Polska

9 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Koszalinie w 2024 roku 📍

Zobaczcie, jakie miejsca odwiedziliśmy w Koszalinie razem z dziećmi. Przedstawiamy najlepsze miejsca dla turystów. Pisaliśmy już na temat ciekawostek o Koszalinie. Teraz prezentujemy wybrane atrakcje dla dzieci w Koszalinie i najbliższej okolicy.

1. Papugarnia

Papugarnia

Bardzo mili i kompetentni pracownicy z ogromną wiedzą na temat papug, można poznać ich naturę i cieszyć się bliskim towarzystwem około 70 kolorowych i egzotycznych ptaków które dostarczą tobie i twoim dzieciom niesamowite wrażenia. Papugi zobaczyć można przez szybę gdzie po drugiej stronie swobodnie sobie latają. Zobaczymy tam gatunki takie jak: afrykanka kongijska, ara severa, konura słoneczna, piniotes oraz wiele innych pięknych gatunków.

Adres: Połczyńska 73

2. Park linowy Avana

Koszalin to bardzo czyste miejsce dostępne dla nawet paromiesięcznych dzieci, zapewni moc wyjątkowych wrażeń. Różne stopnie trudności tras sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. Celem zabawy jest pokonywanie rozwieszonych między drzewami przeszkód na wysokości nawet około 12 metrów. Dla odważnych jest trasa „Big Swing” która polega na skoku na wahadle z wysokości 12 metrów. Osoby które korzystają z atrakcji otrzymują potrzebny do tego sprzęt oraz obowiązkowe szkolenie. To nic trudnego, wystarczy się tylko skupić i świetnie bawić.

Adres: Rolna 4

3. Park Wodny Koszalin

Wiele atrakcji, niezwykłych basenów sportowych i rekreacyjnych i zjeżdżalni a przy tym miejsca przeznaczone specjalnie dla waszych pociech i mnóstwo innych atrakcji pozwolą wypocząć i aktywnie spędzić czas całej rodzinie! Jest to jeden z najnowocześniejszych Aquaparków w całej Polsce. Czyste powietrze, świetna zabaw, pozytywna energia oraz doskonała regeneracja ciała i umysłu. W strefie saun znajdziemy łaźnie solankowe, parowe, błotne oraz sauny ziołowe i fińskie.

Ades: Dominika Merliniego 4

4. Tańczące Fontanny

Bardzo fajne miejsce w którym można zrelaksować się przy szumie wody oraz cichej muzyce. Codziennie o godz 19 i 21 odbywają się koncerty tańczącej fontanny a w każdą sobotę i niedziele specjalnie dla dzieci o 11 i 13. W rytm muzyki zmieniają się również kolory podświetlenia wody

Adres Rynek staromiejski 1

5. Lasermania

Świetna zabawa przede wszystkim oraz bardzo miła obsługa. Idealne miejsce do wyprawienia urodzin dla dziecka. Jest to miejsce dzięki któremu możemy przenieść się w daleką przyszłość i zmierzyć się w walce z przyjaciółmi. 250m2 labirynt pełen lamp oraz neonów. Cała zabawa polega na zdobywaniu punktów poprzez trafienie innego gracza urządzeniem wysyłającym promień podczerwieni led. Po zakończonej grze uczestnicy otrzymują statystyki z całej zabawy które przedstawiają ilość trafień, skuteczność i życia. Dowiemy się że zostaliśmy trafieni poprzez sygnał dźwiękowy z głośnika karabinu oraz migająca dioda na hełmie i karabinie.

Adres: Bohaterów Warszawy 2 a

6. PlayPark

Park trampolin Koszalin Jest to świetne miejsce dla dzieci które lubią dobrą zabawę oraz są bardzo energiczne, tutaj nie ma znaczenia twój wiek otrzymasz dużo wyskokowych atrakcji. Oprócz Parku trampolin są też baseny z gąbkami, jedyna w tym regionie skocznia do ślizgów na desce oraz ścianki wspinaczkowe. Kiedy dzieci bawią się w najlepsze rodzice mogą skorzystać z bufetu lub gabinetu manicure

Adres: Bohaterów Warszawy 2 a

7. Archery Fun Park

Świetne miejsce nie tylko dla dzieci ale też rodziców. Jest to gra drużynowa polegająca na rywalizacji z użyciem wyrzutni Nerf Rival. Na wejściu zostaniemy przeszkoleni oraz odbędziemy krótki trening przed grą, następnie wybieramy najlepszy dla nas wariant gry, otrzymujemy sprzęt i atakujemy przeciwną drużynę. Wyrzutnia atakuje kulkami piankowymi które mają ogromną precyzję. Każde celne trafienie jest odczuwalne przez naszego przeciwnika.

Adres: Franciszkańska 24

8. Koszalińska Kolej Wąskotorowa

Jest to zabytkowa kolej która prowadzi ruch turystyczny na fragmencie linii Koszalin – Bobolice. Na przejażdżce możemy zobaczyć dużo ciekawych obiektów oraz odpocząć rodzinnie w kolejce. Na trasie kolejki znajdują się przystanki edukacji ekologicznej, oczyszczalnia ścieków, rezerwat, strzelnica oraz inne. Istnieje możliwość organizacji ogniska oraz przejażdżki z przewodnikiem który ciekawie wprowadzi nas w historie dotyczące kolejki oraz mijających obektów.

Adres: Kolejowa 4

9. Tramwaj wodny „Julek”

Jezioro Jamno które przepływa ten tramwaj zajmuje 9 miejsce na liście największych Polskich jezior, jego powierzchnia wynosi 2239 h. Dzieci na pewno zaciekawi tramwaj wodny a dla rodziców będzie to chwila spokoju i relaksu

Adres: ulica Promowa

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Koszalinie