Polska

10 Najciekawszych Miejsc dla Dzieci z Zakopanem

Wszyscy wiemy, jak irytująca może być zła pogoda, kiedy jesteśmy na wakacjach, szczególnie w górach, gdzie dobra pogoda jest naprawdę ważna. W przypadku złej pogody nie musisz rezygnować z zwiedzania i rozrywki. Często jesteśmy proszeni o radę w sprawie zabaw dla dzieci. Oto niektóre z naszych sugestii odnośnie najlepszych atrakcji dla dzieci w Zakopanem.

Be Happy Museum

Rozwiń swoją wyobraźnię – wszystko jest możliwe. Zajrzyj do Be Happy i pokaż światu swoje najlepsze zdjęcia oraz filmiki, mając przy tym mnóstwo zabawy! Z nami wspomnienia mają jeszcze bardziej wyrazisty kolor, a codzienność staje się słodsza. Daj się porwać jedynej w swoim rodzaju przygodzie i udostępnij to na Instagramie, Tik Toku, YouTubie, Faceboooku, niech świat cię zobaczy!

Opis w zakładce o nas:

Odwiedź prawdziwe Muzeum Szczęścia i Iluzji! Pierwszą tego typu atrakcję w Zakopanem! Do Be Happy Museum zapraszamy codziennie w godzinach 10:00-20:00.

Zajrzyj do Be Happy i pokaż światu swoje najlepsze zdjęcia oraz filmiki, mając przy tym mnóstwo zabawy! Z nami wspomnienia mają jeszcze bardziej wyrazisty kolor, a codzienność staje się słodsza. Daj się porwać jedynej w swoim rodzaju przygodzie i udostępnij to na Instagramie, Tik Toku, YouTubie, Faceboooku, niech świat Cię zobaczy! Be Happy Museum to miejsce dla każdego, zarówno dla osób kochających media społecznościowe, jak i dla tych, którzy po prostu chcą miło spędzić czas. Dziesiątki scen do robienia zdjęć oraz pokoje z iluzją, by pokazać siebie!

Specjalne atrakcje:

  • hitowe donuty i kraina wielkich słodyczy
  • zaczarowane jednorożce i sanie
  • wystrzałowe iglo z konfetti
  • scenka I love Zakopane
  • basen z piankami Marshmallow
  • pokój do góry nogami
  • wiele innych autorskich scenografii, łącznie kilkadziesiąt scenek do robienia zdjęć

CENNIK BILETÓW:

  • bilet normalny – 40 zł od poniedziałku do piątku/45zł w weekend
  • bilet ulgowy – 35 zł od poniedziałku do piątku/40zł w weekend

Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za 1zł.

Zachęcamy do nabycia biletów online:
https://behappymuseum.com/bilety

Sprawdź więcej szczegółów:
www.behappymuseum.com
www.facebook.com/behappymuseum
www.instagram.com/behappymuseum

Be Happy Museum Zakopane
Krupówki 40
34-500 Zakopane

tel. + 48 664 911 171

Godz. otwarcia:
Czynne codziennie od 10:00 do 20:00

Muzeum znajduje się w Centrum Handlowym Krupówki 40.

1. Rowerami z Gubałówki – wypożyczania Zjazd

Rowerami z Gubałówki

To najwyżej w Polsce położona wypożyczalnia rowerów. Możliwe jest zjechanie rowerem z Gubałówki i oddanie roweru na Krupówkach. Po drodze można śledzić wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki. To także wspaniała przygoda. Obecne są tutaj także trasy dla rodzin z dziećmi, które nie są tak wymagające kondycyjnie.
W ofercie wypożyczalni są tylko nowe rowery z 2018 roku marki Giant.

2. Kids Park Janosika

Park Janosika
źródło: www.janosik.pl

To miejsce zlokalizowane w dolnej części Krupówek tuż nad sklepami Flying Tiger i Douglas. To ogromna sala zabaw o powierzchni około 700 m kw. Znaleźć tu można kulkoland, animacje, park linowy, klocki i mnóstwo zabaw. W obiekcie pomyślano nie tylko o dzieciach, ale także o komforcie rodziców. Znajdują się tutaj wygodne krzesła, sofy i fotele, dwie kawiarnie, w tym jedna ekologiczna. Kids Park spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dla placów na świecie i Europie.

