Polska

Ursynów najlepsze atrakcje dla dzieci! Co zwiedzać z dziećmi?

Warszawa Ursynów

Zbliżają się wakacje, więc warto już teraz pomyśleć o rozrywkach, które można zapewnić dzieciom, aby się nie nudziły. Jeżeli nie można pozwolić sobie na wyjazd w góry czy nad morzem i mieszka się w Warszawie, warto skorzystać z szerokiej oferty jaką ma dzielnica Ursynów.

Warto wybrać się z dzieckiem do kina na jeden z licznych filmów animowanych. To doskonała rozrywka i spędzanie wolnego czasu. To również forma edukacji i rozwijanie zainteresowań dziecka. Jeżeli dysponujemy większą ilością wolnego czasu można wybrać się z dzieckiem do Rodzinnego Centrum Rozrywki Bingo Bongo. Czeka tu wiele atrakcji. Dla najmłodszych polecane są place zabaw z basenami pełnymi piłek, zjeżdżalnie, a nawet huśtawki. Pobudzi to sprawność ruchową i wzmocni rozwój mięśni, a przy tym będzie świetną zabawą. Doskonałym pomysłem jest również labirynt luster. To pomieszczenie, które posiada same wysokie lustra tworzące labirynt, tworzą one złudzenie optyczne, a dzieci mogą się poczuć niczym Alicja w Krainie Czarów. Atrakcje dla dzieci Ursynów wywołają uśmiech na twarzach oraz sprawią im wiele radości.

Dla starszych dzieci w wieku szkolnym polecany jest Escape Room. Zabawa polega na znajdywaniu wskazówek i odgadywaniu zagadek, które pozwolą wydostać się z zamkniętego pokoju, przy użyciu swojego sprytu. Każdy ma na to 60 minut, a sale oferują różne scenariusze zabawy. To doskonały rozwój psychosomatyczny, który wpływa na uczenie się analizy oraz logicznego myślenia.

Do dyspozycji dzieci są także warsztaty plastyczne, gdzie mogą rozwinąć swój talent, a także po prostu świetnie się bawić. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem instruktorów i animatorów, absolwentów szkół plastycznych i wyższych uczelni. Dla dzieci preferujących aktywne spędzanie wakacji idealnie sprawdzą się zajęcia na basenie, gdzie mogą nauczyć się pływać lub dołączyć do sekcji pływackiej, a także wziąć udział w aerobiku na basenie. Nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Kolejną atrakcją na Ursynowie będzie Jurajski Plac Zabaw. Do dyspozycji dzieci są skałki wspinaczkowe, liczne zjeżdżalnie, czy też ciekawe huśtawki w kształcie dinozaurów. Dzieci mogą tam spędzić praktycznie cały dzień i na pewno nie będą się nudzić. Nawet jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, bardzo wiele atrakcji jest darmowych bądź w niskiej, nie obciążającej budżetu domowego, cenie. Nawet jeśli nie możemy pozwolić sobie na wyjazd, to i tak sprawi się dziecku wiele radości. Atrakcje dla dzieci Ursynów skierowane są dla wszystkich niezależnie od wieku.