Polska

Najlepsze Atrakcje dla Dzieci w Ustrzykach Dolnych

Wyciąg narciarski
źródło: vea valko / Wikipedia

Ustrzyki Dolne, to miasto położone w południowej części województwa podkarpackiego. Jest ono siedzibą powiatu bieszczadzkiego.

Przez miasto przepływa rzeka Strwiąż. Historia Ustrzyk Dolnych sięga średniowiecza, lecz prawa miejskie otrzymały dopiero w roku 1727, czyli dość blisko rozbiorów.

Miasto i jego okolice, to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ atrakcji dla najmłodszych, jest tutaj bardzo dużo.

1. Muzeum przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych

Dzieci uwielbiają przyrodę, dlatego to nietypowe muzeum z pewnością przypadnie do gustu każdemu poszukiwaczowi i poszukiwaczce przygód. Eksponaty fauny i flory Bieszczadów pokazują, jakie zwierzęta i rośliny można spotkać na terenie Bieszczad. Bobry, lisy, sarny, jelenie, dziki, rysie, wilki, żubry, czy niedźwiedzie ukazane na wystawie robią spore wrażenie, ze względu na swoje rzeczywiste rozmiary oraz idealnie odwzorowaną teksturę sierści, zębów i pazurów. Jest to miejsce w którym najmłodsi mogą poznać z bliska jaka przyroda będzie otaczała ich, podczas bieszczadzkiej wycieczki.

2. Jezioro solińskie

Jezioro solińskie i tama na Solinie, to miejsca tak rozpoznawalne, że znają je ludzie niemalże z całej polski. Zapora na Solinie jest największą tamą w Polsce, a jezioro, które powstało na terenach zalewowych w niektórych miejscach ma głębokość dochodzącą nawet do ponad 60 metrów. Teren ten jest bardzo obfity we wszelkiego rodzaju atrakcje, ponieważ jest to miejsce do którego liczne zjeżdżają turyści z całego województwa, jak i kraju. Świetną atrakcją dla najmłodszych będzie spacer po tamie solińskiej, oraz zobaczenie tej tamy od środka. Jej wysokość to aż 82 metry. Samo jezioro także ma wiele do zaoferowania dla najmłodszych, ponieważ rowery wodne i rejsy statkiem, będą niezapomnianą przygodą.

3. Zagroda Pokazowa Żubrów

Żubr jest zwierzęciem tak charakterystycznym i dostojnym, że z pewnością zna go niejeden maluch. Telewizyjna reklama ukazująca żubry, ni jak ma się do tego jak monumentalnie wyglądają te zwierzęta w rzeczywistości. Świetną okazją, żeby zobaczyć je na żywo, będzie wycieczka do oddalonego o parę kilometrów od Ustrzyk Dolnych, Mucznem. To właśnie tutaj znajduje się bowiem zagroda pokazowa żubrów. Zagroda zajmuję powierzchnie 7 ha i pozwala na obserwację żubrów w ich naturalnym środowisku. Dzieci z pewnością będą zachwycone widokiem tych pięknych zwierząt.

4. Skansen w Sanoku

Muzeum etnograficzne w Sanoku, to, tak naprawdę tylko z pozoru atrakcja dla dorosłych, ponieważ najmłodsi znajdą tutaj masę ciekawych rzeczy. Jest to największy tego tupu skansen na terenie Polski oraz Europy. Otwarte niedawno Rynek Galicyjski, pozwala przenieść się w czasie o około 200 lat, ponieważ na rynku znajdują się wiernie odwzorowane sklepy, poczta, czy sklep lekarski z okresu zaboru austryjackiego. Zarówno Rynek Galicyjski, jak i sam skansen, mają do zaoferowania dla dzieci mnóstwo ciekawych atrakcji.

5. Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku

Będąc w Skansenie nie sposób nie odwiedzić, świetnie wyposażonego basenu, który jest idealnym miejscem do rodzinnych wypadów. Znajdują się tutaj zjeżdżalnie, dyszle z hydromasażami, czy jacuzzi. Duże baseny są świetnym miejscem do nauki pływania oraz do ćwiczenia posiadanych już przez maluchy umiejętności.

6. Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych

Jest to niezwykłe miejsce, które na pewno przypadnie najmłodszym do gustu. W Muzeum znajduje się ekspozycja maszyn z czasów pary i elektryczności. Co ciekawe, jest to też miejsce w którym znajduje się Karczma oferująca pyszne i tradycyjne dania regionalne, więc dzieci, które skończą zwiedzanie, nie będą mogły narzekać na głód. Serwowana tutaj kuchnia, jest tak różnorodna, że zarówno dzieci, jak i dorośli z pewnością znajdą coś dla siebie.

7. Sala Zabaw Urwis w Sanoku

Miejsce, które już w swojej nazwie ma ukryty przekaz skierowany do najmłodszych. Wszystkie małe urwisy na pewno będą zachwycone sanocką salą zabaw, ponieważ mnóstwo zabawek i atrakcji, takich jak zjeżdżalnia prowadząca do basenu wypełnionego kolorowymi kulkami. Miejsce to jest po prostu stworzone dla małych dzieci, dlatego maluchy z pewnością docenią tą salę zabaw, co zapewni rodzicom chwilę wytchnienia.

8. Park miejski im. Adama Mickiewicza w Sanoku

Jest to park położony na górze i wejście na nią jest łatwe i dostępne, nawet dla najmłodszych. Łagodne Ścieszki poprowadzone przez całą górę pozwalają dostać się na sam szczyt, na którym czeka nie lada niespodzianka. Jest nią platforma widokowa, z której rozciąga się widok na całą panoramę miasta.

9. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Drezyna jest zapomnianym już dzisiaj reliktem przeszłości ale dzięki inicjatywie ludzi z Bieszczad, znów można pozwiedzać kawałek świata drezyną. Jest to idealnie miejsce dla rodzin z dziećmi, a ruch zapewniany przez drezynę będzie przyjemnym wysiłkiem dla całej rodziny. Drezyna znajduje się w Uherkach Mineralnych, nieopodal Leska.

10. Chatka Wariatka

Uherce Mineralne mają do zaoferowania jeszcze jedną atrakcję, którą jest bardzo nietypowa chatka. Jest to domek, który dosłownie postawiony jest do góry nogami. Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, że można zwiedzić ten postawiony na dachu domek. Dla dzieci będzie to niezapomniana przygoda i odwiedziny świata do góry nogami.