3. Papugarnia Egzotyczne Zakopane

papuga

Miejsce to jest objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta. Co ciekawe to największy obiekt tego typu w całej Małopolsce. W pobliżu Papugarnii zlokalizowany jest bezpłatny parking, sklep z pamiątkami oraz restauracja. Mieszkające w tym miejscu ptaki swobodnie latają. Umożliwia to bezpośrednie wejście do ich świata bez przyglądania się przez kraty. Obecne tutaj jest 70 specjalnie tresowanych papug, które same chętnie szukają kontaktu z człowiekiem. Często przylatują na rękę lub ramię. W tym miejscu możliwe jest robienie zdjęć z papugami, karmienie oraz głaskanie zwierząt. Na żywo można zobaczyć Lorysę górską, Kakadu, Arę araruna. Część mieszkających tu egzemplarzy ma tak duże skrzydła, że sięgają one nawet do 120 cm. To świetne miejsce na rodzinne spędzenie czasu. Papugarnia jest czynna codziennie od 10 do 19.

4. Góralski Ślizg

Góralski Ślizg to ogromna, ośmiotorowa zjeżdżalnia. Mieści się ona na placu, nieopodal kolei linowo-terenowej na Gubałówkę. To jedyna atrakcja tego rodzaju na Podhalu. Co interesujące możliwe jest także zjeżdżanie w tandemie, co jest wspaniałym rozwiązaniem dla młodszych pociech, które boją się jeszcze zjeżdżać same. Można również zorganizować wyścigi, gdyż na raz może zjeżdżać aż 8 osób. Z pewnością to dodatkowa dawka adrenaliny, która wzmacnia rodzinne relacje.

5. Grawitacyjna zjeżdżalnia pontonowa

Zjeżdżalnia pontonowa znajduje się na stoku narciarskim w sąsiedztwie Wielkiej Krokwi. Zjazdy odbywają się rynną o długości 250m. Rynny są wykonane z igielitu oraz specjalnie do tego celu przystosowanych płyt PCV. Odpowiednie zraszanie tras zjazdowych za pomocą dostosowanego systemu wodnego prowadzi do maksymalnego poślizgu, umożliwiając rozwijanie dużych prędkości. Zjeżdżalnia jest w pełni zautomatyzowana. Pontony po zjeździe docierają na początek trasy przy użyciu specjalnie dostosowanych wyciągów. Pontony rozwijają duże prędkości, a dodatkowych wrażeń dodaje kręcenie się wokół własnej osi.

6. Mini golf Gubałówka

To świetne miejsce na rekreację, z dala od tłumów. To jedno z najpiękniej położonych pól do mini golfa w Polsce. Można tutaj bawić się na 18-sto dołkowym polu, podziwiając wspaniałe widoki roztaczające się z Gubałówki. Miejsce to jest otwarte codziennie od 10 do 18

7. Wystawa Figur Woskowych

Jan Paweł II figura woskowa

To kolejny świetny pomysł na spędzenie czasu w Zakopanem. Obecne tutaj jest około 60 figur woskowych, w skali 1:1. Spotkać tu można wiele postaci znanych z filmu, polityki, świata nauki, a także bohaterów książek dla dzieci. Zobaczyć można tutaj figury m. in. Georga Busha, Władimira Putina, Alberta Einsteina czy Roberta de Niro. Wystawa jest otwarta codziennie od 10 do 22.

8. Muzeum Oscypka

oscypek

To miejsce, w którym można zobaczyć na własne oczy jak powstaje ten zakopiański ser. W muzeum pokazywane są wszystkie etapy produkcji tego przysmaku. Możliwe jest nawet własnoręczne wykonanie oscypka. Na miejscu znajduje się także sklep, w którym można zaopatrzyć się w góralskie wyroby.

9. Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Muzeum znajduje się w willi Opolanka, która była wybierana przez Makuszyńskich na czas zimowych i letnich pobytów w Zakopanem. Po drugiej wojnie światowej państwo Makuszyńscy postanowili osiedlić się tutaj na stałe. Zobaczyć tutaj można liczne korespondencje, wycinki z czasopism, zbiory rękopisów, fotografie, dzieła sztuki i utwory Makuszyńskiego. Podziwiać można także obecne tutaj rzeźby i obrazy polskich artystów, zabytkowe meble, projekty ilustracji do książek Kornela Makuszyńskiego, dzieła sztuki użytkowej, takie jak zegary, szkło polskie oraz francuskie, a także bogate zbiory porcelany m. in. angielska, saska, chińska, miśniewska.

10. Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

Tatry

Centrum przechodziło półroczny remont i niedawno zostało z powrotem udostępnione dla zwiedzających. Można tu zobaczyć ogromną makietę Tatr, obejrzeć filmy o Tatrach oraz uczestniczyć w interaktywnej części wystawy.

Czytaj dalej: Zakopane atrakcje