Polska

Katowice: 8 Top Miejsc na Ramen w 2024

Ramen w Katowicach

Katowice to prężnie rozwijające się miasto znajdujące się w południowej części Polski, w województwie śląskim. To studenckie miasto o bardzo zróżnicowanej ofercie dla smakoszy. Na terenie Katowic znajdziemy zarówno knajpy gruzińskie, jak i lokale serwujące wyłącznie kuchnię włoską. Nie brakuje również doskonałych miejsc z japońskimi rarytasami. Gdzie zjemy najlepszy ramen w Katowicach? Oto kilka wybranych miejsc.

1. Oh My Ramen

Oh My Ramen znajduje się przy ulicy Pocztowej 10, a zatem niemal w samym centrum Katowic. Dla wielu mieszkańców miasta jest to jedno z najlepszych miejsc serwujących japońskie rarytasy. Lokal jest urządzony w nowoczesnym stylu, choć dosyć mała powierzchnia sprawia, że wielu miłośników doskonale przygotowanego ramenu jest zmuszona czekać w niemal zawsze obecnych kolejkach na zewnątrz.

To najpewniej jedna z najlepszych recenzji tego miejsca, bo goście nie dostrzegają w takim czekaniu żadnego problemu. Na miejscu można skosztować klasycznych wersji ramenu z rozmaitymi dodatkami oraz ramenu zabielanego. Pojawiają się opcje mięsne oraz rybne. Wspólnym mianownikiem jest fantastyczne przygotowanie, które jest nawet dla wybrednych podniebień prawdziwą ucztą.

2. BBQ Ramen-ya Katowice

BBQ Ramen-ya Katowice to kolejne miejsce na mapie Katowic znajdujące się w ścisłym centrum. Lokal znajduje się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 36. Serwuje zarówno ramen w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej.

Tutejszy ramen zachwyca doskonałym smakiem i rozmaitością wartościowych dodatków. Podawany jest w iście japońskim stylu i zaliczany do najlepszych w mieście. Goście mają do dyspozycji wygodne stoliki oraz loże. Na słowo uznania zasługuje ciekawy wystrój, zwłaszcza ilustracje pokrywające ściany lokalu. Warto tutaj zajrzeć, ponieważ lokal cieszy się świetną renomą i korzysta z oryginalnych japońskich produktów.

3. Madara Ramen Katowice

Madara Ramen Katowice znajduje się przy ulicy Stanisława Moniuszki 12. Lokal urządzono w nowoczesnym i jednocześnie bezpretensjonalnym stylu. Goście mają do dyspozycji sporo miejsc siedzących oraz doskonale wyposażony bar.

Można się tutaj delektować nie tylko wybitnym ramen przygotowywanym na wiele rozmaitych sposobów, ale i pysznym japońskim piwem oraz innymi przekąskami pochodzącymki z kraju kwitnącej wiśni. Choć miejsce na pierwszy rzut oka może prezentować się wyjątkowo niepozornie, to jednak dla wielu osób to właśnie tutaj można skosztować iście japońskiego ramenu, który jest przecież prawdziwą eksplozją zachwycających smaków.

4. Vegan af ramen Katowice

Vegan af ramen Katowice to wyjątkowa propozycja dla tych, którzy na co dzień unikają mięsa i wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Lokal znajduje się przy ulicy Staromiejskiej 14, a zatem w ścisłym centrum. Każdy wariant ramenu podawany jest w spektakularny i zachwycający sposób. Wyjątkowe kompozycje na talerzach są jednocześnie doskonale przygotowane i skupiają się na dostarczaniu wyjątkowych przeżyć kulinarnych.

Co ciekawe, miejsce jest odwiedzane również przez osoby, które chętnie sięgają po mięso, a zatem dowodzi, że można zachwycić się jedzeniem wegańskim, jeżeli to jest w odpowiedni sposób przygotowane. Warto również skosztować tutejszych herbat, które są z kolei podawane w tradycyjnych japońskich imbrykach.

5. Rōnin Japanese Cuisine – Izakaya and Ramen bar

Rōnin Japanese Cuisine – Izakaya and Ramen bar znajduje się przy ulicy Konstantego Damrota 6. Nie jest to typowa ramenownia, które w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem. Lokal skupia się na serwowaniu doskonałej jakości kuchni japońskiej, a ramen jest zaledwie ułamkiem całej oferty. Mimo wszystko warto zajrzeć, by na własnej skórze przekonać się o wyjątkowości kuchni japońskiej.

Wszystkie potrawy są przygotowywane zgodnie z oryginalnymi przepisami i na bazie oryginalnych produktów. Na słowo uznania zasługuje również wystrój knajpy. Panuje tutaj przyjemny minimalizm i jednocześnie bardzo przytulna atmosfera, która sprawia, że zechcemy wrócić ponownie.

6. Ramen & Udon w Katowicach

Ramen & Udon w Katowicach to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Katowicach. Znajduje się przy ulicy Francuskiej w świeżo wyremontowanej kamienicy. To wyjątkowe miejsce o kameralnym klimacie. W środku będzie można skosztować japońskiej herbaty i wielu przekąsek, z których kraj kwitnącej wiśni słynie. Najważniejszy jest jednak ramen serwowany na wiele rozmaitych sposobów.

Szczególnym uznaniem cieszy się ten na bazie sosu ostrygowego, aczkolwiek w ofercie znajdziemy również klasyczne rozwiązania. Doskonała obsługa oraz wielka wiedza kucharzy sprawia, że każdy miłośnik ramenu poczuje się tutaj wyjątkowo dobrze i z pewnością doceni jakość serwowanych potraw.

7. Mijuba Sushi Bar

Mijuba Sushi Bar to kolejne cenione miejsce na mapie Katowic, które powinien odwiedzić każdy miłośnik japońskiej kuchni. Lokal serwuje doskonale przygotowane sushi oraz ramen. Znajduje się przy ulicy Dworcowej 2 i niemal zawsze wypełniony jest po same brzegi. Niejednokrotnie zmusza klientów do stania w kolejce, która jednak dla fanów nie stanowi żadnego problemu.

Panuje tutaj niezwykle przyjemna atmosfera, a profesjonalizm obsługi zasługuje na najwyższe słowo uznania. Bez wątpienia warto tutaj zajrzeć. Doskonale przygotowany ramen zachwyci nawet najbardziej wybredne podniebienia.

8. Pataya Sushi Restaurant

Pataya Sushi Restaurant znajduje się przy ulicy Mariackiej 33. To jedna z tych ulic, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Nawet osoby przyjezdne doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie na Mariackiej odbywają się najlepsze imprezy w weekend.

Można tutaj znaleźć również sporo miejsc serwujących wyjątkową kuchnię. Jednym z nich jest oczywiście Pataya Sushi Restaurant. Lokal skupia się wyłącznie na kuchni japońskiej. Wielu gości przychodzi tutaj ze względu na wyborne sushi i doskonale przygotowany ramen.