Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Inowrocławu

uzdrowisko
źródło: KlimaIno / Wikipedia

Jak wiadomo dzieci i młodzież nie lubią się nudzić. Co zatem Inowrocław ma do zaoferowania najmłodszym? Oto 10 najciekawszych atrakcji dla młodzieży jakie znaleźć można w tym ciekawym mieście.

Inowrocław jest miejscem w które warto wybrać się na weekend i zabrać na ten wyjazd dzieci. Bez wątpienia zapamiętają one ten wyjazd na długie lata, ponieważ miast oferuje wiele atrakcji w których dzieci będą mogły spędzić magiczny czas.

Atrakcje, które tam zobaczą bez wątpienia zapadną im w pamięć na wiele lat i będą one chciały wrócić jeszcze niejednokrotnie do tego miejsca. Inowrocław jest też dobrze skomunikowany, tak więc dojazd do niego nie stanowi problemu i daje możliwość dojechania tam samochodem, pociągiem czy nawet autokarem. Miasto znajduje się w województwie kujawsko–pomorskim i jest zamieszkiwane przez ponad 70 tysięcy ludzi. Nie jest więc to miasto małe. W tym artykule zostaną opisane główne zabytki tego miasta, a także atrakcje jakich można doświadczyć w tym miejscu.

Co warto zobaczyć z dziećmi w Inowrocławiu

Miasto Inowrocław jest uzdrowiskiem, przez co kojarzy się ono wielu osobom z kurortami zdrowotnymi, które znajdują się w tym mieście. Najwięcej ludzi bez wątpienia skojarzy w tym mieście Park Solankowy, czyli miejsce z wyjątkowym powietrzem.

Obszar parku to aż 85 hektarów, zaś w samym tym miejscu znajduje się tak wiele atrakcji, że można napisać cały artykuł tylko o tym miejscu. Jest to naturalne inhalatorium solankowe, w którym sam pobyt i oddychanie powietrzem, które tam jest, już ma wymiar zdrowotny i pozwala wzbogacić organizm o wiele pierwiastków. Park ten jest nie tylko miejscem w którym można jedynie spacerować, ale jest też miejscem w którym można bardzo aktywnie spędzić czas.

Co jest tam tak szczególnego? Poza ogromną liczbą alejek po których możemy swobodnie pospacerować znajdują się tam tarasy widokowe. Możemy z nich podziwiać panoramę tego ogromnego parku. Szczególne walory estetyczne ma widok tego parku wieczorem, ponieważ jest on bardzo mocno podświetlony i kiedy te światła są włączane, park mieni się wieloma różnymi kolorami, które zachwycą każde dziecko.

Teren w tym parku jest doskonałym miejscem dla każdej rodziny na spędzenie wolnego czasu. Kiedy dorośli odpoczywają na ławeczkach, dzieci mogą aktywnie bawić się na jednym z wielu dużych placów zabaw.

Nieprzerwany pobyt w tym miejscu i oddychanie tym powietrzem pozwala wzbogacić organizm o jod, który ma niesamowicie korzystny wpływ na organizm człowieka. Kiedy dzieci znudzą się zabawą na placu zabaw, zaraz obok będziemy mieć tor do minigolfa, a jak to im się znudzi to obok znowu znajduje się kręgielnia, a nawet park linowy. Jak widać atrakcji jest tak dużo, że można w tym miejscu spędzić dosłownie cały dzień, a dzieci nie będą do samego końca dnia narzekać na nudę, ponieważ mogą co chwila zmieniać zajęcie.

W parku można także wypożyczyć rowery i udać się na rodzinną wycieczkę po parku na rowerach. Nie będzie to w żadnym razie krótka wycieczka, ponieważ w parku znajduje się niemal 8 kilometrów dróg rowerowych. Na obiad można pójść do restauracji na terenie parku, albo zjeść na łonie na tury, mianowicie znajduje się tam miejsce na piknik, piaszczysta plaża oraz sztuczny stawek.

W Inowrocławiu warto pojechać także do centrum miasta. Znajduje się tam bardzo urokliwy i tętniący życiem inowrocławski rynek. W ciągu dnia i podczas upałów w fontannach biegają dzieci, które szukają tam ochłody. Wieczorami zaś fontanny odgrywają spektakl świateł i zaczynają z nimi tańczyć. Wydarzenie to wzbudza uśmiech nie tylko u dzieci, ale także u większości dorosłych.

Gdy zaś znudzi się dzieciom chodzenie po centrum to niedaleko znajduje się plac zabaw Miś. Jest to bardzo duży i bardzo popularny obiekt, w którym dzieci znajdą ogromną liczbę atrakcji. Będą mogły tam spędzić bardzo miło czas na placu otoczonym drzewkami i przyrodą. Dorośli w tym czasie znajdą chwilę odpoczynku na ławeczkach dookoła tego placu zabaw w cieniu drzew. Miejsce to pozwoli im nie tylko odpocząć, ale też wyciszyć się słuchając śpiewu ptaków i szeleszczących liści.

Na koniec w Inowrocławiu można zapewnić jeszcze jedną rozrywkę. Mianowicie w mieście działa wiele basenów i pływalni, które poza dostępem do basenu oferują także strefy relaksu, w których można pójść do sauny, lub zjechać na długich, zawiłych ślizgawkach prosto do basenu. Są tu baseny i zakryte, do których można pójść niezależnie od pory roku i pogody, a także letnie baseny odkryte.

Jak widać, Inowrocław jest miejscem w które można bez większego problemu odwiedzić w weekend. Ze względu na wiele możliwości dojazdu do miasta, weekend tu może spędzić każdy, niezależnie czy ma samochód czy musi jechać autobusem albo pociągiem. Dzieci zawsze znajdą tutaj jakieś atrakcje, które je zachęcą do aktywnego spędzenia czasu. Miasto oferuje tak wiele atrakcji, że można znaleźć coś niezależnie od pory roku, w którą chcemy tam przyjechać.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Inowrocławiu