12 Najlepszych Atrakcji w Krakowie dla Dzieci i Młodzieży

Podróże są czasem, w którym można nie tylko się relaksować ale także doładowywać swoją wiedzę. Dlatego tak bardzo ludzie lubią poznawać nowe miejsca i nowych ludzi.

Kraków jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Jest także miastem pełnym młodych ludzi. Z tego powodu musi dostosowywać swoje atrakcje do większości społeczeństwa, tak by miasto tętniło życiem.

Zobacz też -> Najważniejsze atrakcje w Krakowie i okolicach  

Jakie ciekawe atrakcje mogą znaleźć dla siebie dzieci i młodzież?

Krakowskie Zoo

Krakowskie Zoo

W Krakowskim zoo jest około 1500 zwierząt z 250 gatunków. W czasie wizyty w Zoo warto odwiedzić Żyrafiarnię.

Park Wodny Kraków

park wodny
parkwodny.pl

Świetna zabawa i wypoczynek dla dzieci i młodzieży pośród masy wodnych atrakcji.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

teatr uliczny
Jacek 767 / Wikipedia

Najwięcej dzieje się w lecie, ponieważ wakacje są czasem kiedy młodzi ludzie sami starają się wdrażać w różne akcje i ruchy miasta. W lipcu szczególnie dla młodych ludzi organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Ulica na Rynku Głównym, Placu Szczepańskim a także Małym Rynku. Widzowie mogą podziwiać największe gwiazdy polskiego Teatru na scenie.

HistoryLand

historyland
historyland.pl

Nowoczesny sposób poznawania polskiej historii. Historia ożywa. Całkowicie niesamowite i pouczające doświadczenie. Wystawy lego są bardzo dobrze wykonane, a informacje w nich zawarte są bardzo pouczające.

Podziemia Rynku

podziemie
Wikipedia / bazylek100 / Robin

Ciekawym miejscem do zobaczenia są Podziemia Rynku. Ulokowane 4 metry pod ziemią muzeum przybliża ponad 1000 lat historii Krakowa – od pierwszego grodu Wiślan aż po współczesność. Dla osó lubiących historię jest to naprawdę ciekawe miejsce.

Muzeum Lotnictwa Polskiego

muzeum lotnictwa
Zetpe0202 / Wikipedia

Osoby kochające samoloty powinny udać się do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Można tam podziwiać samoloty, śmigłowce, eksponaty związane z lotnictwem. Warto udać się tam we wtorki, ponieważ wtorki są dniami wolnymi od płatności za wejście.

Rynek

rynek kraków

Jeśli ktoś nie ma pomysłu na spędzenie czasu to wystarczy wybrać się na Rynek. Tam w Krakowie zawsze się coś dzieje. Nie dość, że jest to bardzo klimatyczne miejsce to przepełnione atrakcjami.
Jednym z głównych zabytków znajdujących się na Rynku w Krakowie jest Kościół Mariacki. Jest to charakterystyczny Kościół ze strzelistymi wieżami. Nie ma tak pięknego drugiego kościoła w Polsce. Został on utrzymany w stylu romańskim.

Zamek Królewski na Wawelu

Wawel

Wycieczki dla młodych ludzi nie mogą obyć się bez wizyty na Zamku Królewski na Wawelu, w którym można zwiedzić reprezentacyjne Komnaty Królewskie, prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię, Wawel Zaginiony, Smoczą Jamę, Basztę Sandomierską, budowle i ogrody Wawelu.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce to niesamowita i spektakularna rzecz, którą trzeba zrobić w Krakowie. Około 14 km na południowy wschód od Krakowa, Wieliczka słynie z kopalni soli głębokiej. Jest to niesamowity świat komór, a wszystko w jego głębi zostało wyrzeźbione ręcznie z bloków solnych.

Papugarnia

papugarnia

Dla miłośników natury poleca się wizytę w krakowskiej papugarni Amazonia. Można tam podziwiać najróżniejsze egzotyczne rasy papug, jakie nie spotkamy naturalnie w Polsce.

Dawna Dzielnica Żydowska

Kazimierz
Wikipedia / Zygmunt Put Zetpe0202

Można się także przenieść w przeszłość spacerując po Dawnej Dzielnicy Żydowskiej, która ma wąskie uliczki ze starymi kamienicami. Można tam również dobrze zjeść i napić się kawy ze znajomymi. Miejsce to nadaje się do spotkań towarzyskich.

Galeria Dystans

Galeria Dystans w Krakowie
źródło: dystans.gallery

Dla miłośników sztuki nowoczesnej powstały liczne muzea, w których można podziwiać sztukę współczesną. Jednym z takich chętnie odwiedzanych muzeów współczesnych jest Galeria Dystans. Warto udać się w to miejsce.

Kraków jest miastem otwartym dla turystów. Dostrzeżemy to będąc na Rynku, ponieważ przewija się tam wiele narodowości. Wszystko dzięki wielkiej historii i klimacie, jaki utrzymuje się w tym mieście.

Czytaj dalej: Atrakcje dla dzieci w Krakowie

4.2/5 - (liczba ocen: 69)

Liczba komentarzy: 2

  • Niestety nie nazwałabym tych atrakcji miejscami dla dzieci i młodzieży. W Krakowie jest mnóstwo miejsc w których mogą się świetnie bawić i czegoś nauczyć – Historyland, Klockoland, wszelkie parki atrakcji i parki trampolin, tory wrotkarskie, escape roomy, lodowiska w zimie… Te wymienione powyżej dzieci najzupełniej w świecie nie zainteresują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.