Polska

Najlepsze Atrakcje na Wakacje w Gdyni

Gdynia

100 lat temu Gdynia była niewielką wsią rybacką. Obecnie to największe niewojewódzkie miasto. Gdynia – najlepsze atrakcje na wakacje.

1. Letni Ogród Botaniczny to miejsce, które zachęca do spacerów w pięknych okolicznościach przyrody. Na terenie Ogrodu znajduje się mnóstwo gatunków krzewów, drzew i roślin z całego świata, które układają się w piękne kompozycje.

2. Donas to najwyższy szczyt Gdyni, który ma ponad 200 metrów wysokości. Dodatkowo znajduje się tutaj wieża z tarasem widokowym, z którego rozpościera się piękny widok na okolicę.

3. Domek Stefana Żeromskiego w Gdyni usytuowany jest w malowniczej okolicy i jest domkiem, w którym pisarz bywał ze swoją rodziną na początku XX wieku. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone życiu i twórczości pisarza. Jest to jedno z tych miejsc, które powinni odwiedzić miłośnicy jego powieści albo ludzie zaciekawieni epoką dwudziestolecia międzywojennego i modernizmem.

4. Aquapark Reda to alternatywa na te dni, kiedy pogoda nie dopisuje. Na jego terenie znajdują się liczne baseny, zjeżdżalnie i inne atrakcje wodne, jak również punkty gastronomiczne, w których można zatrzymać się na kawę lub obiad.

5. Okolice Gdyni to idealne tereny dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Przez miasto przebiega wiele szlaków turystycznych, a wśród nich czerwony Szlak Wejherowski, żółty Szlak Trójmiejski oraz czarny Szlak Źródło Marii.

6. Molo w Gdyni Orłowie często podczas wakacji okazuje się punktem obowiązkowym na spacer każdego dnia. Idealnie nadaje się na romantyczne przechadzki o zachodzie słońca.

7. Rezerwat przyrody „Kępa Redłowska” to miejsce dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku turystycznego i liczą na kontakt z dziką przyrodą. W okresie letnim w miejscu tym panuje również niższa temperatura, która przynosi ukojenie po całych dniach zwiedzania i spędzania czasu na plaży.

8. Statek Muzeum „Dar Pomorza” to jedna z największych atrakcji Gdyni, która jest rzadko pomijana przez turystów. Na pokładzie można zobaczyć oryginalne pomieszczenie i wyposażenie, a także poznać historię statku.

9. Promenada Królowej Marysieńki w Gdyni to miejsce, które wyróżnia się dobrą lokalizacją i malowniczymi widokami. Idealnie nadaje się na spacery i jest tutaj mniej tłoczno niż na popularnych promenadach Trójmiasta.

10. Plaża Babie Doły w Gdyni jest jednym z tych miejsc, dla których ludzie odwiedzają polskie miejscowości nadmorskie. Malownicza plaża nad Bałtykiem zapewnia piękne widoki i bliskość ważnych punktów na mapie Gdyni.