie należy zobaczyć smoka ziejącego ogniem. Dzieciom taka atrakcja zapewne się spodoba, oczywiście i rodzice będą zachwycenia. Korzystając z usług przewodnika można dodatkowo posłuchać legend. Najmłodsi na pewno się ucieszą, gdyż obok pomnika smoka znajdują się stragany, gdzie można zakupić pamiątki, w tym np. maskotki, czy też inne figurki przedstawiające smoka.

Kościół Mariacki- to trzeba zobaczyć

Kolejnym obowiązkowym elementem do zwierzania w Krakowie jest Kościół Mariacki. Dwie widoczne z daleka wierze kryją ciekawą historię, która zainteresuje dzieci. Ponadto koniecznie należy zobaczyć ołtarz dzieła Wita Stwosza ukazujący Matkę Boską w otoczeniu apostołów oraz Wniebowzięcie. Sztukę i zabytki należy pokazywać dzieciom od najmłodszych lat.

Pomnik psa Dżoka

Dzieci trzeba uczyć szacunku i empatii nie tylko do ludzi, ale i zwierząt. Warto zatem pokazać im pomnik psa Dżoka, który symbolizuje przywiązanie psa do człowieka i jego wierność. Koniecznie należy też opowiedzieć historię tego zwierzęcia, które wiernie czekało na swojego pana, który zmarł na zawał serca.

Dla małych miłośników motoryzacji

W wielu muzeach dzieci zwyczajnie się nudzą, ale są takie, które je bardzo zainteresują. Otóż warto się wybrać do Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul Św. Wawrzyńca 15. Dzieci mogą zobaczyć tam stare samochody i motocykle, a także poznać ich historię. Ale to nie wszystko. Mogą też zobaczyć jak dawniej wykonywało się druki i poznać całą historię druku.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Warto też udać się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie dzieci mogą poznać historię Japonii, a także jej obyczaje i jedzenie. Mogą również przebrać się w tradycyjne stroje japońskie, czy posłuchać bajek w tym języku. Ponadto mogą też nauczyć się wykonywać origmi. Zatem to świetna zabawa.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Będąc w Krakowie koniecznie należy wybrać się też do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. To miejsce zainteresuje każde dziecko. W tym miejscu dzieci mogą przeprowadzić eksperymenty, a także zobaczyć się w krzywych lustrach. Świetna zabawa gwarantowana jest także na trampolinie, czy też platformie równowagowej. Przy harcach dzieci rodzice mogą spokojnie odpocząć siedząc na ławce i popijając kawę.

Karuzele- zabawa dla małych i dużych

Oczywiście dzieci kochają karuzele, dlatego będąc w Krakowie warto się na nie wybrać. Całą rodziną najlepiej udać się nad wielką karuzelę nad Wisłą, a z niej można podziwiać panoramę miasta i wiele zabytków. Z Krakowa już niedaleko do Zatoru, gdzie czeka na całą rodzinę świetna zabawa w Energylandii. Cały dzień na karuzelach- to świetna zabawa/

Park Wodny w Krakowie- trzeba go odwiedzić

Czasami pogoda nie dopisuje, a wtedy dzieci się nudzą, są marudne i rozrabiają. Na szczęście będąc w Krakowie można i w deszczowe dni świetnie się bawić. Warto wtedy udać się do parku wodnego. W tym miejscu czeka na całą rodzinę wiele różnych atrakcji. Co ważne wszystko odbywa się pod opieką wykwalifikowanych ratowników. Kolejną zaletą jest fakt, że atrakcje dopasowane są dla dzieci w różnym wieku. Można skorzystać z zjeżdżalni pontonowej, czy też rwącej rzeki. Kolejną atrakcją jest ściana wspinaczkowa dla dzieci. Zatem świetna zabawa jest na wyciągnięcie ręki. W tym miejscu nikt nie będzie się nudzić.

3.8/5 - (liczba ocen: 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.